Jump to content
Sign in to follow this  
branetre

Program do szyfrowania danych, działający na GPT (uEFI)

Rate this topic

Recommended Posts

branetre

Witam tak jak w temacie. Potrzebny mi program który będzie szyfrował dane na laptopie z zainstalowanym Windows 8.1 OEM (dell)

Dodam że pre-instalowany system nie posiada wbudowanego bitlockera (tylko dla wersji PRO i zakupionych osobno).

Proszę o podpowiedzi.

house

Np:

http://www.deslock.com//deslock+_full_disk_encryption.php

http://www.jetico.com/products/personal-privacy/bestcrypt-volume-encryption/

Możliwe że również :

http://sourceforge.net/projects/veracrypt/

Ale nie wiem czy rozwiązania opensource radzą sobie z wolumenem systemowym. Szukasz czegoś za free czy produktu komercyjnego?

Dodam że pre-instalowany system nie posiada wbudowanego bitlockera (tylko dla wersji PRO i zakupionych osobno).

tylko wersja pro, 8/8.1 oem chyba w ogóle tego nie ma. Nie ma znaczenia preinstalowany system - klucz oem pasuje do standardowego nośnika oem. Swego czasu ms sprzedawał same nośniki. 

Edited by house

branetre

Jak najbardziej płatne też Deslock to porażka ... Zadzwoniłem tam około 15 i zapytałem celem potwierdzenia info na stronie na co koleś "Tak mamy napisane ?" Śmiech rozległ się po słuchawce ... Reklama to połowa sukcesu Zgłosiłem to do DAGMY - autoryzowany dyst. na Polske firmy eset.

house

to zostaje jetico z drugiego linku. 

• Like it 1

branetre

Zostało na zmianie os na 8.1PRO i bitlocker Każda z tych firm i tak w sytuacji wystąpienia organów ścigania ma obowiązek rozszyfrowania komputera. Po co więc płacić za coś co można mieć za darmo No koszt laptopa z win pro to 150zł więcej.

• Like it 1

house

W sumie jest to jakieś rozwiąznie. Gdzie uzyskales info nt deszyfrowania na życzenie organów ścigania?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in

Sign In Now
Sign in to follow this  

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam problem ze zrobieniem backupu za pomocą Active Backup for Business. Chodzi o to, że w firmie mamy Synology DS1618+ i 15 komputerów. Na 10 komputerach normalnie można utworzyć zadanie backupu a na 5 po przejściu wszystkich opcji "Kreatora tworzenia kopii zapasowej agenta" wyskakuje na końcu komunikat  "ten folder współdzielony zawiera dane, których nie można skopiować. Wybierz inny folder". Takie coś dzieje się wtedy gdy wybieram robienie backupu na 2 dysku w Synology. Kiedy ustawię aby backup zapisywał się 1 dysku głównym to nie wyskakuje komunikat i robi harmonogram backupu.

• Łukasz eN
      By Łukasz eN
      Panowie,

Nie bardzo rozumiem szyfrowanie.  Jeśli ustawie folder na szyfrowanie i go zamontuje, to bez problemu mogę przerzucać dane w synology w DSM, natomiast również widzę te dane w zmapowanym dysku IE, ale nie mogę ich kopiować w IE (internet explorer). Na tym to polega?

Bo ja myslalem ze beda mialy inne rozszerzenie i nie beda w ogole widoczne. Martwi mnie to ze trzeba je odmontowac za kazdym razem zeby z danymi nie dalo sie nic zrobic w DSM. Ale moze to ja nie rozumiem na czym to szyfrowanie polega. Bo nawet nie spodziewalem sie ze z folderu w ktory jest szyfrowany moge przerzucic te dane do innego folderu w DSM.

Moglby mi ktos to krok po kroku wyjasnic?
    • javjaff
      By javjaff
      Cześć.
      Przymierzam się do zakupu NAS-a jak w tytule i mam kilka pytań - w tym temacie pytania związane z szyfrowaniem. Najchętniej szyfrowałbym wszystkie prywatne dane trzymane na NAS-ie. Qnap dla porównania ma u siebie szyfrowanie wolumenów; jednak jak dla mnie minusem jest problem z rozszerzaniem takich wolumenów np. w przypadku dokupienia większych dysków (o ile dobrze gdzieś wyczytałem)... ale to inny temat.
      Odnoszę wrażenie - strona demo Synology nie daje pełnego obrazu możliwości systemu DSM i jego przetestowania, stąd pytania. 

Dla ułatwienia będę posiłkował się informacjami ze strony producenta.

"możesz zaszyfrować folder współdzielony tylko w momencie jego tworzenia" - prawda czy fałsz? "Zaznacz opcję Montuj automatycznie przy uruchamianiu, aby serwer Synology NAS zamontował automatycznie zaszyfrowany folder współdzielony po następnym uruchomieniu." - co w razie fizycznej kradzieży NAS-a? Rozumiem, że w takim przypadku, kiedy złodziej włączy NAS-a u siebie to katalogi się automatycznie montują i odszyfrowują a tutaj to już można się dalej bawić w dokopanie się do plików. Czy tutaj mamy jakieś zabezpieczenie? "Aby edytować uprawnienia dostępu grup lub użytkowników, wybierz Panel sterowania > Folder współdzielony, zaznacz zaszyfrowany folder i kliknij przycisk Edytuj." - czy istnieje możliwość ustawiania uprawnień na poziomie podkatalogów katalogu współdzielonego, który jest szyfrowany? "Nie można zaszyfrować następujących systemowych domyślnych folderów współdzielonych. web, photo, music, video, surveillance, download, NetBackup." - w przypadku kradzieży też chciałbym się zabezpieczyć przed dostępem do rodzinnych zdjęć czy filmów; czy jest jakaś możliwość na obejście braku szyfrowania tych plików przy jednoczesnej możliwości korzystania z moents, Video station itd.? Czy zadziała np najpierw utworzenie zaszyfrowanych katalogów a potem instalacja pakietów, albo utworzenie zaszyfrowanych katalogów z inna nazwą i podpięcie ich pod apki. "Zaszyfrowane foldery współdzielone nie mogą zostać otwarte przez NFS i usuną ewentualne istniejące wcześniej reguły NFS" - prawda czy fałsz (korzystam z Ubunciaka)?  
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.