Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Produkowanie jedzenia – jak wykrywać niebezpieczne zanieczyszczenia z metalu

{W czasie wytwarzania jedzenia niezbędne jest zapewnienie wysokich standardów związanych z bezpieczeństwem. Bardzo ważne jest miedzy innymi to, aby nic niepożądanego nie znalazło się we wnętrzu opakowania. I nie będzie tu tylko chodzić o zanieczyszczenie chemiczne czy biologiczne, lecz również o metalowe elementy, które również znaleźć się mogą w żywności. Rzecz jasna nikt celowo nie będzie ich tam umieszczał, ale wystarczy że odłamie się jakiś kawałek nakrętki czy śruby, aby pojawiły się problemy.

Dlatego podczas wytwarzaniu

Wytwórcy żywności muszą spełniać naprawdę ostre normy jeśli chodzi o jakość wyrobów. Niezwykle istotne jest oczywiście stosowanie składników najlepszej jakości oraz dbanie o czystość i higienę na każdym etapie. Ale jest jeszcze jeden aspekt, o którym przeciętny konsument niewiele wie, a mianowicie detekcja metali. Okazuje się, w czasie procesów produkcyjnych ten problem występuje dość często. Odłupane elementy obudowy, jakieś części czy nawet niewielkie śrubki to coś, co absolutnie w jedzeniu pojawić się nie może.

Dlatego też firmy produkujące żywność stosują różnego rodzaju urządzenia magnetyczne, które mają na celu wyłapanie wszystkich, nawet całkiem małych drobinek metalu. Takie urządzenia najczęściej składają się z bardzo mocnych neodymowych magnesów, które mają największą moc ze wszystkich. Dzięki temu skutecznie wyłapują one wszystko, co tylko posiada właściwości magnetyczne i znalazło się w produkcie spożywczym.

Trzeba jednak pamiętać, że separacja metali takim sposobem nie umożliwi wyłapania niepożądanych przedmiotów z jakiś innych rodzajów metali, na przykład aluminium lub miedzi. W takim przypadku trzeba stosować inne metody, żeby również dopilnować, żeby nic nie przedostało się do jedzenia. Jedną ze stosowanych technik jest separacja metali przy pomocy detektorów używających promieniowanie rentgenowskie. Detektory takie cechują się dużą skutecznością przy działaniu, i bardzo dobrze się sprawdzają w licznych zastosowaniach. Co ma duże znaczenie, dzięki odpowiedniej konstrukcji ich funkcjonowania nie będą zakłócały metalowe elementy, z jakich zrobiony jest taśmociąg czy sam sprzęt.

W przypadku detektorów metali duże znaczenie ma, jak radzą sobie z najmniejszymi drobinkami. Przy modelach wyposażonych w magnesy neodymowe będzie możliwość wyłapywania cząstek, mających wielkość nawet trzydziestu µm. Urządzenia rentgenowskie również cechują się dużą precyzją działania, a dodatkowym ich plusem jest duży zakres wyłapywanych metali.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz