Jump to content

Search the Community

Showing results for tags 'dziwne'.



More search options

  • Search By Tags

    Type tags separated by commas.
  • Search By Author

Content Type


Categories

  • News
  • Reviews
    • Network Routers
    • NAS servers
    • Network adapters
    • Other network devices
  • Articles
    • Users guides
    • Users reviews
    • Synology - users guides
    • FAQ
    • Asus - users guides
    • Netgear - users guides

Forums

  • NAS servers
    • Synology DiskStation
    • Qnap
    • Netgear ReadyNas
    • Other
  • Network hardware
    • Routers
    • Firmware
    • Others
  • Hardware
    • Computers
    • Peripherals devices
  • Software
    • Security
    • Operating systems
  • General topics
    • News and informations
    • Hyde Park
  • OpenITForum Staff Zone
    • Informations and announcements
    • Suggestions, comments, opinions
  • Other
    • Unnecessary content

Categories

  • Firmware
    • ASUS
    • NETGEAR
    • Synology
    • Linksys
    • TP-LINK
    • D-Link
    • EDIMAX
  • Drivers
    • Network Adapters
  • Applications

Find results in...

Find results that contain...


Date Created

  • Start

    End


Last Updated

  • Start

    End


Filter by number of...

Found 8 results

  1. Hej. Mam problem z uzyskaniem dobrych prędkości przy połączeniu z serwerem. Infrastruktura wygląda następująco: Router upc ( działa w trybie brige) 250 – prędkość osiągana na każdym sprzęcie Router RT-AC86U Do tego podłączone dwa pc na gigowych Ethernetach 1 (Z) Zotac który robi za serwer plików po smb i nfs, stoi na Windowsie 8.1, łączą się do niego: streamer audio, player wideo, 1 PC i dwa laptopy – ale nie jednocześnie 2 (P) PC windows 10 3 (L) windows 10 karta gigowa ethernet + wifi EW-7822ULC USB AC1200 dual-band MU-MIMO wg asusa łączy się na 650 4 (M) macos wifi wg asusa i w os widzę prędkość 1300 Połączenia wg iperf wyglądają następująco Z<->P<->L po kablu osiągająw okolicach 888 Mbits/sec – czyli normalnie Natomiast po wifi są duże różnice – skąd one się biorą? Czy coś powinienem przekonfigurować po stronie routera albo któregoś z systemów operacyjnych? Najbardziej dziwi mnie że transfery miedzy laptopem/laptopami a dwoma PC są różne i do Zotaca jest o połowę wolniej, natomiast po kablu wszędzie są takie same prędkości M<->Z 180 Mbits/sec M<->P 360 Mbits/sec L<->Z 120 Mbits/sec L<->P 240 Mbits/sec L<->M 200 Mbits/sec
  2. Witam Co to za logi u mnie sieć działa tylko po wifi Feb 6 19:53:41 roamast: eth6: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 19:55:11 roamast: eth8: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 20:15:26 roamast: eth6: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 20:20:46 roamast: eth8: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 20:33:16 roamast: eth6: add client [30:07:4d:0e:c0:b7] to monitor list Feb 6 20:34:41 roamast: eth7: add client [30:07:4d:0e:c0:b7] to monitor list Feb 6 21:35:31 roamast: eth7: add client [ec:1f:72:ec:3c:51] to monitor list Feb 6 19:53:41 roamast: eth6: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 19:55:11 roamast: eth8: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 20:15:26 roamast: eth6: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 20:20:46 roamast: eth8: add client [dc:85:de:ff:ba:ef] to monitor list Feb 6 20:33:16 roamast: eth6: add client [30:07:4d:0e:c0:b7] to monitor list Feb 6 20:34:41 roamast: eth7: add client [30:07:4d:0e:c0:b7] to monitor list Feb 6 21:35:31 roamast: eth7: add client [ec:1f:72:ec:3c:51] to monitor list Dlaczego tam gdzie jest lista podłączonych klientów jak się wchodzi to od razu nie pokazuje podłączonych osób po wifi tylko ou jakimś czasie samo się odświeża
  3. Cześć. Posiadam RT-AC68U i najnowsze stabilne oprogramowanie Merlina, od jakiegoś czasu mam wpisy: Nov 21 16:35:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 16:40:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 16:44:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 16:56:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:01:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:04:32 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:12:17 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:29:01 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:45:01 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 17:59:16 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:05:31 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:09:31 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:30:30 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 18:45:00 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 19:14:29 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 19:19:44 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 19:36:29 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Nov 21 20:09:13 miniupnpd[32475]: HTTP Connection from 192.168.1.5 closed unexpectedly Co dziwne urządzenie podłączone pod 192.168.1.5 - działa poprawnie bez jakichkolwiek problemów tylko w logach po włączeniu urządzenia co chwile pojawiają się te wpisy. Co one oznaczają i czy można się ich pozbyć ?
  4. Dali mi z Orange Funboxa3. Ruter jak ruter, w sumie jakos dziala, nie ma sie nad czym rozpisywac ;-). W pewnej chwili jednak zaczelo sie dziac cos tak dziwnego, ze nawet trudno mi to latwo opisac ;-). Otoz mam w domu NASa Synology a na nim photo station dostepne po https z zewnatrz pod adresem DDNS uzyskanym od Synology. Ten adres mialem wpisany do DS Photo i do tej pory aplikacja spkojnie laczyla sie z NASem po https z uzyciem tego adresu niezaleznie, czy polaczenia dokonywalem w sieci domowej, czy gdzies z zewnatrz. Jednak w pewnej chwili DS Photo zaczelo walic bledem, ze uzywam niezaufanego certyfikatu. Zglosilem to do Synology, za ich rada najpierw costam pogrzebalem w certyfikacje self-signed, a ostatecznie zmienilem na zaufany let's encrypt, ale bez efektow. Przy okazji zauwazylem tez, ze nie dziala logowanie na jedno z domowych urzadzen przez SSH (aplikacja ConnectBot, laczenie na adres DDNS). Idzie jakis timeout. Co sie okazuje? Otoz niektore smartfony i tablety sie jednak laczyly poprawnie. Co wiecej, mam w innej strefie mieszkania inny AP i przez ten drugi AP wszystkie urzadzenia lacza sie bez problemu. Nagle olsniony tym odkryciem zauwazylem, ze urzadzenia polaczone z Funboxem poprzez kabel i 5G dzialaja w porzadku, a problem dotyczy urzadzen, ktore... lacza sie po 2.4G ;-). Jakies pomysly,? ;-) Restarty nie pomogly, ustawien fabrycznych jeszcze nie przywracalem. Ktos kojarzy, czy zapis i przywrocenie konfiguracji dziala na tym ustrojstwie poprawnie, lacznie z danymi polaczenia z Neostrada?
  5. Pagnite

    Dziwne logi podczas roamingu WiFi

    Witam, posiadam AC55U jako router i AC58U jako AP, podczas gdy przechodzę między jednym a drugim z moim telefonem na Androidzie 6 to w logach obu routerów pokazuje się taki oto ciąg linijek, jak chodzę po domu to w ciągu dnia jest tego pare tysięcy i zastanawia mnie czy może mam coś źle skonfigurowane? SSID, hasła, rodzaj zabezpieczeń ten sam na obu urządzeniach. Po pierwsze zastanawiam się czy jest OK, a po drugie straszny to robi syf jak chce coś tam znaleźć. Mam wrażenie że niektóre z tych linijek (np ta "MCAST_KEY_SET") pokazuje się po prostu co jakiś czas nawet gdy nie roaminguje May 18 21:00:17 kernel: [wifi1] FWLOG: [3449898] WAL_DBGID_SECURITY_UCAST_KEY_SET ( 0xb8d6, 0x0 ) May 18 21:00:17 kernel: [wifi1] FWLOG: [3449898] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( ) May 18 21:00:17 kernel: [wifi1] FWLOG: [3449898] WAL_DBGID_SECURITY_ALLOW_DATA ( 0x43b0e8 ) May 18 21:00:17 kernel: [wifi1] FWLOG: [3450557] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3450660] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3450660] WAL_DBGID_SECURITY_MCAST_KEY_SET ( 0x2 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451149] RATE: ChainMask 1, peer_mac b8:d6, phymode 10, ni_flags 0x0620b006, vht_mcs_set 0xfffe, ht_mcs_set 0x00ff, legacy_rate_set 0x34a91b May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451163] MGMT_TXRX_MU_GID_MGMT ( 0x93, 0x1, 0x0, 0xfffe, 0x0 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451163] MGMT_TXRX_MU_GID_MGMT ( 0x97, 0x0, 0x0, 0x0, 0x0 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451164] MGMT_TXRX_MU_GID_MGMT ( 0xadd, 0x1, 0x0 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451231] WAL_DBGID_SECURITY_UCAST_KEY_SET ( 0xb8d6, 0x0 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451231] WAL_DBGID_SECURITY_ENCR_EN ( ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451231] WAL_DBGID_SECURITY_ALLOW_DATA ( 0x43b0e8 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451253] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0xb8d60006, 0x2, 0x40, 0x1 ) May 18 21:00:18 kernel: [wifi1] FWLOG: [3451255] RATE: ChainMask 1, peer_mac b8:d6, phymode 10, ni_flags 0x0620b006, vht_mcs_set 0xfffe, ht_mcs_set 0x00ff, legacy_rate_set 0x0000 May 18 21:00:45 kernel: [wifi1] FWLOG: [3478967] WAL_DBGID_TX_BA_SETUP ( 0x43b0e8, 0xb8d60000, 0x1, 0x40, 0x1 )
  6. strusmig

    Dziwne zachowanie TL-WR1043ND

    Cześć! Coś dziwnego się dzieje z moim routerem TP Link TL-WR1043ND (wersja sprzętowa v1.x, oprogramowanie to OpenWrt Chaos Calmer 15.05). Aktualnie na jednym laptopie pobiera się Windows 10 przez narzędzie Microsoftu (Media Creation Tool) po Wi-Fi. Łącze jest więc wysycone, ja osobiście działam na kablu, a do sieci bezprzewodowej podłączony jest jeszcze smartfon. Co się dzieje - otóż wiadomo, dioda WAN miga nonstop, dioda WLAN również sobie miga co jakiś czas, nagle dioda WLAN gaśnie, potem reszta diod (LAN #1, WAN) i następuje restart routera. Zauważyłem też, że od czasu do czasu potrafi wydawać z siebie taki szum/syk jak pracujący dysk twardy czy coś . Trwa to chwilę i ustaje, głównie gdy pobieram coś z maksymalną prędkością. Czyżby router chciał odejść na emeryturę czy po prostu spróbować wgrać na nowo oprogramowanie (nawet fabryczne od TP Linka)? Sprzęt już służy dzielnie ponad 6 lat i tak się zastanawiam co może mu dolegać, może to coś w środku czy może nawet sam zasilacz. Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to z góry dziękuję za odpowiedź.
  7. Witam Wczoraj przeinstalowałem oprogramowanie na swoim NAS (qnapie) i w logach routera pojawia się non stop takie coś (co kilkanaście sekund): Apr 18 11:54:22 kernel: br0: port 1(vlan1) neighbor 8000.00:xx:xx:xx:xx:xx lost Apr 18 11:54:22 kernel: br0: topology change detected, propagating owy MAC adres odnosi sie do NAS-a co ono oznacza ? co jest nie tak ? Sprzętowo nic a nic nie zmieniałem.
  8. Witam dzisiaj zauwazylem ze trafic monitor dziwnie wskazuje , chodzi o upload jaki wychodzi..zobaczcie w ciagu paru minut wypchnal prawie 140GB a prędkości jakie mega Dodam ze nic nie wysylam......co to moze byc ?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.