Jump to content
  • 0
Sign in to follow this  
Guest house

Poszukuję czegoś MIMO 3x3 tak, żeby z Macbooka wyciągnąć pełną prędkość

Rate this question

Question

Guest Tom.O

House - czy nadal podtrzymujesz swoją rekomendację dla modeli Asus RT-AC68U lub Netgear R7000 w przypadku routera klasy 1900 ?

Poszukuję czegoś MIMO 3x3 tak, żeby z Macbooka wyciągnąć pełną prędkość po WiFi :) (teraz mam ASUS AC1200G+ z MIMO 2x2 i z Synology DS218+ max który wyciągam to 69MB/s).

Ja wygląda wydajność WAN po włączeniu QOS ?

Chciałbym to sparować z łączem 500mbit/s.

1 answer to this question

Recommended Posts

• 0
house

@Tom.O - tak, zdecydowanie., ale z naciskiem na Asus RT-AC68U C1/RT-AC1900. 

7 godzin temu, Tom.O napisał:

Ja wygląda wydajność WAN po włączeniu QOS ? Chciałbym to sparować z łączem 500mbit/s.

Nie mam zielonego pojęcia, testowałem ten sprzęt kilka lat temu kiedy nie było tego rozwiązania w Asuswrt, ale 500 Mbits obsłuży spokojnie. DPI Trend micro nie jest jakimś wyjątkowo zasobożernym rozwiązaniem.

Pozdrawiam

[email protected]

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• Fate
      By Fate
      Witam po krotće opisze po kolei by jak najwiecej wyjasnic pierwszy raz robilem siec aimesh na poczatek zrobilem
      wgrany soft asusa ze strony najnowszy jak i ustawienia fabryczne wgrane na asusie ktory pracuje jako router skonfigurowana siec wszystko domyslne jedynie w zakladce profesional wylaczane Airtime Fairness oraz Universal Beamforming
      2,4 ustawiona na 20mhz i 13 kanal 
      5 ustawiona na 20/40/80 kanal 48
      reszta opcji domyslne
      w drugim routerze tak samo ustawienia domyslne a po uruchomieniu konfiguratora ustawiony jako mesh dodatkowo w 1 routerze w zakladce aimesh wyszukal i dodal do sieci router jak mowilem robilem to pierwszy raz ale chyba nic nie skopalem
      routery sa ustawione jeden u mnie w pokoju w odleglosci 1 metra od komputera a drugi gdzies w lini prostej 5 metrow dalej w drugim pokoju w ustawieniach pokazuje 2 kreski zasiegu w zakladce mesh routery dzialaja po wifi bez kabla
      i teraz przechodzac do mojego pytania to po wifi mam w moim odczuciu jakies slabe te predkosci mianowicie internet swiatlowodowy 500mb a np na telefonie siec 5g telefon na biurku predkosci mam 120/140 mb download a u siebie w komputerze maksymalnie mialem 220mb teraz okolo 200bm w porywach jak mowilem metr od routera ,w drugim pokoju sprawa wyglada tak tv sony podlaczony do 5g w przegladarce pokazalo 60mb  stoi gdzies metr od drugiego routera a na laptopie w tym samym pokoju 150/170mb
      pokaze moze na koniec w routerze co mi przy sieci 5g pokazuje 
      idx MAC          Associated Authorized   RSSI PHY PSM SGI STBC Tx rate  Rx rate  Connect Time D8:8Fxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -45dBm ac  Yes Yes No   6M       866.7M   00:14:49 D0:xxxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -40dBm ac  No  Yes Yes  866.7M   866.7M   04:22:33 B0:xxxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -66dBm ac  No  Yes Yes  585M     526.5M   05:47:33 10:xxxxxxxxxxxxx Yes        Yes         -58dBm ac  Yes Yes Yes  6M       24M      06:07:43 1 to telefon na biurku 
      2 moj komputer
      3 i 4 laptop i tv
      nie wiem nie znam sie wiem ze to wifi nie kabel lecz spodziewalem sie wiekszych predkosci 
    • Guest house
      By Guest house
      Witam wszystkich jestem tutaj nowy i chciałem wszystkich serdecznie pozdrowić.
      Mam takie pytanie odnośnie routera i serwera multimedialnego plex.
      Mianowicie posiadam router wndr4000 / prędkość łącza 300 mb i jakiś czas temu kupiłem sobie wd mycloud 8t.
      Zainstalowałem Plexa, żeby odtwarzać filmy, zdjęcia na tv Lg przez dlna ale prędkość tego pozostawia wiele do życzenia.
      Moje pytanie jest takie, czy to wina ruotera bo mój już trochę lat ma? Czy to tak działa i nie ma możliwości tego przyspieszyć.
      Ewentualnie jaki router do plexa? Netgear r9000 czy Router xDSL Netgear Nighthawk AX8? Ewentualnie jakiś inny.

Będę wdzięczny za pomoc :).

• Guest house
      By Guest house
      Dzień dobry,
      Spotkałem się z dziwnym zjawiskiem i to już drugi raz w ciągu 10 dni. Telewizor Samsung UE40ES8000 podłączony przez WiFi. Opcja IP w TV ustawiona na automatyczny, podobnie w routerze włączone DHCP, brak skojarzenia MAC z IP, a mimo to w urządzeniach podłączonych dla routera pokazuje Static, a nie DHCP. Reset routera nic nie pomaga wyłączenie i włączenie TV także nic nie daje i za każdym razem mam to samo. Sytuacja znika dopiero po wyłączeniu opcji "Odblokuj ręczny przydział" i ponownym jej włączeniu. 
      Jak dotąd taka sytuacja zdarzyła się 2x i za każdym razem w przypadku tego TV.
      Czy spotkał się ktoś z taką sytuacją?
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.