Jump to content
Sign in to follow this  
Guest house

Pilna pomoc z routerem Airlive

Recommended Posts

Guest kamcio100

Witam, piszę ponieważ mam bardzo spory problem z routerem Airlive n.power... Już dwoje się i troje ale ten badziew mnie coraz mocniej doprowadza to złości .. I to wszystko z mojego błędu..

Więc tak, od pewnego czasu mam problemy z internetem co pisałem już i innym temacie, dzisiaj postanowiłem zmienić kanał na taki na którym pasmo innego routera by mogło nie zakłócać mojego. Sprawdziłem iż kanał 14 jest całkowicie wolny, i tak też zmieniłem w routerze, router się zresetował i koniec, brak sygnału Wifi z jego strony.. Dobra myśle sobie coś jest nie tak więc go zresetuje, AHA !! JASNE ! Wyczytałem iż reset odbywa się w takiej kolejności, odłączenie routera od zasilania, wciśnięcie przycisku Reset i podłączenie routera do sieci, tak też zrobiłem, dalej.. W instrukcji pisało iż powinienem trzymać 10sec, więc tak też trzymałem, i co ?! I jedna wielka d.... Nic się nie zresetowało, nadal brak sygnału wifi.. Ok, więc zrobiłem jeszcze raz, lecz teraz trzymałem przycisk 30sec, i nadal nic.. Myśle sobie, inaczej cie dziadu załatwie, i podłączyłem router przez kabel pod laptop, ,,Połączenie Ograniczone" myśle sobie ok, spróbuję wejść na router (192.168.1.254), miele miele i nic, dobra zrobiłem Diagnoze przez Windowsa, wykryło iż jest problem z DHCP, Win naprawił wszystko i miałem internet na laptopie przez kabel, to myśle, OK teraz na pewno się uda wejść na ten pie...router, NIC bardziej mylnego, oczywiście się nie da.. Ok, odłączyłem i znowu ,,zresetowałem", po czym ponownie podpiąłem kablem pod laptop i znowu ta sama sytuacja, lecz teraz win już tego nie naprawił i wywalił mi komunikat że jest jakiś problem z IP.. 

 

Jestem już totalnie bezradny co mam w tej sytuacji zrobić, czy wyp**przyć go na zbity pysk czy co... Na prawdę osiwieje zaraz z tym badziewem. Mój Pentagram Cerberus P 6391 działał bez problemu, a musiałem go wymienić ponieważ myślałem iż ten router (n.power ,,Najmocniejszy" na rynku) da mi więcej zasięgu Wifi. Jakież było moje zdziwienie jak podłączyłem oba routery i zmierzyłem u siebie na piętrze moc obojga wynosiła -60dbm. I teraz już nie wiem czy inwestować znowu w jakiś sprzęt czy co z tym wszystkim zrobić.. Poradźcie coś bo sam z tym nie dam rady, albo w jedną stronę (jakoś zresetować lub dostać się na ten piep...router) albo w drugą (kupno routera do max 200zł który będzie mocny )

 

PS: Jeszcze takie pytanie, jeżeli kupię router dwu zakresowy czyli 2,4 i 5 Ghz to czy jest możliwość aby ten router nadawał w tych dwóch zakresach jednocześnie ? Skąd takie pytanie, ponieważ ja osobiście mam kartę Intela która obsługuje zakres 5 ghz, lecz w moim domu jest jeszcze parę urządzeń które mogą tej częstotliwości nie obsługiwać (2 laptopy, telefon, 2 TV) 

Ok już odpowiedziałem sobie na to pytanie, i znalazłem coś takiego : http://allegro.pl/router-tp-link-wireless-tl-wdr4300-i5807313206.html

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
8 godzin temu, kamcio100 napisał:

Sprawdziłem iż kanał 14 jest całkowicie wolny, i tak też zmieniłem w routerze, router się zresetował i koniec, brak sygnału Wifi z jego strony

i jesteś pewien że Twoja karta Intela obsługuje ten kanał ? 

8 godzin temu, kamcio100 napisał:

W instrukcji pisało iż powinienem trzymać 10sec, więc tak też trzymałem, i co ?! I jedna wielka d.... Nic się nie zresetowało

Na początku trzymasz reset 10 sekund bez wyłączania routera. Powinno to przywrócić ustawienia. Jeśli tak się nie dzieje, możesz zrobić tzw emergency upgrade- podłączasz kabel do komputera, włączasz zasilanie trzymając przycisk reset, po 3 sekundach włączy się dioda led portu, który masz podłączony do PC. W sumie zrobiłeś podobnie, z tym, że pominąłeś ręczną adresację IP karty sieciowej. Instrukcja mówi o adresie 192.168.1.50 który powinien zostać ustawiony przed tym zabiegiem. Przechodząc na 192.168.1.254 wgrywasz FW, następnie czekasz i trzymasz przycisk reset 10 sekund aby przywrócić ustawienia fabryczne. 

8 godzin temu, kamcio100 napisał:

Jestem już totalnie bezradny co mam w tej sytuacji zrobić, czy wyp**przyć go na zbity pysk czy co...

kup tego tplinka. tl-wdr4300 to dość popularny router. Wgraj openwrt i śmigaj.

 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

czyli co, trzymam reset przed wyłaczeniem, potem wyłaczam i nadal trzymajac właczam router ??

 

taka karta u mnie jest : Dual Band Wireless AC 3160

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
Cytat
 • Please connect one of your LAN Ports (LAN1~LAN4) to your PC directly.
 • Set your PC’s IP address to 192.168.1.50
 • Before connecting the power, please press and holding the “Reset” button (in the back of the AP). Then plug in the power. Keep press and hold the Reset button until the LED of the selected port goes on(about 3 seconds)
 • Open a browser; type “192.168.1.254” for the website address.
 • Click the “Browse” button, select and open the correct firmware file.
 • Click on “UPGRADE” button. Do not touch the AP or PC until the upgrade is completed.
 • After upgrading, the configuration will recover from the previous settings. Please access your device at previous IP address. If you forget what the previous IP address is or if you can’t access the device, please push the reset button for 10 seconds to restore your AP to factory default settings. The system will reboot. Then, you should be able to login into the normal Web UI at the default IP: 192.168.1.254

trzymasz przycisk reset do momentu kiedy włączy się dioda led portu LAN (ok 3 sekund). 

18 minut temu, kamcio100 napisał:

taka karta u mnie jest : Dual Band Wireless AC 3160

sterownik Intela nie pozwala na wybór kraju i automatycznie ogranicza kartę do kanałów 1-11. 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Ale tutaj jest problem iż czekam aż owa dioda się pokaże, i faktycznie tak jest, lecz nadal router nie wysyła sygnału Wifi..

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

zrób emergency upgrade, przywróć ustawienia fabryczne, ustaw od nowa (tym razem na kanałach 1-11) i sprawdź ponownie. 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

To jest to co napisałeś wyżej tak ? tylko jak mam ustawić te IP w komputerze ? Tzn Ip wiem jak lecz później, tzn Brama itd bo samego IP chyba nie da się ustawić ?

 

Aha i co do tego routera : tl-wdr4300 to będzie on lepszym wyborem ? Czy mam zostać przy tym? Bo już mam trochę dość z ciągłym kombinowaniem aby było lepiej..Ponieważ chciałbym aby moc sygnału była jak najkorzystniejsza w całym domu, wiem że tak się nie da, lecz obecnie na tym routerze mam sygnał na poziomie -50dbm stałe, co jest chyba dobrym wynikiem przyjmując iż komputer na który przesyłane jest Wifi stoi na piętrze a router na parterze. Chciałbym spróbować tego TP-linka i tak się zastanawiam czy to byłby dobry wybór. Jeżeli uda mi się tylko zresetować tego obecnego to chciałbym go sprzedać. Lecz różnie może z tym być.

Edited by kamcio100

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
1 hour ago, kamcio100 said:

lecz nadal router nie wysyła sygnału Wifi

router wysyła sygnał WiFi tylko na 14 kanale, którego twoja karta nie widzi. Po spięciu komputera z routerem kablem, przejdź do ustawień WiFi i zmień kanał na np 6 lub auto, i wszystko wróci do normy.


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Czytałeś cały temat ?? Przecież żeby to było takie proste to bym nie zakładał tego tematu tutaj.

Nie sprawdzałem tego ze zmianą IP więc muszę jeszcze tak zrobić, lecz wątpie aby to pomogło..

Zamówiłem : tl-wdr4300 na próbę, przetestuje go przez 10 dni i wtedy zobaczę czy go zwrócić czy zostawić u siebie.

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
4 minutes ago, kamcio100 said:

Czytałeś cały temat ??

Przeczytałem jeszcze raz i nadal uważam, że komp nie widzi routera bo ten wysyła sygnał na kanale 14-tym. 

 

12 hours ago, kamcio100 said:

Myśle sobie, inaczej cie dziadu załatwie, i podłączyłem router przez kabel pod laptop, ,,Połączenie Ograniczone"

Wyłącz WiFi w kompie i dopiero połącz się kablem z routerem, u mnie jak łączę się kablem bez wyłączenia WiFi to też mam dziwne komunikaty i błędy.


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Też tak robiłe, wierz mi, że robiłem już wszelkich kombinacji i nadal nie chce ze mną współpracować ... Coś na bank źle robię, lecz już sam nie wiem co. Wszystko robie tak jak robiłem kiedyś i wtedy działało, a teraz to jakaś czarna magia.. A to że komp nie widzi sygnału Wifi ponieważ jest na kanale 14 to się zgodze, ponieważ ten kanał jest wykorzystywany w Chinach i tamtych okolicach więc dlatego moja karta nie widzi tej częstotliwości, lecz po kablu chciałem podłączyć ten router do kompa i wtedy wejść na niego, zmienić ustawienia i byłoby wszystko ok, lecz niestety zawsze coś musi być ..

Aha i co jest dziwne, że jeżeli już udało mi się otrzymać internet na komputerze przez kabel, i wszystko śmigało fajnie to nadal nie mogłem otworzyć strony konfiguracyjnej routera, cały czas mieliło i wywalało błąd. Robiłem to na Chrome jak i IE i to samo..

Edited by kamcio100

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
1 godzinę temu, kamcio100 napisał:

Aha i co do tego routera : tl-wdr4300 to będzie on lepszym wyborem ? Czy mam zostać przy tym?

o wiele lepszym. FW Airlive jest tak upośledzony, że pozwala np na ustawienie tej samej adresacji zarówno na interfejsie LAN jak i WAN. Bawiłem się ostatnio Airlive AC-1200R, którego FW nie różni się zbytnio od tego co pokazałeś w którymś temacie i powiem tak- wkur345bym się, gdybym musiał tego używać.  Obecnie to jest jakiś żart :/ Nawet TP-Link poprawił swój FW i działa bardzo dobrze. 

 

8 minut temu, kamcio100 napisał:

Coś na bank źle robię, lecz już sam nie wiem co

ustawiłeś ręcznie IP na karcie ? 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Ok, już zamówiony tl-wdr4300, mam nadzieje że zasięg będzie na podobnym poziomie.. Jeszcze pytanie odnośnie tej dwuzakresowej pracy. Jak router będzie rozsyłał te sygnały ? Tzn czy będą np widoczne na moim kompie dwie możliwości połączenia się ? Czyli pierwsze będzie pod 2,4 a jeżeli połącze z drugim do będzie 5 ghz ? Mam nadzieje że ktoś zrozumiał o co mi chodzi.

I co do tej konfiguracji po kablu, to jak ustawić te IP ? Jakie dane tam dalej podać, bo samo IP nie wystarczy aby skonfigurować to na karcie sieciowej.

 

I co to jest EIRP ? CE:
<20dBm(2,4GHz)
<23dBm(5GHz)
FCC:
<30dBm

Tak w specyfikacji jest napisane na stronie tplink

 

Ok, więc już wszystko wiem dzięki emulatorowi ;)
http://www.tp-link.com.pl/resources/simulator/wdr4300/index.htm

Edited by kamcio100

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
9 minut temu, kamcio100 napisał:

Jak router będzie rozsyłał te sygnały ?

równolegle, zobaczysz 2 sieci w eterze. 

10 minut temu, kamcio100 napisał:

I co to jest EIRP ?

http://lmgtfy.com/?q=eirp

 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
26 minutes ago, kamcio100 said:

to nadal nie mogłem otworzyć strony konfiguracyjnej routera, cały czas mieliło i wywalało błąd. Robiłem to na Chrome jak i IE i to samo..

Być może router przy próbach restartu jednak zmienił jakieś ustawienia i dlatego nie możesz się na niego zalogować. Wpisz w przeglądarkę początkowy adres routera. 192.168.1.1

15 minutes ago, kamcio100 said:

Tzn czy będą np widoczne na moim kompie dwie możliwości połączenia się ? Czyli pierwsze będzie pod 2,4 a jeżeli połącze z drugim do będzie 5 ghz ?

Na każdym urządzeniu, które ma dwa zakresy tak własnie będzie.

Edited by Guest

Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Ok, wszystko już wiem to co chciałem. Mam nadzieje, że ten AirLive ruszy dzisiaj z tego kabla... Ewentualnie wezme inny laptop i wtedy sprawdzę.

Jeszcze tylko się upewnie czy wczoraj to dobrze robiłem, i paradoksalnie powinno pójść od ręki :

Pod router podpinam kabel pod wejście WAN ( z internetem) następnie podpinam pod Lan 1-4 kabel i drugi koniec tego kabla wtykam w laptop. Na laptopie wyłączam Wifi, następnie wchodzę w przeglądarkę i wpisując 192.168.1.254 powinienem ujrzeć okienko logowania do routera.

Niestety coś myślę że to nie nastąpi .. No ale spróbować warto.

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Dokładnie tak, powinno wystąpić webgui routera :)

 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

Zrób też test ze standardowym adresem 192.168.1.1! No chyba, że ten router ma jakiś inny fabryczny adres IP. 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

A jeszcze zapytam, ponieważ mam internet od lokalnego dostawcy i posiada on bazę MAC, tzn iż jeżeli kupię nowy router muszę dzwonić z informacją o zmianie routera a dostawca wpisuje MAC nowego routera i śmiga.

I teraz pytanie czy mogę jakoś zmieniać routery bez konieczności dzwonienia do odbiorcy ? Widziałem klonowanie Mac, lecz to chyba działa wtedy jeżeli komputer był zapisany w bazie a my chcemy router podłączyć.

Fabryczny adres IP tego routera to 192.168.1.254 chyba że się myle, a ten 192.168.1.1 to co to za adres i skąd takie przypuszczenie, że zadziała ?

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
11 minut temu, Idanit napisał:

Zrób też test ze standardowym adresem 192.168.1.1! No chyba, że ten router ma jakiś inny fabryczny adres IP. 

fabrycznie ma *.1.254

9 minut temu, kamcio100 napisał:

I teraz pytanie czy mogę jakoś zmieniać routery bez konieczności dzwonienia do odbiorcy ?

tak, na interfejsie WAN masz możliwość wpisania dowolnego. I na OFW, i na openwrt/gargoyle  

10 minut temu, kamcio100 napisał:

Fabryczny adres IP tego routera to 192.168.1.254 chyba że się myle

nie mylisz się. 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Narazie chodzi mi aby włączyć mój stary Pentagram zamiast tego badziewa, po prostu aby internet był. Wczoraj tak próbowałem iż przepisałem MAC adres z AirLive i niestety nie działał internet. Teraz przeczytałem iż musi to być jakiś numer WAN. Więc też trzeba będzie przy tym posiedzieć..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

i CO? Mówiłem że to będzie lipa ...

Zrobiłem tak jak jest w instrukcji i nadal nie działa.. Ściągnąłem oprogramowanie z AirLive, zmieniłem IP w komputerze i faktycznie w przeglądarce wyskoczył komunikat że coś tam u mnie Crashed i wybrałem ten ściągnięty Firmware, na początku wyskoczyło że jest nie poprawny ale za drugim razem coś tam mieliło i w końcu strona znikła i pokazało się że nie można wyświetlić witryny. Dobra zmieniłem na automatyczne wykrywanie IP w komputerze podpiąłem kabel wpisuje 192.168.1.254 i nadal to samo co i było, tak trzymałem reset przez 10sec i również nic nie powróciło do normalności ... Zaraz poleci za okno i taki będzie finał tej całej bajki bo mnie szlak jasny za moment trafi .. Nie mam już siły z tym Gów*** walczyć !! 

Na automatycznych ustawieniach wywala komunikat : Karta sieciowa Ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP " i tyle..

Jak moge te routery sklonować ?? Tzn chodzi mi o to aby podłączyć pentagrama i aby on chodził, lecz MAC adress w bazie dostawcy internetu jest na tego cholernego AirLive ... Da rade coś z tym zrobić aby narazie to jakoś zduplikować tego AirLive na tego pentagrama ??? 

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
11 minut temu, kamcio100 napisał:

Zaraz poleci za okno i taki będzie finał tej całej bajki bo mnie szlak jasny za moment trafi

sensowne rozwiązanie :D

12 minut temu, kamcio100 napisał:

Na automatycznych ustawieniach wywala komunikat : Karta sieciowa Ethernet nie ma poprawnej konfiguracji protokołu IP

dhcp nie działa co sugeruje, że router mógł się po prostu zepsuć. 


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

No to by załatwiło sprawe wypie....wywalenia za okno... 

A z tym drugim routerem ?? Musze aż dzwonić do nich ? 

Ale to są jedne wielkie jaja, żeby zmienić na kanał 14 i router sie psuje ? Wczoraj raz jedyny udało mi się puścić przez niego internet i wszystko działało po kablu... 180zł w błoto !

Share this post


Link to post
Share on other sites
house
Przed chwilą, kamcio100 napisał:

A z tym drugim routerem ?? Musze aż dzwonić do nich ? 

skoro tak nadają dostęp to nie widzę innej możliwości, chyba że masz gdzieś zapisany stary adres mac

Przed chwilą, kamcio100 napisał:

180zł w błoto !

to i tak mało, są tacy którym pada sprzęt za ponad 1000 pln :)


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Nie pocieszyłeś :D ale dzięki za próbe. hehe 

Tzn teraz w ich bazie jest ten MAC z tego AirLive wpisany 

Mam nadzieje że ten Tp link chociaż spełni moje oczekiwania ..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Dobra jestem teraz po testach nowego routera  tl-wdr4300 .

Powiem tak, w moim przypadku tragedia ... jeżeli chodzi o zasięg. 

Mój stary pentagram z bodajże 2009r (  Pentagram Cerberus P 6391 ) u mnie na piętrze skacze między -50 a -60 dBm i to się niżej nie zmienia, zazwyczaj jest -50.

Tp-Link wykazywał na 2,4 Ghz poniżej -70 a na 5Ghz to już całkiem poniżej -90 dBm. Więc na takie coś nie mogę sobie pozwolić, jasne że chciałbym mieć te wszystkie bajery lecz nie kosztem połączenia... Niby 3 Anteny a tragedia jedna wielka .. 

No cóż, moge teraz liczyć na serwis i niech zobaczą tego AirLive i jak go zrobią to zastąpie Pentagrama a jeżeli nie to do kosza i Pentagram znowu zostaje.. Bo już nadziei w tym wszystkim nie widze dla mnie, Kup coś nowego za ponad 200zł tylko po to aby pokonał to wiekowy router za ok, 70zł... 

Share this post


Link to post
Share on other sites
house

No cóż, w przypadku tplink dużo zależy od konkretnego egzemplarza. Jak daleko i przez jakie przeszkody (stropy, ściany) musisz ten sygnał przesłać?

Wysłane z mojego ONE A2003 przy użyciu Tapatalka


Pozdrawiam

[email protected]

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest kamcio100

Mam praktycznie pokój nad tym pokojem w którym stał router.. Więc... 

No cóż, albo naprawa AirLive, albo Pentagram albo już sam nie wiem co. Jakieś innego routera już chyba nie znajde.. Z tego co wiem to ten pentagram jest z przed Ustawy UE o jakiś tam mocach, i dlatego on miażdży te nowe wszystkie teraz. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Sign in to follow this  

 • Similar Content

  • Openitbot
   By Openitbot
   AirLive AC-1200R to router działający w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz AC z szybkością przesyłu danych aż do 1200 Mb/s, która idealnie nadaje się do bezprzewodowej transmisji wideo i gier. Router został wyposażony w dwa moduły radiowe, które mogą pracować zarówno w paśmie 5 GHz jak i 2.4 GHz w tym samym czasie. Każdy kanał może pracować niezależnie od drugiego w jednym z 5 trybów pracy. AC-1200R jest stworzony do zastosowań, których potrzebujesz dzisiaj i w przyszłości. Wykorzystując nową generację technologii Wi-Fi w paśmie 5 GHz, czyli 802.11ac router obsługuje maksymalną prędkość transmisji do 867Mbps – szybciej niż w przypadku obecnych urządzeń działających w standardzie 11n. Użytkownik będzie zadowolony z wysokiej wydajności interfejsu przewodowego i bezprzewodowego. Ponadto, stabilne połączenie bezprzewodowe oraz duża przepustowość pozwala korzystać z sieci bez żadnych zakłóceń. Router ma anteny w standardzie 2T2R działającą w częstotliwości 5 GHz oraz 2.4 GHz, w pełni kompatybilne ze standardami IEEE802.11a/b/g/n i IEEE802.11ac w zakresie 5GHz. Standard IEEE802.11ac jest wstecznie kompatybilny z 11n.Router może obsługiwać jednocześnie urządzenia działające w paśmie 2.4 GHz i 5 GHz. Działając jako most między siecią przewodową i bezprzewodowymi sieciami 2.4 GHz 802.11b/g/n i 5 GHz 802.11a/n/ac, router pozwala Twoim bezprzewodowym urządzeniom na dostęp do przewodowych i bezprzewodowych węzłów sieci. AC-1200R to coś znacznie więcej niż zwykły dwuzakresowy router. Każdy kanał jest w stanie działać niezależnie, co pozwala na pracę w różnych trybach. Router umożliwia korzystanie z szybkich ustawień oferujących 5 najpopularniejszych trybów pracy. Użytkownik może też zmieniać tryby pracy ręcznie.  Zakres 5 GHz, który z wykorzystaniem sieci Wi-Fi nowej technologii 11ac jest mniej podatny na zakłócenia i zapewnia stabilną przepustowość do 867mbps transferu danych – jest idealny do strumieniowej transmisji gier wideo, gier online i podłączenia kamer IP. Zakres 2.4 GHz dostarcza niezależną sieć dla komputerów, tabletów, smartfonów i wszystkich innych urządzeń, które wspierają to pasmo. Przewodowe porty Gigabit LAN umożliwiają bezpośrednie podłączenie dysków NAS lub komputera. AC-1200R obsługuje technologię WISP, polegającą na odwracaniu funkcji przyłączy. Zakres 5 GHz może być wykorzystany do połączenia z zewnątrz, a pasmo 2.4 GHz do wewnętrznej sieci Wi-Fi dla domu i biura. Nie jest konieczne instalowanie dwóch oddzielnych urządzeń w celu zapewnienia dostępu bezprzewodowego w domu użytkownika.
   Wygląd

   AC-1200R to bardzo małe urządzenie o wymiarach 30 x 157 x 127 mm. Obudowę wykonano z białego twardego plastiku. Router wyposażono jedynie w podstawowy zakres portów. Na tylnym panelu znajdziemy gniazdo zasilania, porty WAN/LAN i przycisk Reset/WPS. Na przedni panelu diody informacyjne LED... i to byłby wszystko. Brak niestety portów USB.  
   Specyfikacja
   Procesor Mediatek MT7620A 580MHz Pamięć RAM 64 MB Pamięć flash 8 MB Switch Mediatek MT7530W Układy radiowe Mediatek MT7612E + Mediatek MT7620A Obsługiwane pasma 2x2:2 802.11ac 866 Mbps (5GHz) + 802.11n 300 Mbps (2.4GHz) Porty sieciowe 4 x RJ45 10/100/1000 LAN   1 x RJ45 10/100/1000 WAN Porty USB brak Wymiary 30 x 157 x 127 mm Anteny 2x zewnętrzne R-SMA Obsługiwane standardy IEEE 802.11 b/g/n/a/n/ac, IPv4, IPv6 Powyższa specyfikacja przypomina urządzenia z którymi miałem już styczność w przeszłości. Na dokładnie tym samym CPU oparto router Netgear JR6150, ZyXEL NBG6503 oraz extender Asus RP-AC52. Konstrukcja znana i sprawdzona ale będąca na rynku już dłuższy czas.    
   Więcej informacji znajdziecie w specyfikacji producenta : Airlive
   Funkcje

   Dwa zakresy pracy - 802.11ac 1200Mbps  AC-1200R sieci WiFi nowej generacji, która pozwala połączyć się z urządzeniami na paśmie 5GHz i 2.4GHz w tym samym czasie z prędkością do 1200Mbps. Urządzenie jest również kompatybilne ze standardami 11n, 11a, 11g i 11b.

   50% lepsze pokrycie sygnałem Anteny MIMO pozwalają dostarczać 1.5x lepsze pokrycie sygnałem niż w przypadku normalnych routerów bezprzewodowych. Oznacza to lepszą prędkość na dalszym dystansie.

   Cyfrowa sieć domowa Dwa zakresy działania to funkcja stworzona dla nowoczesnego domu. Pasmo 5GHz jest idealne dla bezprzewodowej transmisji wideo i gier. Pasmo 2.4Ghz tworzy osobną sieć przeznaczoną dla komputerów, tabletów i smartfonów.

   Darmowe oprogramowanie Specjalne oprogramowanie AirLive pozwala Ci jeszcze lepiej poznać Twój router. Zyskujesz możliwość zmiany ustawień oraz aktualizacji oprogramowania za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu graficznego. Możesz również masowo aktualizować urządzenia AirLive takie jak AC-1200R, AC.TOP czy N.TOP. Zapoznaj się z poniższym wideo, aby dowiedzieć się więcej.
   Niezależne częstotliwości AC-1200R odziedziczył kompatybilność naszych popularnych punktów dostępu - G.DUO i A.DUO. Każde pasmo może działać w różnych trybach. Możesz skonfigurować AC-1200R do róznych warunków pracy.


   Odpinane anteny Zdejmowane anteny pozwalają na pracę w różnych warunkach - wewnętrznych i zewnętrznych, przykładowo udostępnianie połączenia sieciowego z zewnątrz.

   Porty Dodatkowo, AC-1200R wyposażony został w 5 portów Gigabit LAN, które umożliwiają połączenie najwyższej prędkości dedykowane dla dysków NAS lub PC.

   Testy
   Testy zostały przeprowadzone na urządzeniu z firmware v1.15. Router został ustawiony w centralnym miejscu mojego domu, na wysokości ok 2 metrów. Transmisja bezprzewodowa nawiązywana była z 2 lokalizacji - pierwszej oddalonej o 6 metrów z jedną ścianą jako przeszkodą po drodze oraz drugiej - z 10 metrów z dwiema ścianami.

   Klientem był laptop XNOTE P150SM wyposażony w kartę WiFi DELL DW1550 (BCM4352). Każdy pomiar przeprowadziłem trzykrotnie a prezentowany wynik jest najczęściej uzyskanym podczas tej procedury. Test polegał na przekopiowaniu przykładowego pliku z serwera Synology DS415+ (DSM 6.0) oraz ponownym wgraniu go do lokalizacji źródłowej.
   Wydajność portu WAN
   Test polegał na podłączeniu 2 komputerów - pierwszego do portu LAN drugiego do portu WAN routera i nawiązanie transmisji pomiędzy nimi za pomocą narzędzia Jperf:
   bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 10.10.0.100 port 49709 connected with 192.168.1.5 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 46.4 MBytes 389 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 46.4 MBytes 389 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 46.6 MBytes 391 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 46.3 MBytes 389 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 46.4 MBytes 389 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 47.3 MBytes 397 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 47.0 MBytes 394 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 46.9 MBytes 394 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 47.0 MBytes 394 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 47.2 MBytes 396 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 468 MBytes 392 Mbits/sec Done.
   Parametry połączenia
   Pasmo 2,4 GHz odległość 6 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.101 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.101, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [244] local 10.10.0.103 port 51716 connected with 10.10.0.101 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [244] 0.0- 1.0 sec 8.29 MBytes 69.5 Mbits/sec [244] 1.0- 2.0 sec 8.41 MBytes 70.5 Mbits/sec [244] 2.0- 3.0 sec 7.60 MBytes 63.8 Mbits/sec [244] 3.0- 4.0 sec 8.42 MBytes 70.6 Mbits/sec [244] 4.0- 5.0 sec 8.25 MBytes 69.2 Mbits/sec [244] 5.0- 6.0 sec 8.22 MBytes 68.9 Mbits/sec [244] 6.0- 7.0 sec 8.47 MBytes 71.0 Mbits/sec [244] 7.0- 8.0 sec 8.16 MBytes 68.5 Mbits/sec [244] 8.0- 9.0 sec 8.40 MBytes 70.5 Mbits/sec [244] 9.0-10.0 sec 8.26 MBytes 69.3 Mbits/sec [244] 0.0-10.0 sec 82.5 MBytes 69.1 Mbits/sec Done.
   Pasmo 2,4 GHz odległość 10 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.101 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.101, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 10.10.0.103 port 54173 connected with 10.10.0.101 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 9.70 MBytes 81.4 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 9.99 MBytes 83.8 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 9.66 MBytes 81.0 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 9.68 MBytes 81.2 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 6.15 MBytes 51.6 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 7.42 MBytes 62.3 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 8.61 MBytes 72.2 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 10.4 MBytes 87.6 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 9.40 MBytes 78.8 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 9.70 MBytes 81.3 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 90.8 MBytes 75.9 Mbits/sec Done.
   Pasmo 5 GHz odległość 6 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.102 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.102, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 10.10.0.101 port 50122 connected with 10.10.0.102 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 23.1 MBytes 194 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 30.4 MBytes 255 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 31.6 MBytes 265 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 32.5 MBytes 272 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 31.3 MBytes 263 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 32.3 MBytes 271 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 31.5 MBytes 265 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 32.0 MBytes 268 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 32.5 MBytes 273 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 31.3 MBytes 262 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 308 MBytes 259 Mbits/sec server sent unexpected data failed Done.
   Pasmo 5 GHz odległość 10 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.101 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.101, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [240] local 10.10.0.103 port 54374 connected with 10.10.0.101 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [240] 0.0- 1.0 sec 27.1 MBytes 227 Mbits/sec [240] 1.0- 2.0 sec 31.3 MBytes 263 Mbits/sec [240] 2.0- 3.0 sec 31.8 MBytes 266 Mbits/sec [240] 3.0- 4.0 sec 31.5 MBytes 264 Mbits/sec [240] 4.0- 5.0 sec 32.1 MBytes 269 Mbits/sec [240] 5.0- 6.0 sec 31.4 MBytes 263 Mbits/sec [240] 6.0- 7.0 sec 31.6 MBytes 265 Mbits/sec [240] 7.0- 8.0 sec 31.1 MBytes 261 Mbits/sec [240] 8.0- 9.0 sec 32.1 MBytes 269 Mbits/sec [240] 9.0-10.0 sec 31.7 MBytes 266 Mbits/sec [240] 0.0-10.0 sec 312 MBytes 261 Mbits/sec Done.
   Wydajność WiFi w paśmie 2,4 GHz
   Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m):
   Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m):
   Wydajność WiFi w paśmie 5 GHz
   Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6m / 10m):
   Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6m / 10m):
   Podsumowanie
   Ovislink przespał ostatnie kilka lat rozwoju domowych routerów a firma była nieobecna w świadomości klientów. Na pewno nie było w ofertach sklepów routera z logiem AirLive będącego rynkowym hitem. Takowe posiadali w ofercie Netgear, Asus czy TP-Link. Kilka lat temu sam używałem doskonałego jak na tamte czasy AirLive WL-1600GL a instalacja na nim firmware Tomato to był prawdziwy skok w przyszłość  Dzisiaj producent postanowił do dość starej konstrukcji dołożyć gigabitowy switch, przebudować lekko interfejs webgui i wypuścić na rynek pod sztandarem AC-1200R. Jak wyszło ? W sumie nie najgorzej. Router działa dobrze, prezentując dobry poziom wydajności. Pasmo 2,4 GHz można powiedzieć, że sprawuje się poprawnie pomimo wahań mocy nadawanego sygnału. Pasmo 5 GHz natomiast pozwala na osiągnięcie naprawdę dobrych rezultatów, pomimo słabego radzenia sobie z przeszkodami po drodze. Podczas testów napotkałem jednak na małe problemy z działaniem routera. Pierwszy dotyczył aplikacji AirLive Central Wireless, która po prostu nie działa. Drugim problemem było sporo błędów w pracy firmware, np router pozwala na ustawienie tej samej adresacji IP na interfejsach LAN i WAN (!??). Ogólnie AC-1200R oceniam pozytywnie a za jego największą zaletę uważam 5 trybów pracy, oferujących bardzo szerokie możliwości zastosowań. Największą wadą jest brak portów USB i sporadycznie niedopracowane OFW.
   Ovislink Airlive AC-1200R dostępny jest w cenie ok 300 PLN. 
    
   Za udostępnienie sprzętu do testów dziękuję:

    
  • Guest house
   By Guest house
   Cześć obecnie mam wgrany asus padavan.
   https://drivers.softpedia.com/get/Router-Switch-Access-Point/ASUS/ASUS-RT-AC51U-Router-Custom-Firmware-3-4-3-9-099-Full-Nightly.shtml
   Ten soft z linka - router sflashował się bez problemy poprzez update firmware z oprogramowania asus.
   A muszę teraz na routerze wgrać openwrt. Najlepiej chyba najnowszą wersje luci? Bardzo proszę o pomoc.
    
   Czy powinienem pobrać to:
   https://openwrt.org/toh/views/toh_fwdownload?dataflt[Model*~]=AC51U
   Powinienem pobrać: Firmware OpenWrt Upgrade URL
   Czy to:
   Firmware OpenWrt snapshot Upgrade URL
    
   Najprościej to byłoby się za to nie brać, ale bardzo chciałbym to zrobić.
    
   Czy ta instrukcja z youtube poniżej będzie okej?
   Tylko, że tu są pliki .trx, a na openwrt mam do pobrania .bin
   Jaka jest różnica między tymi rozszerzeniami?
    
    
  • Openitbot
   By Openitbot
   AirLive AC-1200R to router działający w standardzie 802.11 a/b/g/n oraz AC z szybkością przesyłu danych aż do 1200 Mb/s, która idealnie nadaje się do bezprzewodowej transmisji wideo i gier. Router został wyposażony w dwa moduły radiowe, które mogą pracować zarówno w paśmie 5 GHz jak i 2.4 GHz w tym samym czasie. Każdy kanał może pracować niezależnie od drugiego w jednym z 5 trybów pracy. AC-1200R jest stworzony do zastosowań, których potrzebujesz dzisiaj i w przyszłości. Wykorzystując nową generację technologii Wi-Fi w paśmie 5 GHz, czyli 802.11ac router obsługuje maksymalną prędkość transmisji do 867Mbps – szybciej niż w przypadku obecnych urządzeń działających w standardzie 11n. Użytkownik będzie zadowolony z wysokiej wydajności interfejsu przewodowego i bezprzewodowego. Ponadto, stabilne połączenie bezprzewodowe oraz duża przepustowość pozwala korzystać z sieci bez żadnych zakłóceń. Router ma anteny w standardzie 2T2R działającą w częstotliwości 5 GHz oraz 2.4 GHz, w pełni kompatybilne ze standardami IEEE802.11a/b/g/n i IEEE802.11ac w zakresie 5GHz. Standard IEEE802.11ac jest wstecznie kompatybilny z 11n.Router może obsługiwać jednocześnie urządzenia działające w paśmie 2.4 GHz i 5 GHz. Działając jako most między siecią przewodową i bezprzewodowymi sieciami 2.4 GHz 802.11b/g/n i 5 GHz 802.11a/n/ac, router pozwala Twoim bezprzewodowym urządzeniom na dostęp do przewodowych i bezprzewodowych węzłów sieci. AC-1200R to coś znacznie więcej niż zwykły dwuzakresowy router. Każdy kanał jest w stanie działać niezależnie, co pozwala na pracę w różnych trybach. Router umożliwia korzystanie z szybkich ustawień oferujących 5 najpopularniejszych trybów pracy. Użytkownik może też zmieniać tryby pracy ręcznie.  Zakres 5 GHz, który z wykorzystaniem sieci Wi-Fi nowej technologii 11ac jest mniej podatny na zakłócenia i zapewnia stabilną przepustowość do 867mbps transferu danych – jest idealny do strumieniowej transmisji gier wideo, gier online i podłączenia kamer IP. Zakres 2.4 GHz dostarcza niezależną sieć dla komputerów, tabletów, smartfonów i wszystkich innych urządzeń, które wspierają to pasmo. Przewodowe porty Gigabit LAN umożliwiają bezpośrednie podłączenie dysków NAS lub komputera. AC-1200R obsługuje technologię WISP, polegającą na odwracaniu funkcji przyłączy. Zakres 5 GHz może być wykorzystany do połączenia z zewnątrz, a pasmo 2.4 GHz do wewnętrznej sieci Wi-Fi dla domu i biura. Nie jest konieczne instalowanie dwóch oddzielnych urządzeń w celu zapewnienia dostępu bezprzewodowego w domu użytkownika.
   Wygląd

   AC-1200R to bardzo małe urządzenie o wymiarach 30 x 157 x 127 mm. Obudowę wykonano z białego twardego plastiku. Router wyposażono jedynie w podstawowy zakres portów. Na tylnym panelu znajdziemy gniazdo zasilania, porty WAN/LAN i przycisk Reset/WPS. Na przedni panelu diody informacyjne LED... i to byłby wszystko. Brak niestety portów USB.  
   Specyfikacja
   Procesor Mediatek MT7620A 580MHz Pamięć RAM 64 MB Pamięć flash 8 MB Switch Mediatek MT7530W Układy radiowe Mediatek MT7612E + Mediatek MT7620A Obsługiwane pasma 2x2:2 802.11ac 866 Mbps (5GHz) + 802.11n 300 Mbps (2.4GHz) Porty sieciowe 4 x RJ45 10/100/1000 LAN   1 x RJ45 10/100/1000 WAN Porty USB brak Wymiary 30 x 157 x 127 mm Anteny 2x zewnętrzne R-SMA Obsługiwane standardy IEEE 802.11 b/g/n/a/n/ac, IPv4, IPv6 Powyższa specyfikacja przypomina urządzenia z którymi miałem już styczność w przeszłości. Na dokładnie tym samym CPU oparto router Netgear JR6150, ZyXEL NBG6503 oraz extender Asus RP-AC52. Konstrukcja znana i sprawdzona ale będąca na rynku już dłuższy czas.    
   Więcej informacji znajdziecie w specyfikacji producenta : Airlive
   Funkcje

   Dwa zakresy pracy - 802.11ac 1200Mbps  AC-1200R sieci WiFi nowej generacji, która pozwala połączyć się z urządzeniami na paśmie 5GHz i 2.4GHz w tym samym czasie z prędkością do 1200Mbps. Urządzenie jest również kompatybilne ze standardami 11n, 11a, 11g i 11b.

   50% lepsze pokrycie sygnałem Anteny MIMO pozwalają dostarczać 1.5x lepsze pokrycie sygnałem niż w przypadku normalnych routerów bezprzewodowych. Oznacza to lepszą prędkość na dalszym dystansie.

   Cyfrowa sieć domowa Dwa zakresy działania to funkcja stworzona dla nowoczesnego domu. Pasmo 5GHz jest idealne dla bezprzewodowej transmisji wideo i gier. Pasmo 2.4Ghz tworzy osobną sieć przeznaczoną dla komputerów, tabletów i smartfonów.

   Darmowe oprogramowanie Specjalne oprogramowanie AirLive pozwala Ci jeszcze lepiej poznać Twój router. Zyskujesz możliwość zmiany ustawień oraz aktualizacji oprogramowania za pomocą przyjaznego dla użytkownika interfejsu graficznego. Możesz również masowo aktualizować urządzenia AirLive takie jak AC-1200R, AC.TOP czy N.TOP. Zapoznaj się z poniższym wideo, aby dowiedzieć się więcej.
   Niezależne częstotliwości AC-1200R odziedziczył kompatybilność naszych popularnych punktów dostępu - G.DUO i A.DUO. Każde pasmo może działać w różnych trybach. Możesz skonfigurować AC-1200R do róznych warunków pracy.


   Odpinane anteny Zdejmowane anteny pozwalają na pracę w różnych warunkach - wewnętrznych i zewnętrznych, przykładowo udostępnianie połączenia sieciowego z zewnątrz.

   Porty Dodatkowo, AC-1200R wyposażony został w 5 portów Gigabit LAN, które umożliwiają połączenie najwyższej prędkości dedykowane dla dysków NAS lub PC.

   Testy
   Testy zostały przeprowadzone na urządzeniu z firmware v1.15. Router został ustawiony w centralnym miejscu mojego domu, na wysokości ok 2 metrów. Transmisja bezprzewodowa nawiązywana była z 2 lokalizacji - pierwszej oddalonej o 6 metrów z jedną ścianą jako przeszkodą po drodze oraz drugiej - z 10 metrów z dwiema ścianami.

   Klientem był laptop XNOTE P150SM wyposażony w kartę WiFi DELL DW1550 (BCM4352). Każdy pomiar przeprowadziłem trzykrotnie a prezentowany wynik jest najczęściej uzyskanym podczas tej procedury. Test polegał na przekopiowaniu przykładowego pliku z serwera Synology DS415+ (DSM 6.0) oraz ponownym wgraniu go do lokalizacji źródłowej.
   Wydajność portu WAN
   Test polegał na podłączeniu 2 komputerów - pierwszego do portu LAN drugiego do portu WAN routera i nawiązanie transmisji pomiędzy nimi za pomocą narzędzia Jperf:
   bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 10.10.0.100 port 49709 connected with 192.168.1.5 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 46.4 MBytes 389 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 46.4 MBytes 389 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 46.6 MBytes 391 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 46.3 MBytes 389 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 46.4 MBytes 389 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 47.3 MBytes 397 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 47.0 MBytes 394 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 46.9 MBytes 394 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 47.0 MBytes 394 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 47.2 MBytes 396 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 468 MBytes 392 Mbits/sec Done.
   Parametry połączenia
   Pasmo 2,4 GHz odległość 6 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.101 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.101, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [244] local 10.10.0.103 port 51716 connected with 10.10.0.101 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [244] 0.0- 1.0 sec 8.29 MBytes 69.5 Mbits/sec [244] 1.0- 2.0 sec 8.41 MBytes 70.5 Mbits/sec [244] 2.0- 3.0 sec 7.60 MBytes 63.8 Mbits/sec [244] 3.0- 4.0 sec 8.42 MBytes 70.6 Mbits/sec [244] 4.0- 5.0 sec 8.25 MBytes 69.2 Mbits/sec [244] 5.0- 6.0 sec 8.22 MBytes 68.9 Mbits/sec [244] 6.0- 7.0 sec 8.47 MBytes 71.0 Mbits/sec [244] 7.0- 8.0 sec 8.16 MBytes 68.5 Mbits/sec [244] 8.0- 9.0 sec 8.40 MBytes 70.5 Mbits/sec [244] 9.0-10.0 sec 8.26 MBytes 69.3 Mbits/sec [244] 0.0-10.0 sec 82.5 MBytes 69.1 Mbits/sec Done.
   Pasmo 2,4 GHz odległość 10 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.101 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.101, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 10.10.0.103 port 54173 connected with 10.10.0.101 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 9.70 MBytes 81.4 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 9.99 MBytes 83.8 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 9.66 MBytes 81.0 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 9.68 MBytes 81.2 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 6.15 MBytes 51.6 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 7.42 MBytes 62.3 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 8.61 MBytes 72.2 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 10.4 MBytes 87.6 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 9.40 MBytes 78.8 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 9.70 MBytes 81.3 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 90.8 MBytes 75.9 Mbits/sec Done.
   Pasmo 5 GHz odległość 6 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.102 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.102, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 10.10.0.101 port 50122 connected with 10.10.0.102 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 23.1 MBytes 194 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 30.4 MBytes 255 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 31.6 MBytes 265 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 32.5 MBytes 272 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 31.3 MBytes 263 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 32.3 MBytes 271 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 31.5 MBytes 265 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 32.0 MBytes 268 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 32.5 MBytes 273 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 31.3 MBytes 262 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 308 MBytes 259 Mbits/sec server sent unexpected data failed Done.
   Pasmo 5 GHz odległość 10 metrów bin/iperf.exe -c 10.10.0.101 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 10.10.0.101, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [240] local 10.10.0.103 port 54374 connected with 10.10.0.101 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [240] 0.0- 1.0 sec 27.1 MBytes 227 Mbits/sec [240] 1.0- 2.0 sec 31.3 MBytes 263 Mbits/sec [240] 2.0- 3.0 sec 31.8 MBytes 266 Mbits/sec [240] 3.0- 4.0 sec 31.5 MBytes 264 Mbits/sec [240] 4.0- 5.0 sec 32.1 MBytes 269 Mbits/sec [240] 5.0- 6.0 sec 31.4 MBytes 263 Mbits/sec [240] 6.0- 7.0 sec 31.6 MBytes 265 Mbits/sec [240] 7.0- 8.0 sec 31.1 MBytes 261 Mbits/sec [240] 8.0- 9.0 sec 32.1 MBytes 269 Mbits/sec [240] 9.0-10.0 sec 31.7 MBytes 266 Mbits/sec [240] 0.0-10.0 sec 312 MBytes 261 Mbits/sec Done.
   Wydajność WiFi w paśmie 2,4 GHz
   Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m):
   Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m):
   Wydajność WiFi w paśmie 5 GHz
   Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6m / 10m):
   Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6m / 10m):
   Podsumowanie
   Ovislink przespał ostatnie kilka lat rozwoju domowych routerów a firma była nieobecna w świadomości klientów. Na pewno nie było w ofertach sklepów routera z logiem AirLive będącego rynkowym hitem. Takowe posiadali w ofercie Netgear, Asus czy TP-Link. Kilka lat temu sam używałem doskonałego jak na tamte czasy AirLive WL-1600GL a instalacja na nim firmware Tomato to był prawdziwy skok w przyszłość  Dzisiaj producent postanowił do dość starej konstrukcji dołożyć gigabitowy switch, przebudować lekko interfejs webgui i wypuścić na rynek pod sztandarem AC-1200R. Jak wyszło ? W sumie nie najgorzej. Router działa dobrze, prezentując dobry poziom wydajności. Pasmo 2,4 GHz można powiedzieć, że sprawuje się poprawnie pomimo wahań mocy nadawanego sygnału. Pasmo 5 GHz natomiast pozwala na osiągnięcie naprawdę dobrych rezultatów, pomimo słabego radzenia sobie z przeszkodami po drodze. Podczas testów napotkałem jednak na małe problemy z działaniem routera. Pierwszy dotyczył aplikacji AirLive Central Wireless, która po prostu nie działa. Drugim problemem było sporo błędów w pracy firmware, np router pozwala na ustawienie tej samej adresacji IP na interfejsach LAN i WAN (!??). Ogólnie AC-1200R oceniam pozytywnie a za jego największą zaletę uważam 5 trybów pracy, oferujących bardzo szerokie możliwości zastosowań. Największą wadą jest brak portów USB i sporadycznie niedopracowane OFW.
   Ovislink Airlive AC-1200R dostępny jest w cenie ok 300 PLN. 
    
   Za udostępnienie sprzętu do testów dziękuję:

    
 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. For more information, please see ours Guidelines and Privacy Policy.