Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czemu sprzedaż kamienicy jest trudniejsza niż normalnego mieszkania

Sprzedanie nieruchomości wiązać się będzie z dużą ilością spraw do pozałatwiania. Przede wszystkim tego typu transakcja musi być przeprowadzona przez kancelarię notarialną, bo w innym wypadku będzie nieważna. Lecz aby można się było ostatecznie stawić w kancelarii, to do załatwienia będzie wcześniej szereg spraw formalnych, zarówno jeśli chodzi o nieruchomość, jak też stronę kupującą.

Każde niedopatrzenie czy pomyłka mogą być później źródłem różnych komplikacji, dlatego niezwykle istotne będzie przygotowanie wszystkiego jak najdokładniej. Sporo tych spraw będzie do załatwienia już w przypadku zwykłego mieszkania czy domu jednorodzinnego, a tym bardziej jeśli do sprzedaży będzie coś znacznie większego. Jeżeli ktoś do zbycia będzie miał kamienicę, budynek wielorodzinny czy jakiś biurowiec, to skala czekających go formalności będzie wielokrotnie większa.

Do tego dochodzi jeszcze kwestia finansowa. O ile typowa cena przy lokalach mieszkalnych wynosi mniej więcej kilkaset tysięcy złotych, to w przypadku kamienic czy biurowców trzeba myśleć o minimum kilkudziesięciu milionach. A w przypadku takich kwot niezadbanie o odpowiednie bezpieczeństwo może skończyć się przykrymi następstwami. Tak wysokie kwoty wpływają też na liczbę ewentualnych nabywców. Ci będą raczej ograniczeni do inwestorów, jacy na zakupionym budynku będą chcieli później zarobić. Jak można więc zobaczyć tego typu wcale nie będą łatwe i wymagają odpowiedniego doświadczenia i przygotowania.

Jeżeli ktoś nie będzie miał na tyle wiedzy, żeby się tym fachowo zająć, to przekazać to powinien to zawodowcom. Firmy które się zajmują obsługą takiej sprzedaży bez problemów się wyszuka w sieci, przykładowo po podaniu w oknie wyszukiwarki hasła skup kamienic i przeglądnięciu otrzymanych stron. Takie firmy dysponują dużą praktyczną wiedzą, dzięki czemu mogą zapewnić wysoką jakość i pełne bezpieczeństwo. Często też współpracują z notariuszami i prawnikami, a jeżeli będzie potrzebna konsultacja budowlana to także nie będzie z tym problemu.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY