Skocz do zawartości

Ranking


Popularna zawartość

Zawartość, która uzyskała najwyższe oceny od 19.06.2018 uwzględniając wszystkie działy

 1. 3 punkty
  Ciekawy jestem kiedy ruszy program beta SRM 1.2
 2. 2 punkty
  co nieco na temat SRM 1.2 : SRM Version: 1.1.7-6941-1 (2018-06-28) Fixed issues Fixed an issue where SRM settings might not be applied properly with user's interface is in certain languages. Fixed an issue where SRM might not successfully acquire a WAN IP through certain 3G/LTE dongles. Security Updates Fixed a security vulnerability regarding Wget (CVE-2018-0494). Fixed a security vulnerability (Synology-SA-18:34). Fixed multiple security vulnerabilities regarding CPU Spectre on RT2600ac (Synology_SA_18:01). https://www.synology.com/pl-pl/support/security/Synology_SA_18_34 https://www.synology.com/zh-tw/support/security/Synology_SA_18_01
 3. 2 punkty
  Uważam, że nie jest jakoś specjalnie przyszłościowy tylko i wyłącznie ze względu na to, że sam w sobie nie wprowadza jakiś wyjątkowych innowacji. Jest po prostu inny, inaczej zbudowany i tak naprawdę jest to przeportowany DSM (świadczą o tym np komunikaty typu "uruchamianie ponownie serwera Synology Router Manager" itp). Przyszłościowy pod względem funkcji jest każdy FW który z czasem otrzymuje poprawki zabezpieczeń, łatanie podatności lub nowe "ficzery" - AsusWRT również to zrobił w FW z gałęzi *.382*. Osobiście po zaznajomieniu się praktycznie z każdym dostępnym na rynku routerów interfejsem SRM uważam za najciekawszy, najbardziej logiczny i najwygodniejszy. Nadchodzące zmiany w SRM i rozbudowanie jego funkcji nie uważam za zbędne wodotryski bo tak naprawdę SRM dysponuje najlepszym systemem kontroli rodzicielskiej na rynku (wraz ze znakomitym google safe browsing, który działa zarówno w routerze jak i przeglądarce i usługach google, np YT) i ta funkcja jako taka ulegnie bardzo fajnej zmianie na bardzo duży plus. Poza tym trafi tam jeszcze obsługa mesh, co prawda za pomocą osobnego urządzenia (ale całość zarządzana z jednego miejsca) a z czasem takie dodatki jak obsługa segmentów sieci (vlan) i kilka pomniejszych zmian, które miał otrzymać skasowany niedawno biznesowy gateway od Synology. Asus obecnie to konglomerat tłuczący routery w ilościach liczonych na kontenery, skierowane "cenowo" dla każdej z grup klientów, więc wprowadzanie zmian na takim wolumenie modeli trochę trwa. Niejednokrotnie mają w nosie dość znaczące błędy i ich naprawa zajmuje czas liczony w miesiącach (np błędy webgui, tłumaczeń interfejsu, resety urządzeń itp). Kiedyś kupowałem ich flagowe modele jak tylko pojawiały się na rynku, potem przesiadłem się na rok na Synology a obecnie po 2 miesiącach używania Unifi wróciłem do RT2600ac i jestem ponownie bardzo zadowolony.
 4. 2 punkty
  żadnego z nich nie poleciłbym, na pewno nie za taką cenę a po drugie po co Ci 3 radio ? W zasięgu to nie pomaga bo zazwyczaj pracuje na kanałach DFS a ostro winduje cenę routera dorzucając jakieś "pstrokate" ficzery dla graczy... Asus RT-AC86U świetnie spisuje się w kwestii zasięgu, tak samo jako Synology RT2600ac. w takim razie lepszym rozwiązaniem byłoby pozostawienie tego TP-Linka jako gateway i dostawienie Unifi UAP-AC-LR, ale to rozwiązanie 2x2:2 MIMO. Chyba, że znacznie ma zarówno wydajność jak i zasięg - wtedy np nadchodzący Mesh od Synology lub Asus RT-AC86U + np RT-AC68U i włączenie na nich AiMesh.
 5. 2 punkty
  Możliwe, że mocno pracują nad betą niż bieżącymi aktualizacjami. Od pokazania Mesh Router AC2200, nic się u nich nie dzieje Edycja. House poszedł w stronę Ubiquiti i zapał do pracy w Synology znacząco spadł
 6. 2 punkty
  Mam jeszcze okres zwrotu - po prostu zwrócę i kupię w innym miejscu, RMA jest trochę jak ASO nic nie widzimy nic nie słyszymy
 7. 1 punkt
  Zobaczymy, być może przeniosą analizę pakietów do dalszego procedowania w tle a ubijać będą jedynie te pasujące do jakiegoś szablonu zagrożeń. Może coś się zmieni w kwestii wydajności bo obecnie nie da się tego normalnie używać. Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 8. 1 punkt
  Zakładam, że nie interesuje, Cię HDMI. TS-328 to dla mnie trochę dziwadło ale na pewno są tacy, dla których ta inność jest głównym argumentem, nie wiem tylko czy Ty będziesz jednym z nich. Ja polecam zawsze rozwiązania oparte na architekturze x86 (Intel, AMD), nie oznacza to jednak, że TS-231P to zły wybór.
 9. 1 punkt
  nie jak najbardziej, poprzez zwykłą aktualizację via webgui w zaawansowanych ustawieniach każdego z pasm powinny być ustawienie mocy nadawania, przynajmniej kiedyś było przetestuj i ustaw odpowiednio do swojego "środowiska", samo powieszenie na ścianie nie ma znaczenia pod względem siły sygnału.
 10. 1 punkt
  Dzięki za wpisy. Zdecydowałem się na synology
 11. 1 punkt
  Oczywiście. Jeśli NAS i TV są w tym samym pomieszczeniu to najlepiej wybrać model z HDMI i podpiąć elektrycznie. Jeśli nie da się podpiąć kabelkiem HDMI to sprawdź czy na Samsungu możesz zainstalować odtwarzacz PLEX (na 90% tak), później stawiasz serwer PLEX na Qnapie i voila, nic łatwiejszego.
 12. 1 punkt
  uważam to za zaletę biorąc pod uwagę marną wydajność alternatywnych rozwiązań. Tak poza tym co byś chciał rozwiązać "alternatywnie" za pomocą FW? Z tomato czy ddwrt brakuje mi w SRM jedynie dhcp option 44 (wins). podatności i dziury security nie są "hardware related" zazwyczaj
 13. 1 punkt
  no i zasysa Windows 10 Insider Preview 17704.1000 (rs_prerelease)
 14. 1 punkt
  Jeszcze niedawno aktualizacje były wydawane raz w miesiącu, teraz są wydawane dość rzadko. Pewnie producent przygotowuje się do wydania bety SRM 1.2. Ale nikt nie może być pewny co będzie po wydaniu wersji stabilnej 1.2, czy producent dalej będzie wypuszczał aktualizację "miesięczne" Synology nie zapowiadało czegoś lepszego od RT2600ac, więc mam nadzieję że będzie jeszcze długo wspierany.
 15. 1 punkt
  właśnie uploaduje 17692 ... okazało się że muszę potwierdzić konto microsoftowe, mimo ze widniało że jestem na nim
 16. 1 punkt
  Nie będę cofał kijem Wisły Biorę RT-AC86U, ciekaw jestem jak sie sprawdzi w moim bunkrze, Gdzie polecacie kupić? Ceny od 1000 do 1200? Czy może w eglobalu? chociaż sporo złych opinii o nich słyszałem
 17. 1 punkt
  17692 jako "Następna wersja systemu Windows" w fast ring
 18. 1 punkt
  Pokaż zdjęcia. Nie wierzę Wysłane z mojego ONEPLUS A6003 przy użyciu Tapatalka
 19. 1 punkt
  @houseja ci swojego nie sprzedam . Ciekawe rzeczy na tym screenie widać
 20. 1 punkt
  A czy Ty czasem nie masz jakiejś bety No i czy ten screen znaczy, że masz znów RT2600ac ?
 21. 1 punkt
 22. 1 punkt
  Dla jednego urządzenia na WiFi ac 3x3 80MHz nie wyciągniesz więcej jak 1.3Gbps
 23. 1 punkt
  Owszem, tylko ARM, ale za tą cenę wydaje mi się całkiem dobrym rozwiązaniem gdy NAS ma służyć tylko jako magazyn danych i ew. streamer. 531X to 2500 zł, na coś "grubszego" trzeba by wydać min. 3500 zł.
 24. 1 punkt
  Na szczęście mocno się już tym nie spinam, bo w firmie wylądowały właśnie Cisco 1941 oraz HP Enterprise ProLiant ML110 Gen10 Jednak po tym doświadczeniu doceniam to, że w domu mam Qnap'a.
 25. 1 punkt
  jakie masz obecnie parametry sygnału ? widzę na jedynym ze screenów ,że SINR ok (14), RSRP takie sobie, RSSI ok - w tej lokalizacji masz problem ? była ona ta pierwotną czy testową ?
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.