Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Guest house

Jaki "lepszy" router?

Rate this question

Question

Guest dzudzu9

Witam wszystkich.

Najpierw trochę o mnie :)

Łącze: 150/15

Router: TP-Link Archer C1200

Urządzenia po kablu:

- TV

- amplituner

- XBOX360

Urządzenia po wifi:

- 2 telefony

- tablet

- laptop z kartą N6300 (N450 2.4 i 5 GHz) + podpięta karta na USB Netgear A6210 (na tym mi najbardziej zależy)

Odległość laptop - router ~7m, w zasadzie bez większych przeszkód (no chyba że drzwi do pokoju z laptopem są zamknięte :P ). Żadne kable nie wchodzą w grę, PLC raczej nie da mi więcej i też wykluczam.

Na karcie N6300 miałem linka w porywach 240-270, SpeedTest max 130Mb/s (N 5GHz).

Na Netgear A6210 link raczej nie schodzi poniżej 480-530, momentami pokazuje i max karty czyli 866, SpeedTest osiąga max co daje dostawca (AC 5GHz).

Nowy router właściwie nic mi nie da, nie przesyłam danych pomiędzy urządzeniami / usb / nas.

Mimo wszystko myślę nad zmianą. To co chciałbym osiągnąć:

- możliwość osiągania jeszcze wyższych transferów (stały link 866, a po zmianie karty / laptopa jeszcze więcej)

- dobre transfery po USB (pobieranie / "nas")

- stabilność (co by ludzie nie mówili o TP-linku, ja nigdy żadnych problemów nie miałem: poprzedniego używałem ~10 lat, obecny od pół roku skonfigurowany i działa)

- mile widziane rozbudowane opcje konfiguracyjne / download manager (wmawiam sobie, że będę się nimi bawił)

Generalnie co byłoby najlepsze w jak najniższej cenie :)

- Netgear R6800 (używany, licytacja, zakładam że nie przekroczy ~240zł)

- Liknsys EA7500 (nowy, 270zł)

- Asus RT-AC68U (powystawowy, licytacja, zakładam że stanie na ~300-350zł)

O Netgearze i Asusie co nieco wiem, poczytałem testy, opinie, fora (również te) i wiem że są polecane ze wskazaniem na Asusa. O Linksysie niestety nie za wiele informacji. Nie zamierzam wgrywać alternatywnego oprogramowania.

Jak one wypadają w bezpośrednim porównaniu? Czy warto dopłacać do jednego względem drugiego?

Z góry dziękuję za opinie.

5 answers to this question

Recommended Posts

• 0
house
2 godziny temu, dzudzu9 napisał:

Generalnie co byłoby najlepsze w jak najniższej cenie

to:

Asus RT-AC68U

a

O Linksysie niestety nie za wiele informacji

omijaj, po prostu :) 

Nie zamierzam wgrywać alternatywnego oprogramowania.

więc jakiego modelu byś nie wybrał - będzie ok, oczywiście poza linksysem ;) 

Pozdrawiam

[email protected]

• 0
Guest dzudzu9

Wielkie dzięki za odpowiedź :)

A jeszcze dyptam czy różnica między podanymi Asusem i Netgearem jest duża i warta dopłaty (kwotowo w sumie może niewielka ale procentowo 50)? 

• 0
house

Kolosalna - Asus może mieć 2 wersje dość mocnego dwurdzeniowego CPU (w zależności jak dawno został kupiony - albo Broadcom 800 MHz albo 1 GHz).  Netgear to "taki sobie" dwurdzeniowy MediaTek MT7621 880MHz. Niby ok, ale czasem jeśli FW nie jest dobrze napisane potrafi się "przy-czkać" ;) - a jako, że Netgear pod tym względem ze swoim Genie do orłów nie należy więc lepszym wyborem byłby Asus. 

Pozdrawiam

[email protected]

• 0
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• Guest house
      By  Guest house
      Dzień dobry. Chciałbym zmienić router na coś o mocniejszym zasięgu. Dlaczego? Sytuacja wyglada tak:
      - mieszkanie 64 m2
      - router Asus ac56u w salonie
      - po linii prostej do pomieszczenia gdzie zrywa mi połączenie mam ścianę nośną, następnie pion kominowy a następnie drzwi od pokoju (razem z 8 metrów)
      - drugie miejsce jest po lini prostej za ściana z betonu komórkowego 15cm grubości i szafą ( razem 6 metrów)

Łącze mam 600mbit o tyle wyciąga bez problemu w salonie. Z racji łącza n raczej odpada choć w ciągu roku będę chciał zmienić je na 300mbit. Może warto n450 rozważyć? 

Wg mnie brak anten zewnętrznych mocno wpływa na duże spadki zasięgu. Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór? Z funkcji routera najbardziej zależy mi na stabilności i przepustowości internetu - nie korzystam z USB itp. Sieć gościna może być ale nie musi. Chciałbym sensowny qos ale ten na AC56u ucina 2/3 transferu wiec nie wiem czy tak po prostu jest czy sobie nie radzi - nie jest to natomiast czynnik decydujący. 

Proszę o radę jak sensownie ugryźć temat. 

Dzieki!
    • Guest house
      By  Guest house
      Szukam rutera wifi do domu parterowego 140m2.
      Co prawda sygnał nie napotka stropu ale napotka od 1 do 3 ścian (czasem grubych nośnych)..
      Czy jest jakis sprzęt z odpowiednim zasięgiem, który obsłuży mi cały dom?
      Najlepiej do 300zł, jeśli to niemożliwe to ile będzie kosztowało możliwe?
    • Guest house
      By  Guest house
      Witam

Jest to mój pierwszy post na forum więc proszę o wyrozumiałość  
      Znalazłem podobny temat ale tam pytanie było o router do 150 zł, a ja mam trochę większy budżet(1000zł)
      W dwupoziomowym mieszkaniu mój stary router Netgear wndr3700v2 wisi nad schodami na ścianie. W tej chwili biurko z kompem(karta Asus PCE-AC68) stoi w sypialni piętro wyżej. Wszystko na obrazku zaznaczone. Siła sygnału to -61 dbm. Pozostałe sprzęty to laptop z kartą Intela 8620, telewizor smart w tym samym pokoju co router.W przyszłości może jakiś komp/laptop dla dzieci plus jakaś konsola. W sumie bez szału.
      Chciałbym żeby nowy router pokrył mi całe mieszkanie 78 metrów( na tarasie nie potrzebuje WiFi). Myślałem o Netgear R7800/Asus RT-86u albo Synology Rt2600ac.

Pozdrawiam

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.