Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Guest house

Jaki ruter do 1000zł

Rate this question

Question

Guest pepe96

Witam

Posiadam obecnie RT-AC1200G+ ale ma dwie wady które dość mocno mnie irytują.

1. lubi się zawieszać

2. w mieszkaniu w bloku 65m2 nie radzi sobie z zasięgiem

Proszę o podpowiedź jaki ruter zastosować. 

Po kablu mam Synology Nas na którym mam stronę www i podłączony tv.

na na wifi śmigają dwa laptopy komórki, tablet oraz tv z infiksem.

12 answers to this question

Recommended Posts

• 0
house

jakieś preferencje ? W sumie do 1000zł można kupić masę modeli... Ja będę polecał dwa - Asusa RT-AC86U (szybki cpu, wydajne usb, dobry zasięg, wsparcie mesh) i Synology RT2600ac (szybki cpu, świetny FW i wsparcie, dobry zasięg, wolne usb, wsparcie mesh). Żaden z nich się nie zawiesza ;) Poczytaj też :

Pozdrawiam

[email protected]

• 0
Guest pepe96

Z tego wyboru najprościej do ustawienia był by asus , po prostu wgranie danych ze starego i już 

synology bo będzie lepiej działał z serwerem.

ale czy mam dobry tok myślenia 

różnica w cenie nie wielka.

Tańszych raczej nie ma co szukać?

tylko czy sięgnie i czy nie lepiej Synology MR2200ac kupić 2 szt.?

• 0
house
6 minut temu, pepe96 napisał:

synology bo będzie lepiej działał z serwerem.

nie, i jeden i drugi będzie działał tak samo... nie ma żadnych benefitów z posiadania tandemu jednego producenta.

Tańszych raczej nie ma co szukać?

można, ale po co ? :) 

tylko czy sięgnie i czy nie lepiej Synology MR2200ac kupić 2 szt.?

mam jedną sztukę RT2600ac w mieszkaniu 60m2 i nie narzekam na pokrycie sygnałem. 2szt MR2200ac na pewno by ten problem rozwiązały.

Pozdrawiam

[email protected]

• 0
Guest pepe96

Idąc dalej 

czy 

1. Synology MR2200ac kupić 2 szt cena ok 1300 +-

2. RT2600ac jak nie da rady i trzeba dokupić MR2200ac daje ok 1600zł +-

czy osiągi na wifi mocno są odczuwalne ? czytałem tu na forach że z produktami apple różnie bywa. :) jak zawsze.

jak polecać ryzykować 1 czy 2 ?

• 0
house

MR2200ac sam w sobie nie jest czymś wyjątkowym. OT, zwykły router AC1200 z małą ilością portów LAN. Spięcie przynajmniej 2 sztuk ze sobą daje świetne efekty, ale jednak wybrałbym na początek RT2600ac i dopiero w przypadku problemów z zasięgiem okolicznych sieci dostawiłbym po kablu MR2200ac - raz, że ilość połączeń via kabel większa, a dwa to wydajność samego routera jako takiego - MR2200ac to tylko quadcore 717MHz o 256 MB RAM. 

Pozdrawiam

[email protected]

• 0
Guest pepe96

no i klops trzeba wydać kasę jak chce się coś porządnego Dzięki. 

• 0
Guest pepe96

witam ponownie

Kupiłem i zasięg się poprawił ale nie mogę ustawić przekierowania portów na stronę www na serwerze

• 0
house

• 0
house

w tych KB masz wyjaśnione krok po kroku jak to zrobić. Innej metody nie ma.

Pozdrawiam

[email protected]

• 0
Guest pepe96

Jak w wyszukiwarce wpisuje adres strony PKFoto.com.pl to mi strona rutera wyskakuje ?

Podziubalem i działa wielkie dzięki temat do zamknięcia 

• 0
house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• Guest house
      By  Guest house
      Firmware od CIA infekowało rutery Wi-Fi przez całe lata. Zarażone były rutery od 10 producentów, w tym Linksys, DLink czy Belkin. Wszystkie mogły być zamienione w urządzenia, które pozwalały CIA na monitorowanie i manipulowanie ruchem. O wszystkim poinformowała kilka dni temu WikiLeaks przez wyciek kolejnych tajnych dokumentów. Implant od CIA został nazwany CherryBlossom. Może on być szczególnie niebezpieczny, gdy użytkownik korzysta z modeli DLinka oraz Linksys. Mogą być one zdalnie zainfekowane nawet wtedy, gdy zabezpieczone są silnym hasłem. Staje się to możliwe dzięki exploitowi, który wyciąga owe hasła. CherryBlossom według dokumentów ujawnionych przez WikiLeaks działa na 25 modelach ruterów, zaś modyfikacje tego kodu pozwoliłyby w teorii na uruchomienie go na ponad setce różnych modeli ruterów. CherryBlossom po zainstalowaniu zamienia ruter w serwer kontrolowany przez CIA (CherryTree).  Przezeń może uruchamiać różne misje - te sprowadzają się do ataków na użytkowników na bazie ich numeru IP, adresu e-mail, adresu MAC, pseudonimu na chacie czy numeru VoIP. Podczas misji owa "wisienka" może kopiować część bądź całość ruchu, adresy e-mail, nazwy użytkowników w chatach oraz numery VoIP. Według serwisu ArsTechnica CherryBlossom nie różni się zbytnio od innych ruterowych malware. Co jednak wyróżnia produkt CIA, to zestaw narzędzi do obsługi programu - interfejs użytkownika, wsparcie serwerowe i długa lista potencjalnych misji, które można wykonywać przy pomocy CherryBlossom/Tree. Co ciekawe, ujawniona dokumentacja zaczyna się w roku 2007, co oznacza, że CIA korzystało z tego malware od zamierzchłych  czasów.
      Lista routerów : https://goo.gl/FYjUyU
      Więcej informacji : https://niebezpiecznik.pl/post/cia-od-10-lat-hackowala-setki-routerow-i-wikileaks-ma-na-to-dowody/
    • Guest house
      By  Guest house
      Dzień dobry. Chciałbym zmienić router na coś o mocniejszym zasięgu. Dlaczego? Sytuacja wyglada tak:
      - mieszkanie 64 m2
      - router Asus ac56u w salonie
      - po linii prostej do pomieszczenia gdzie zrywa mi połączenie mam ścianę nośną, następnie pion kominowy a następnie drzwi od pokoju (razem z 8 metrów)
      - drugie miejsce jest po lini prostej za ściana z betonu komórkowego 15cm grubości i szafą ( razem 6 metrów)

Łącze mam 600mbit o tyle wyciąga bez problemu w salonie. Z racji łącza n raczej odpada choć w ciągu roku będę chciał zmienić je na 300mbit. Może warto n450 rozważyć? 

Wg mnie brak anten zewnętrznych mocno wpływa na duże spadki zasięgu. Budżet mam 250zl ale trochę już poczytałem i chyba będę musiał dołożyć do AC58u. Pytanie czy to dobry wybór? Z funkcji routera najbardziej zależy mi na stabilności i przepustowości internetu - nie korzystam z USB itp. Sieć gościna może być ale nie musi. Chciałbym sensowny qos ale ten na AC56u ucina 2/3 transferu wiec nie wiem czy tak po prostu jest czy sobie nie radzi - nie jest to natomiast czynnik decydujący. 

Proszę o radę jak sensownie ugryźć temat. 

Dzieki!
    • Guest house
      By  Guest house
      Szukam rutera wifi do domu parterowego 140m2.
      Co prawda sygnał nie napotka stropu ale napotka od 1 do 3 ścian (czasem grubych nośnych)..
      Czy jest jakis sprzęt z odpowiednim zasięgiem, który obsłuży mi cały dom?
      Najlepiej do 300zł, jeśli to niemożliwe to ile będzie kosztowało możliwe?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.