Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jakimi sposobami się można pozbyć lakieru na paznokciach

Duża część pań bardzo chętnie ozdabia paznokcie. Różnych możliwości na to jest co najmniej kilka. Cały czas dużą popularnością się cieszą różnego rodzaju lakiery. Posiadają one tę zaletę, że występują w niezliczonej liczbie kolorów i odcieni, a do tego można je bez problemów samemu nałożyć w domu. W ostatnim czasie coraz więcej pań także się decyduje na zrobienie hybrydowych paznokci, tutaj także kolorystycznych możliwości jest dużo, a prezentują się one naprawdę bardzo ładnie. O ile hybrydy nakłada się, ale też i zdejmuje w kosmetycznych gabinetach, to w przypadku lakieru sobie też można z nim poradzić samemu. W tym celu wystarczy kupić jakiś skuteczny, sprawdzony zmywacz do paznokci, jaki całą sprawę załatwi.

Całkiem niedawno jeszcze duża część tego typu zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Ta substancja bardzo skutecznie sobie radzi z większością lakierów, lecz ma dość agresywne działanie. Przy nieumiejętnym stosowaniu albo delikatniejszych paznokciach może nawet spowodować jakieś ich uszkodzenia, dlatego należy tu dość mocno uważać. Jest oczywiście sporo sytuacji, gdy bez acetonu się nie obejdzie, ale jeżeli będą tylko możliwości, to jednak lepiej go zastąpić czymś innym.

Zwłaszcza że obecnie nie ma problemu z dostępem do wielu dobrych produktów, które nie zawierają w swoim składzie acetonu. Na przykład popularne są zmywacze opierające się na octanie winylu lub butylu, a bezpieczeństwo ich stosowania jednak będzie dużo większe. Poszukując zmywacza warto zwrócić swoją uwagę na to, do czego ma być on przeznaczony.

Część tego typu zmywaczy zawiera bowiem dodatkowe środki pielęgnacyjne, przykładowo olejki czy wyciągi z roślin. Jeśli celem będzie jedynie zmycie lakieru, to świetnie sprawdzą się one w tej roli, ponieważ dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Ale jeśli będzie to przygotowanie do manicure hybrydowego, to tego typu produktów należy unikać. Mogą one bowiem pozostawić tłustą warstwę, jaka utrudni naklejanie hybrydy i może spowodować jej przypadkowe odpadnięcie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY