Jump to content
Sign in to follow this  
Guest house

szafka na NAS, sprzęt sieciowy itp.

Recommended Posts

Guest neon

nie miałem pojęcia gdzie to wstawić. :) chciałem zapytać jakie macie rozwiązania tzn. gdzie trzymacie swoje routery i np. Synology ? 

ostatnio zastanawiam się jak rozwiązać u mnie te zagadnienie. w sieci jest mnóstwo pomysłów np. szafek, półek itp. a jak u Was ? 

house

miałem jedną zasadę - centralne miejsce w domu, wysokość umiejscowienia nie miała znaczenia, "serwerownia" wygląda tak :

20160517_195906.jpg

całość mieszka prawie przy suficie, zasięg mam w całym domu + kondygnacja wyżej i niżej. Warto odseparować router od tłoku w eterze, balustrad, szklanych lub metalowych drzwi itp rzeczy które tłumią sygnał. Dla NAS'a warto zadbać o dobrą wentylację, temperatura pracy dysków talerzowych wbrew pozorom ma znaczenie.  Szafki czy specjalne półki są dobre, kiedy masz ograniczone pole manewru takim majdanem po chałupie - w moim przypadku rodzina nie wyraziła zgody na widok migających diod LED. "Rydzykowych" argumentów o wpływie WiFi na zdrowie na szczęście nie było :D 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest neon

dzięki wielkie House 

a wifi wyłączasz na noc ? :) z poziomu rydzy..... argumentów :)

ten asus wygląda mega power :) rewelka 

Guest mickarp

A ja se zamknąłem to wszystko w szafie zasuwanej. Antenki na zewnątrz i zasięg też w całym domu- góra dół. Jak będzie router to po za szafą a reszta zostaje. 

20160517_214101.jpg

house
1 godzinę temu, neon napisał:

a wifi wyłączasz na noc ?

nie, a po co ?

1 godzinę temu, neon napisał:

ten asus wygląda mega power :) rewelka 

wcale nie taki "power" na jakiego wygląda :) 

Pozdrawiam

[email protected]

Guest neon

a z wyłączaniem wifi to żarowałem :) 

te Wasze rozwiązania są zaskakujące :) 

dzięki i pozdrawiam 

bo mam jednym miejscu problem po prostu mam mało miejsca i kurde już kompletnie nie wiem czy na szafę wszystkiego nie schować. w małym pomieszczeniu to na prawdę jest duży problem z umieszczeniem wszystkiego.

Guest Łukasz Socha
13 godzin temu, house napisał:
miałem jedną zasadę - centralne miejsce w domu, wysokość umiejscowienia nie miała znaczenia, "serwerownia" wygląda tak :

20160517_195906.jpg

"Rydzykowych" argumentów o wpływie WiFi na zdrowie na szczęście nie było [emoji3] 

To pewnie ta slynna broń elektromagnetyczna, której boją sie wyznawcy PISlamu[emoji1]

Sorry za OT

d3d7ef484732714f89186f8da4c3b00c.jpg05e31d97a1fd6788cea9bac9f0dec990.jpg481914d80bdb5370c27849a68f8f8159.jpg

Kolejno router w szafie, modem+ups w szufladzie i serwer na półce

house

Ja mam trochę inną filozofię i akurat router trzymam na widoku, podobnie jak mickarp. Po pierwsze po co dodawać kolejny tłumik sygnału nawet tak słaby jak płyta wiórowa. Dla mnie Router to kolejne oczywiste urządzenie w domu jak, telefon stacjonarny, telewizor, kolumny, sprzęt audio, laptop, monitor itd... więc nie widzę powodu aby go chować tym bardziej, że AC87U prezentuje się bardzo zacnie. U mnie stoi na komodzie w przedpokoju i jest to idealne dla niego miejsce. Po pierwsze jest to centralny punkt mieszkania, po drugie wszystkie kable są ukryte, (za szafką jest gniazdo AC i gniazdo operatora kablowego). A to co powinno być ukryte (modem, Nas, rozgałęziacz i plątanina kabli) jest w szufladzie tej samej komody. Zdjęcie bliźniacze z tym Łukasza więc nie ma się czym chwalić. :1_grinning:

20160518_112140.jpg.8891ebff44567f2ce2a2b996eefd831f.thumb.jpg.63cd79d5ccb7e5078d0745016113f17e.jpg

Pozdrawiam

[email protected]

Guest ligeza

Również router trzymam na widoku, Dom mam stary więc takie rzeczy to bardziej jako ozdoba:) Inne sprzęty (NAS, UPS, switch) upchałem w szafce. Jedynie kilka kabli widać od telewizora, ale nie bawiłem się w ich maskowanie, bo mam telewizor na ruchomym uchwycie. Inny AP, aby polepszyć zasięg mam za zasłoną na oknie. Oczywiście światełka w obydwu powyłączane.

20160518_125825.jpg20160518_125838.jpg

20160518_131532_HDR.jpg

Edited by ligeza
Dodany AP

Guest Łukasz Socha
masz R7000 przykręcony w tej szafce ?

To r7500

Tak, wisi na srubach, ale są tam specjalne otwory do powieszenia

house

Publikujcie swoje "serwerownie", pod koniec miesiąca właściciel najciekawszego zdjęcia otrzyma kartę sieciową

:D 

Pozdrawiam

[email protected]

house

@balagaan u lala... szafeczka trochę w opozycji do nicka... czy to taki aranż pod wygraną? ;)

Chciałem wstawić swój bałagan ale już chyba pozamiatane. :1_grinning:

Pozdrawiam

[email protected]

Guest balagaan
5 godzin temu, Idanit napisał:

czy to taki aranż pod wygraną?

to akurat już stała ekspozycja - przynajmniej na jakiś czas...

Bałagan tylko w głowie ;)

szafka wiele widziała, pewnie jak każda wasza.

Jeszcze wrzucam ewolucję szafki ( nie od początku... czyli jakiś ovislink wmu6500, ale parę sprzętów się przewinęło)

ev.jpg

house

Karta sieciowa TP-Link Archer T4U i upominek niespodzianka wędruje do : @ligezaSkontaktuj się ze mną poprzez PW w celu przekazania adresu pod który mam wysłać przesyłkę :) 

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone. Z poważaniem, Ekipa Openitforum.pl

Pozdrawiam

[email protected]

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Similar Content

• Guest house
      By  Guest house
      Cześć!

Kupuję lepszy internet do domu który będzie wyciągać 500/50. Moje pytanie brzmi. Jaki router który ma w standardzie 10/100/100 na lan z taką przepustowością będzie git? Oraz jaką kartę sieciową najlepiej na pci-express do tego zestawu kupić? Nie mogę niestety podłączyć kabla.
    • Guest house
      By  Guest house
      Witam wszystkich,   na wstępie napiszę, że jestem tu nowy, ale czytuję to forum od jakiegoś czasu i uważam, że tutaj są najlepsi fachowcy odnoście sprzętu i rozwiązań sieciowych. Postanowiłem się w końcu zarejestrować i jeśli założyłem swój temat w złym dziale to proszę o przeniesienie...   Proszę o propozycję niezawodnego sprzętu (za taki uważam Netgear) do stworzenia sieci w domku jednorodzinnym. Internet radiowy 25/3 Mbps. Budżet do 1000 PLN z możliwością nagięcia w razie potrzeby. W zamierzeniu jest zakup dwóch routerów z których pierwszy jako matka ma zostać umieszczony na strychu razem ze switchem do którego zostaną podłączone kable wyprowadzone do wszystkich pokoi i lokalizacji urządzeń. Drugi router zostanie umieszczony na parterze w centralnym miejscu dla wzmocnienia sygnału Wi-Fi tak, żeby wszędzie był dobry zasięg. Lokalizacji po kablu jest 10, więc switch musi posiadać minimum 8 wejść. Do routera matki zatem zostanie podłączony switch i router z parteru, dwa pozostałe wejścia dla najważniejszych urządzeń używanych na stałe (komputer stacjonarny, tv), natomiast przez switch 8 lokalizacji doraźnych w pokojach. Preferowałbym, aby cały sprzęt był tej samej firmy, najlepiej Netgear, ale jeśli inni producenci dają lepsze rozwiązanie w niższej lub podobnej cenie to proszę o propozycje.   Przy okazji pytania...   1. Wcześniej nie przewidziałem dwóch routerów i we wszystkich lokalizacjach mam zrobione wejścia i kable wyprowadzone do skrzynki zbiorczej na strychu, nie będzie problemu jak jedną z tych lokalizacji wykorzystam na podłączenie routera z parteru dla wzmocnienia sygnału Wi-Fi? Drugi router w takim zastosowaniu podłączam normalnie szeregowo za pomocą kabla RJ-45 do routera matki? 2. Czy konfiguracja dwóch routerów tak, aby tworzyły jedną wspólną sieć jest skomplikowana? 3. Jaka jest różnica w zastosowaniu AccessPointa zamiast drugiego routera? Czy to jest korzystniejsze rozwiązanie? Czy konfiguracja jest mniej skomplikowana?   Proszę o rady i propozycje. Z góry dziękuję!   Pozdrawiam serdecznie!
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.