Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Ubezpieczenie pożyczonego auta – to musisz wiedzieć

Przed podpisaniem każdej umowy, wypada obowiązkowo ją szczegółowo przeczytać i przeanalizować pod kątem trafnych zapisów. Ta norma dotyczy także umowy w sprawie wypożyczenia auta z wypożyczalni aut. Nie wolno ograniczać się wyłącznie do zapisów związanych z ceną wypożyczenia auta, ale jednocześnie sprawić dokładne warunki opłaty za usługę wypożyczenia, a również przeanalizować warunki ubezpieczenia samochodu.

Zwłaszcza należy zwrócić uwagę na zapisy traktujące ewentualnej odpowiedzialności osoby korzystającej z samochodu w wypadku jego uszkodzenia czy też zniszczenia w wyniku uczestnictwa w kolizji lub ewentualnie wypadku drogowym. Znaczące są również warunki ubezpieczenia, jakie zezwalają na szansę skorzystania z pomocy drogowej w wypadku awarii samochodu.

Najlepszą opcją jest zapis, zgodnie z którym osobie wynajmującej przysługuje ubezpieczenie, zgodnie z jakim wypadku awarii samochodu korporacja ubezpieczeniowa dostarcza natychmiast inny pojazd zastępczy – tak funkcjonuje wypożyczalnia samochodów Radom. W co niektórych wypożyczalniach postaciom korzystającym z pożyczenia samochodu zaleca się wykupienie dodatkowego ubezpieczenia, przy czym na ogół opcja ta jest dobrowolna a nie obowiązkowa.

Zwłaszcza dotyczy to możliwości ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków drogowych. W takim wypadku najprawdopodobniej ubezpieczenie auta nie przewiduje nadzwyczajnej ochrony osoby kierującej oraz pasażerów. Zanim jednakże klient wypożyczalni podejmie decyzję o wykupieniu akcesoryjnej polisy ubezpieczeniowej, powinien wpierw uczynić warunki swojego ubezpieczenia prywatnego, albowiem część z nich posiada pomocnicze opcje ubezpieczenia na wypadek efektów wydarzeń drogowych. W takich przypadkach nie ma potrzeby wydatkowania dodatkowych pieniędzy do dublowanie posiadanego zabezpieczenia.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

1 Comment

  • +Reklama+ Pęknięcie w szybie samochodu może sprawić wiele kłopotów, ale nie martw się! Te usługi naprawy szyb są tutaj, aby Ci pomóc. Dzięki wiedzy i doświadczeniu szybko i sprawnie naprawimy każde uszkodzenie, przywracając Twój samochód do pierwotnego stanu. Skorzystaj z naszej pomocy już dziś!

Dodaj komentarz