Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Piaskowanie czy czyszczenie laserem – które jest lepsze

Wraz z upływem czasu na powierzchniach przedmiotów zaczynają się pojawiać najróżniejsze zanieczyszczenia. Szczególnie to dotyczy sytuacji, gdy te przedmioty nie są używane, wtedy bardzo szybko zaczyna być widoczna na powierzchni rdza lub warstwa brudu. Żeby dana rzecz mogła wrócić do użytku, to należy się tej warstwy w jakiś sposób pozbyć.

W przypadku elementów metalowych, pokrytych warstwą rdzy, jeszcze całkiem niedawno wykorzystywano przede wszystkim piaskowanie. Ta technika opiera się na tym, że powierzchnia danego elementu jest uderzana niewielkimi metalowymi kulkami, które są rozpędzane do do dużej prędkości. Przez to wierzchnia warstwa nalotów i zanieczyszczeń zostaje usunięta, aż do bazowego materiału. Jednak z uwagi na to, że jest to technika dość inwazyjna, to w niektórych przypadkach może dojść do niewielkich uszkodzeń powierzchni. Przy większości elementów żadnego znaczenia to nie będzie miało, lecz znajdą się jednak takie, w przypadku jakich wymagania co do jakości będą znacznie większe.

Wtedy dużo bardziej korzystne będzie czyszczenie laserowe, metoda ta jest znana na rynku od dłuższego czasu, a aktualnie zaczęła się cieszyć coraz większą popularnością. Wykorzystywane są w niej odpowiednie modele laserów, których moc można w precyzyjny sposób ustalać, dostosowując ją do materiału i powierzchni do czyszczenia. Dużym plusem takiego rozwiązania jest to, że nie będzie ono powodować żadnych uszkodzeń mechanicznych. Równocześnie prace wykonuje się dużo szybciej i wygodniej.

Nie ma potrzeby rozbierania poszczególnych elementów, jak to jest konieczne podczas piaskowania, a praktycznie wszystko można zrobić w terenie. Dzięki temu czyszczenie laserowe znacznie lepiej się sprawdzi w każdym przypadku, będzie wygodniejsze, sprawniej zrobione, a niejednokrotnie również tańsze niż tradycyjne piaskowanie. Z uwagi na krótkie czasy impulsów czyszczone powierzchnie nie są nagrzewane, sam proces czyszczenia przebiega bez hałasu. Nie jest też nic przy nim dodatkowo potrzebne, na przykład woda, sprężone powietrze czy materiały ścierne.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz