Jump to content
Sign in to follow this  
Guest house

AC68U - nieznane urządzenia w otoczeniu sieciowymi

Rate this topic

Recommended Posts

Guest XGrzesX

Po zakupie AC68U zwróciłem uwagę, że w otoczeniu sieciowym (Win 10) widać nieznane mi urządzenia (router TP Link, jakieś telefony). Na liście podłączonych urządzeń do routera nie widać nieproszonych gości.

Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

Guest muzykcb

Router nowy czy używany ?

Jeżeli używany to zrób "twardy" reset fabryczny.

house

OFW czy asuswrt-merlin ?

Pozdrawiam

[email protected]

Guest muzykcb

A może masz sieć niezabezpieczoną - czyli otwartą. Wtedy większość urządzeń od razu łączy się z routerem.

house
Dnia 1.03.2017 o 19:50, XGrzesX napisał:

Ktoś wie dlaczego obce urządzenia są widoczne w mojej sieci ?

maszyna to laptop, który pracował z innym routerem ? widzisz je zarówno po kablu jak i po wifi ? klepnij w linii poleceń :

ipconfig /flushdns
nbtstat –R

i sprawdź jak sprawa wygląda po jakimś dłuższym czasie

Pozdrawiam

[email protected]

Guest XGrzesX

Nieznane mi urządzenia są różne. Widać router TP LInka którego nigdy nie miałem. Widać telefony których nigdy nie miałem.

Po wykonaniu polecenia dostaję:

Failed to Purge the NBT Remote Cache Table.

house

uruchom cmd.exe z uprawnieniami administratora.

Pozdrawiam

[email protected]

Guest XGrzesX

Udało się wykonać powyższe polecenia ale nie przyniosło to rezultatów. Przez chwilę nieznany router nie był wyświetlany w otoczeniu sieciowym i pojawił się ponownie po kilkunastu minutach.

Guest muzykcb

Dziwna sprawa, może głupio powiem ale .... zmień hasło sieci bezprzewodowej

Guest XGrzesX

To na pewno nie jest włam bo hasło zmieniałem już kilka razy i po chwili te urządzenia pojawiają się znowu.

house

Pokaż screen jak to wygląda...

Wysłane z mojego LG-H960 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam

[email protected]

Guest XGrzesX

Nie moje urządzenia zaznaczone kolorem czerwonym.

Sieć.jpg

Guest muzykcb

To zmienia postać rzeczy. Myślałem że urządzenia widzisz jak wejdziesz w oprogramowanie rutera.

A podłączałeś inny komputer lub instalowałeś na nowo system ? - może to problem systemowy, rozumiem że usuwałeś już w/w urządzenia z systemu Windows i po chwili one nadal się pojawiają ?

Czy widzisz te urządzenia w oprogramowaniu routera ?

Edited by muzykcb

Guest XGrzesX

Tych urządzeń nie widać w oprogramowaniu routera tylko są w Windows 10. Nie da się ich usunąć. Nie mam możliwości podłączenia innego komputera żeby sprawdzić czy na innym będą też widoczne.

Guest muzykcb

No to prawie wszystko jasne. To nie wina routera tylko systemu Windows 10, Na innym komputerze na 99% nie będą widoczne.

Edited by muzykcb

house

Wyłącz WPS w : http://192.168.1.1/Advanced_WWPS_Content.asp a dodatkowo włącz tę opcję :

2017-03-03_215048.thumb.png.948bc9a00bfade4f8067ba62763c55bb.png

i sprawdź czy to coś pomoże - pamiętaj o restarcie komputera.

Pozdrawiam

[email protected]

Guest XGrzesX

Niestety nie pomogło. Po ustawieniu tej opcji poniżej wynik powyższego polecenia cmd:

C:\WINDOWS\system32>for /f "delims=\= " %C in ('net view ^| find "\\"') do @echo -Checking %C && @nbtstat -a %C | find "MSBROWSE"
-Checking RT-AC68U
    __MSBROWSE__<01>  GROUP       Registered

Czy zamiast "MSBROWSE" powinienem może wpisać nazwę swojej grupy domowej ?

house
15 godzin temu, muzykcb napisał:

No to prawie wszystko jasne. To nie wina routera tylko systemu Windows 10, Na innym komputerze na 99% nie będą widoczne.

ja również się z tym zgadzam - nie pozostaje nic innego jak skierować Cię do źródła gdzie uzyskasz pomoc : https://support.microsoft.com/pl-pl/contactus/

Pozdrawiam

[email protected]

house
Temat został zamknięty jako rozwiązany.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź". 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• Guest house
      By Guest house
      Witajcie. udało się komuś przekierować ten sam port na dwa urządzenia w sieci na Synology 2600 ? Mam dwa ps4 i muszę im otworzyć te same porty. Widziałem na sofcie DumaOS ,ze taki bajer jest możliwy.Pozdrawiam Was serdecznie.
    • Guest house
      By Guest house
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

• Guest house
      By Guest house
      Witam

Mam pytanko odnośnie modelu jak w temacie. Mam dwie kondygnacje w domu, ok 350 m2 i wszędzie podłogówkę (maty aluminiowe itp). Juz wiem, że niestety router się nie przebije ( miałem nadzieję, że w tej cenie to cud się wydarzy ) i teraz pytanie. Jak to ogarnąć, żeby nie ciągnąć kabla? Nie bardzo jest jak to zamaskowac . Wcześniej wyglądało to tak, że dostawcę Internetu mam podłączonego pod switch, od switcha idzie w 4 kierunkach do dekodera oraz jeden do routera TP-link wr743nd (biuro) potem na korytarzu to link re200 i na dole tp-link re210. Na górze było dobrze. Na dole podejrzewam pojawiał się problem od nadmiaru odbiorców  (tv, 2 kompy plus telefony). Przyznam, że mialem nadzieje, ze Asus mnie wybawi z opresji, ale niestety nie, sygnał na dole jest za słaby. Jakieś pomysły? Tylko błagam,w języku polskim.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.