Jump to content
Sign in to follow this  
Guest house

Aktualizacja FW w NETGEAR R7000

Rate this topic

Recommended Posts

Guest neon

czy to jest niezbędne: 

R7000 Firmware
Note: Please remember to do factory default after firmware upgrade. Enter "Backup Settings" in the web GUI and click "Erase" button of "Revert to factory default settings".

To Install
Note: Do not upgrade the firmware using a wireless connection. Please perform firmware upgrade with "wired" or Ethernet connection only.

???

Edited by neon

house

W kwestii przywracania ustawień fabrycznych - nie każda wersja wymagała tej operacji. Jeśli jest jasno opisane, ze trzeba to zrób. Flash przez WiFi robię na swoim Asusie, ale jeśli Netgear wymaga wykonania tej operacji przez kabel - zrób przez kabel. 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest emer

Robię u siebie poprzez WiFi - ale tym razem nie wstał mi sam (tzn uruchomił się po aktualizacji, ale jakoś dziwnie, jakby nie z wszystkimi ustawieniami mojej konfiguracji), po około 5-7min zrobiłem wył/zał guzikiem i wszystko wróciło ze starym konfigiem, czyli OK.

Guest neon

W domu to nie ma problemu z kasowaniem konfiguracji. Gorzej jest niestety w firmie w wykorzystaniu biurowym :) 

Pozdrawiam 

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś ten post". 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.