Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać podkład przy zakupie tapety

Wybór klasycznej tapety to nie tylko motyw i kolor, lecz również i rodzaj podkładu. Aktualnie klienci mają ich kilka do wyboru, podkłady się różnią przede wszystkim właściwościami, lecz również i kosztami zakupu.

Ważne jest na przykład to, do którego pomieszczenia tapeta imitacja betonu będzie kupowana, ale też stan powierzchni ścian, na jakich zostanie przyklejona. Tanie, co wcale nie oznacza najgorsze, są tapety na papierowym podkładzie. Są one proste do naklejania, ładnie oddają barwy, lecz mają dwie zasadnicze wady.

Nie da się ich zmywać, dlatego będą się sprawdzać jedynie we wnętrzach mniej narażonych na zabrudzenie, a dodatkowo wymagają idealnie gładkich ścian, ponieważ są cienkie i zobaczy się spod nich każdą nierówność. Grubsze są flizelinowe podkłady, dzięki cienkiej warstwie tej tkaniny znacznie lepiej się sprawdzają na mniej idealnych ścianach. Poza tym tapety na takim podkładzie często są pokryte materiałem odpornym na zmywanie, dzięki czemu prościej jest je utrzymać w czystości. Dużo bardziej odporne na działanie wody są tapety z winylu.

Dzięki zastosowaniu w nich cienkiej winylowej warstwy świetnie się zmywają, stosować je można w kuchniach i łazienkach, a także wiernie oddają kolory. Podejmując decyzję o zakupie tapet nie można zapomnieć o wybraniu odpowiedniego kleju, który jest dedykowany do danego rodzaju podkładu. Najlepiej zrobić to w jednym miejscu, w zasadzie każdy tapeta na ścianę za łóżkiem będzie miał w ofercie kleje przeznaczone do konkretnych tapet.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz