W jakich rozwiązaniach sprawdzają się napędy z silnikiem i motoreduktory

Mechaniczne urządzenia bardzo często potrzebują do swojej pracy jakiegoś napędu. W rozwiązaniach tradycyjnych mogą to być elektryczne silniki Promotor, jakie wraz z dopasowaną w odpowiedni sposób przekładnią zębatą zapewnią prawidłową pracę całości.

Silnikowe napędy są niezwykle popularne, możliwości w zakresie ich zastosowania są ogromne, ale w wielu przypadkach konstruktorzy zaczynają sięgać po inne rozwiązania. Jedno z ciekawszych to silniki Promotor, jakie w porównaniu z tradycyjnymi rozwiązaniami posiadają wiele zalet. Przeciętny motoreduktor złożony jest z napędu elektrycznego oraz gotowej mechanicznej przekładni.

Dzięki temu, że wszystko jest umieszczone w zwartej obudowie, to znacznie ogranicza to ilość zajmowanego miejsca, a poza tym nie trzeba się już zajmować projektowaniem samej przekładni. Motoreduktory oferowane są w dużej ilości rodzajów, różniących się prędkością obrotową, pozycją pracy czy momentem obrotowym. Dzięki temu podczas projektowania można wybrać jeden z wielu oferowanych w katalogach, co znacznie usprawnia całość procesu.

Co oczywiste motoreduktor promotor w niektórych sytuacjach nie będzie się sprawdzał, przykładowo przy przenoszeniu dużej mocy czy dużej prędkości obrotowej, wówczas rozwiązania tradycyjne zdecydowanie lepiej się sprawdzą. Wiele modeli motoreduktorów jest dedykowanych do pracy w trudniejszych warunkach. Wtedy posiadać one na przykład będą łożyska izolowane elektrycznie, czy też inne elementy, które pozwolą na taką pracę, bez ryzyka uszkodzenia całej konstrukcji.