Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Urządzenia do separacji tłuszczu – jaką mają budowę i w jaki sposób funkcjonują

Chyba każdy, kto kiedykolwiek musiał przetykać zatkane rury wie bardzo dobrze, ile jest z tym problemów. Niejednokrotnie przyczyną takiego zatkania są różnego rodzaju tłuszcze, które po stwardnieniu osadzają się na ściankach i ograniczają możliwość przepływu. Jeśli czegoś takiego będzie zbyt dużo, to ostatecznie cała rura w środku się zatka, i będzie trzeba szukać specjalisty do jej udrożnienia. Żeby ograniczyć takie sytuacje przepisy obowiązujące u nas zabraniają wpuszczania do kanalizacji zanieczyszczeń, w których są obecne rozmaite tłuszcze. Przede wszystkim to dotyczy różnego rodzaju firm zajmujących się gastronomią czy produkujących artykuły żywnościowe, gdzie takich tłuszczy może się dużo pojawić w wylewanych ściekach.

Firmy te zobowiązane są do tego, żeby odpowiednio oczyszczać ścieki, dlatego też muszą one stosować dedykowane urządzenia do tego. Przeważnie do takich zadań się stosuje różnego rodzaju separatory. Na rynku występują w kilku różnych rodzajach, lecz największą popularnością cieszą się jednokomorowe, które poza eliminacją tłuszczów zatrzymują również zanieczyszczenia w większym ciężarze. Instaluje się je stosunkowo łatwo, nie będą też potrzebować tak dużo wolnego miejsca jak pozostałe modele. Dostępne są w wielu wielkościach, dlatego dość łatwo dobrać odpowiednią do tego, co się potrzebuje. Ze względu na to, że oddzielany tłuszcz gromadzi się w górnej części zbiornika, to konieczny będzie regularny serwis separatorów.

Zależnie od ilości wytwarzanych ścieków i ich składu serwis separatorów wykonywać należy przynajmniej raz w miesiącu, a niekiedy nawet częściej. Taki serwis zrobiony być musi przez firmę mającą odpowiednie uprawnienia do tego, absolutnie nie może tego zrobić właściciel albo któryś z pracowników. Jest to spowodowane tym, że do wywozu zgromadzonego tłuszczu jest potrzebny dedykowany samochód, a zanieczyszczenia te należy później w odpowiedni sposób utylizowane. Z tego też powodu dobrą opcją będzie podpisanie na stałe umowy z jedną z firm świadczących tego typu usługi, wtedy wygodniej będzie rozplanować wizyty.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY