Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Mniszek lekarski – czemu warto dawać go swoim zwierzętom

Z zalet różnego rodzaju roślin leczniczych i ziół ludzkość korzysta od dawna. Zawarte w tych roślinach składniki substancje pozytywnie wpływają na organizmy, polepszając ich witalność i kondycję, podnosząc poziom odporności czy chroniąc przed różnego rodzaju chorobami. Jak okazuje się też, sporo takich roślin ma takie oddziaływanie również jeśli chodzi o zwierzęta. Regularne podawanie ich pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta wyglądają i jak rosną.

Sporo osób nie do końca jest świadomych tego faktu, i przy karmieniu opierają się jedynie na gotowych karmach. A w praktyce niedużym kosztem znacznie można poprawić codzienną dietę posiadanego królika, psa czy kota, między innymi o różne pożyteczne zioła i rośliny. Jedna z nich to często spotykany i popularny mniszek lekarski. Bardzo charakterystyczne żółte kwiaty, jakie zmieniają się potem w białe kulki, zna chyba każde dziecko. Jak się okazuje, roślina ta jest także bardzo cenna jeśli chodzi o zawartość najróżniejszych minerałów, witamin i substancji czynnych.

Ma ona w swoim składzie między innymi witaminy A, C i D, które są konieczne do odpowiedniego rozwoju i wzrostu. Z mineralnych składników można między innymi wymienić żelazo i magnez, jakie także korzystnie wpływają na zwierzęta. Do najbardziej cenionych składników mniszka należy inulina. Ten naturalny wielocukier nie jest trawiony w układzie pokarmowym, dlatego też jego działanie przypomina działanie błonnika pokarmowego.

Przez to, że podlega ona w jelitach fermentacji, to w ten sposób zapewnia dobrą jakość bakteryjne flory. Mniszek zawiera także dużo antyoksydantów, szczególnie dużo znajduje się ich w liściach. Regularne dawanie zwierzakom tej rośliny pozytywnie wpływa w różnych obszarach. Między innymi zapewnia ładny wygląd skóry i sierści, dzięki właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Pomaga w utrzymaniu zdrowych stawów i kości, co ma szczególne znaczenie przy starszych zwierzętach, a także poprawia procesy trawienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY