Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Dlaczego blogi oparte na WordPressie cieszą się takim zainteresowaniem

Rozmaite blogi zaczęły się cieszyć ogromną popularnością, zarówno pośród firm jak i osób prywatnych. Bez wątpienia spory wpływ na to mają techniczne możliwości. W dużej części takie blogi są oparte na platformie WordPress, jaka daje bardzo duże możliwości w konfiguracji, przy jednocześnie niewielkich wydatkach. Sam WordPress nic nie kosztuje, bez żadnego problemu można znaleźć jakąś ładną skórkę, za którą również się nic nie zapłaci. Do wydatków zaliczyć można ewentualnie coroczne odnowienie domeny i opłacenie hostingu, ale to zamknąć się powinno w kwocie co najwyżej trzystu złotych. Wiele osób ruszając ze swoim własnym blogiem początkowo nie planuje na nim zarabiać, lecz z upływającym czasem zaczynają się pojawiać takie pomysły. Jest bowiem faktem, że jeżeli się dobrze wszystko poprowadzi, to można osiągnąć z tego naprawdę niezłe zyski.

Rzecz jasna aby znaleźć się na takim etapie trzeba najpierw włożyć dużą pracę w to, żeby blog zyskał popularność wśród użytkowników, bowiem tylko wtedy liczyć można na to, że faktycznie zacznie on przynosić jakiś zysk. Przy dużej ilości gości na przykład można zastanowić się nad wyświetlaniem płatnych reklam. Zlecających reklamę można samodzielnie szukać, ale także można zacząć współpracę z jedną z platform reklamowych. Innym sposobem na zarabianie są najróżniejsze programy partnerskie. Na stronie internetowej należy wyświetlać materiały zachęcające odwiedzających, i jeżeli któryś z nich zostanie przekierowany na stronę partnera i coś zakupi, to wówczas właściciel bloga otrzyma prowizję. Dużym zainteresowaniem także się cieszą sponsorowane artykuły.

Niejednokrotnie wraz z zaprezentowaniem usług czy produktów promowanej firmy dodatkowo się jeszcze umieszcza odnośnik do jej internetowej strony. Tego typu działanie ma duże znaczenie przy pozycjonowaniu, bo pozytywnie wpływa na pozycje strony na liście wyników. Z takich też powodów jeśli ktoś posiada własnego bloga, na przykład takiego jak https://www.cojaczytam.pl/, to pomyśleć też powinien o tym, że spróbować na nim zarobić. Szczególnie jeżeli taki blog jest chętnie odwiedzany.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz