Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Maszyny do cięcia styropianu – na co zwracać uwagę podczas wyboru

Podejmując decyzję o kupnie maszyny do docinania płyt styropianowych trzeba mieć na uwadze kilka ważnych kwestii. Przede wszystkim duże znaczenie ma łatwość i prostota obsługiwania. Maszyna do cięcia styropianu zaprojektowana być powinna w taki sposób, żeby z jej używanie poradzić sobie mogły nawet osoby nie mające dużej praktyki w realizacji tego typu prac.

Ogromnie ważna będzie też solidność i wytrzymałość. Taki sprzęt pracować przecież musi na budowie, a tam warunki są różne, dlatego nie może on być za bardzo wrażliwy i delikatny. Decydując się na zakup należy także zorientować się, jakie parametry ma znaleziona gilotyna do cięcia styropianu.

Przede wszystkim ważna jest maksymalna wysokość i szerokość płyt. Standardowe styropianowe płyty mają rozmiar 50 na 100 centymetrów, czyli dla kompleksowego obsłużenia urządzenie umożliwiać powinno pełne przecięcie po przekątnej elementu. Część producentów ma w ofercie kilka modeli, przez co można łatwo dobrać najodpowiedniejszy do swoich oczekiwań.

Czasami poszczególne modele mogą się też różnić mocą zasilania, w praktyce im zasilacz będzie mocniejszy, tym cięcie styroduru sprawniej i szybciej przebiegnie. Bardzo potrzebną funkcją jest możliwość cieniowania styropianowych płyt. Wtedy drut oporowy blokuje się na odpowiedniej wysokości, co pozwoli na przecięcie jednej płyty na dwie o określonej grubości. Solidne maszyny umożliwiają również wycinanie skomplikowanych kształtów, dzięki czemu świetnie się sprawdzają w firmach wysyłkowych.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz