Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie: opcja przeprowadzenia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne

Poradnia psychologiczna Spokój w Głowie daje możliwość przeprowadzenia testów diagnozujących zaburzenia depresyjne. Jeżeli w takim razie klient podejrzewa u siebie zaburzenia depresyjne, to po zgłoszeniu się do ośrodka może liczyć na konsultację, której towarzyszyć będzie diagnostyka. Ponadto specjalista ustali też, co należy zrobić potem, aby konkretna osoba miała możliwość chwalić się wyraźną stabilnością w przyszłości. Test na depresję polecany jest szczególnie wtedy, gdy u danej osoby pojawiają się początkowe objawy takiego zaburzenia albo gdy będą utrzymywały się one przez długi czas.

Po stronie placówki można także dowiadywać się, jakie objawy mogą poświadczyć o tym, iż ktoś z bliskich osób zmaga się ze stanami depresyjnymi. Wówczas można sugerować członkowi rodziny albo przyjacielowi, iż być może musi konsultować się z ekspertami. Testy psychologiczne pozwalają na pewną diagnozę oraz często są głównym z motywów dla kogoś, żeby zamierzał się poddać leczeniu.

Szczególnie jest to istotne wówczas, gdy dana osoba nie widzi sensu w tym że żyje. Eksperci ze wskazanej placówki opublikowali także test samowiedzy, przygotowany na podstawie Kwestionariusza Zdrowia Pacjenta – 9. Zawiera on dziewięć zapytań, odnoszących się do samopoczucia w przeciągu mijających 14 dni. Jeżeli osoba uzupełniająca test odpowie „ponad połowę dni” lub „prawie codziennie” na więcej niż 4 stwierdzenia, to zobowiązana jest bezzwłocznie skonsultować się z ekspertem od psychologii, który zrobi szczegółową diagnostykę.

Ekspert przygotuje diagnostykę opierając się na Teście Becka. Jest ona powszechnie stosowana w analizowaniu nasilenia symptomów depresyjnych. Test ten może zostać użyty u osób w wieku od 17 do osiemdziesięciu lat. Jest pomocny w ocenianiu nasilenia objawów depresji oraz może być stosowany indywidualnie albo dla większej liczby osób, bez ograniczeń czasowych na jego wykorzystanie. W gabinecie Spokój w Głowie eksperci będą posługiwać się też pozostałymi narzędziami służącymi diagnozie, a także wskazują chorym w jaki sposób mogą oni sobie poradzić w przypadku stwierdzenia zaburzenia. Pacjenci zapisywani są na długoterminową psychoterapię.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dodaj komentarz