Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Epilacja laserowa – na czym polega oraz dlaczego warto się na nią zdecydować?

Epilacja laserowa to dzisiejszy zabieg, jakiego celem jest trwale usunięcie niechcianego owłosienia. W czasie zabiegu w użyciu jest wyjątkowy diodowy laser, który przykłada się do powierzchni owłosionej skóry.

W trakcie zabiegu promień lasera przenika w głąb skóry na wskroś uszkadzając mieszek włosa, będący w stanie tak oznaczanego anagenu – więcej na henna pudrowa katowice. Wskazaniem do użycia epilacji laserowej ma prawo być eliminowanie owłosienia z każdej części ciała z wyjątkiem wnętrza ucha i nosa, jednak do przeważnie epilowanych partii ciała ludzkiego należą nogi oraz ręce, brzuch oraz klatka piersiowa, okolice ust oraz policzków lub miejsca intymne.

Aby skutecznie usunąć wszelkie cebulki włosów, zabieg trzeba przeprowadzić w ilości 3 – 5 razy. Przed zabiegiem żąda się poprawnego przygotowania – niebezużyteczne jest w takim razie zgolenie wszystkich niechcianych włosów. Zabrania się również używania preparatów samoopalających.

Czas zabiegu uzależniony jest od wielkości przestrzeni owłosionej skóry. Im pokaźniejsza powierzchnia skóry poddawanej epilacji, tym dłuższy czas zabiegu. Dla przykładu – epilacja nóg trwa z grubsza 20 minut. Zabieg jest w pełni bezbolesny, nie wymaga w związku z tym stosowania preparatów znieczulających czy też poddawania pacjenta znieczuleniu miejscowemu.

Bezpośrednio po jego wykonaniu pacjent nie podlega hospitalizacji i może wrócić do domu. Istnieją niemniej jednak pewne przeciwwskazania – zabrania się opalania i poddawania się zabiegom złuszczającym. Dla zmniejszenia skutków zabiegu przez kilka dni niebezużyteczne jest stosowanie kremów łagodzących podrażnienia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz