Jump to content

Synology RT2600ac - nowy router AC2600


house

Synology RT2600ac to szybki, stworzony z myślą o bezpieczeństwie router dla nowoczesnych domów i biur. Wyposażony w wysokiej klasy podzespoły i intuicyjny interfejs użytkownika router RT2600ac zapewnia dużą wydajność oraz stabilne, nieprzerwane połączenia kablowe i bezprzewodowe wielu użytkownikom na raz. Dodatkowo miejsce ma też oficjalna premiera usługi VPN Plus umożliwiająca użytkownikom routera Synology Router konfigurację wydajnego, prywatnego rozwiązania VPN. W celu poprawy komfortu użytkowania i wydajności sieci, router RT2600ac wykorzystuje dwurdzeniowy procesor 1,7 GHz. Wyposażono go również w najnowsze, certyfikowane moduły radiowe 802.11ac Wave 2 z obsługą technologii MU-MIMO pozwalającej na nawiązywanie szybszych połączeń z większa liczbą urządzeń. Dodatkowo dzięki funkcji Smart Connect router RT2600ac może w inteligentny sposób zoptymalizować jakość połączenia, równoważąc pracę urządzeń pracujących w pasmach 2,4 GHz i 5 GHz oraz zapewniając im maksymalny zasięg i przepustowość. Podwójna sieć bezprzewodowa z dwupasmową łącznością o przepustowości 2,0 Gb/s pozwala użytkownikom korzystać z dwóch szybkich światłowodowych połączeń z Internetem, zapewniając jednocześnie równoważenie obciążeń i funkcję przełączania awaryjnego. Router RT2600ac korzysta z systemu operacyjnego Synology Router Manager (SRM) zapewniającego profesjonalne narzędzia do zarządzania siecią za cenę atrakcyjną dla zwykłego użytkownika. Funkcja QoS (Quality of Service) zapewnia możliwość monitorowania użycia przepustowości i sterowania nią nie tylko według urządzeń, ale też poszczególnych aplikacji. Nawet przy włączonym zaawansowanym sterowaniu ruchem oraz wykrywaniu aplikacji mechanizm przyspieszenia sprzętowego pozwala zachować wysoka wydajność i przepływność dla wszystkich podłączonych urządzeń. Router RT2600ac posiada certyfikat Wi-Fi i DLNA. Wprowadzenie usługi VPN Plus w routerach RT2600ac i RT1900ac firmy Synology zapewnia biurom domowym i małym firmom nowe doświadczenia w pracy biurowej. Usługa WebVPN pozwala użytkownikom na dostęp do usług sieciowych bez korzystania z klienta sprawiając, że praca zdalna jest tak łatwa, jak otwarcie przeglądarki. Tym osobom, które potrzebują połączenia z serwerem plików lub możliwości zdalnego wykonywania konserwacji funkcja Synology SSL VPN zapewnia najwyższą wydajność uzupełnioną o szyfrowanie SSL oraz łatwą konfigurację. Co więcej, usługa VPN Plus wyposażona została w kompleksowy zestaw narzędzi dla administratorów do zarządzania uprawnieniami i ruchem umożliwiając wizualizację i optymalizację sieci. Obsługa dużej liczby protokołów, takich jak SSTP, OpenVPN, PPTP i L2TP over IPSec sprawia, że usługa VPN Plus bezproblemowo integruje się ze wszystkimi środowiskami. VPN Plus umożliwia jednoczesne korzystanie z jednego darmowego konta z dostępem do usług WebVPN, Synology SSL VPN i SSTP. Dla skorzystania z większej liczby jednoczesnych połączeń, w przyszłości można będzie kupić dodatkowe licencje.

Wygląd

large.587a2aac2032a_Synology_RT2600ac28.JPGlarge.587a2aac89f06_Synology_RT2600ac29.JPGlarge.587a2aada4b37_Synology_RT2600ac33.JPGlarge.587a2aad1ce55_Synology_RT2600ac31.JPGlarge.587a2aad5afe8_Synology_RT2600ac32.JPG

Synology RT2600ac to dość fajnie prezentujące się urządzenie. Obudowa routera, w porównaniu do poprzedniego modelu RT1900ac, uległa niewielkim zmianom - oprócz zwiększenia jej wymiarów (77 mm x 280 mm x 169 mm), zmieniono system montażu całkowicie rezygnując z możliwości ustawienia go w pozycji pionowej (brak dodatkowej podstawki w komplecie). Dokładnie tak samo jak w przypadku poprzednika urządzenie posiada dwie dłuższe "nóżki" w tylnej części obudowy unoszące je lekko ponad poziom. Faktura obudowy oraz zastosowane materiały to dokładnie taki sam plastik, znany dotychczas z pozostałych produktów Synology (serwerów NAS). Gęste otwory wentylacyjne na dolnym i górnym panelu oraz uniesienie spodu routera charakterystycznymi "nóżkami" powodują, że router pomimo długotrwałego obciążenia transferami jest jedynie lekko ciepły. Górny panel posiada diody informacyjne LED związane z poszczególnymi funkcjami i interfejsami sieciowymi. Z prawej strony obudowy umieszczono przyciski WPS i wyłącznik WIFI a z lewej strony port USB 3.0 i przycisk odmontowania karty SD. Tylny panel to standardowe zestawienie : port WAN, 4 porty LAN (w tym jeden z funkcją WAN2), port USB 2.0, gniazdo zasilania wraz z włącznikiem i przycisk resetowania ustawień SRM. Ogólnie RT2600ac sprawia wrażenie produktu przemyślanego, spójnego i może się podobać. Więcej zdjęć znajdziecie w poniższej galerii :

Specyfikacja

Procesor Qualcomm Atheros IPQ8065 1.7 GHz dualcore
Pamięć Flash 4 GB + 8 MB
Pamięć RAM 512 MB DDR3
Switch Qualcomm Atheros QCA8337
Obsługiwane pasma 4x4:4 MU-MIMO 802.11ac 1733 Mbps (5GHz QCA9984) + 802.11n 800 Mbps (2.4GHz QCA9984)
Porty sieciowe 4 x RJ45 10/100/1000 LAN
  1 x RJ45 10/100/1000 WAN
Porty USB 1 x USB 3.0, 1 x USB 2.0, gniazdo kart SD
Anteny 4 x zewnętrzne
Wymiary 77 x 280 x 169
Obsługiwane standardy IEEE 802.11 a/b/g/n/ac, IPv4, IPv6, Wave2 Wi-Fi, MU-MIMO, Quad-stream

Pobór prądu : 9,8 W - bezczynność, 11,2W - obciążenie, 12,8 W - transfer z USB.

Więcej informacji znajdziecie w specyfikacji na stronie Synology : LINK

Funkcje

 • Synology Router RT2600ac

Niesamowicie szybka sieć Wi-Fi z maksymalną przepustowością łączną 2,53 Gb/s, co pozwala znacząco przyspieszyć sieć. Model RT2600ac jest routerem bezprzewodowym dla domu i małych biur umożliwiającym inteligentniejszą pracę i zabawę. Router jest wyposażony w wszechstronne rozwiązania VPN, ulepszone funkcje zabezpieczeń oraz elastyczne funkcje do obsługi multimediów i udostępniania plików.

rt2600ac_1.jpg

 • Zaprojektowane z myślą o wydajności

Obsługa technologii MU-MIMO i najnowszego standardu 802.11ac Wave 2 umożliwia routerowi RT2600ac uzyskanie do 800 Mb/s i 1733 Mb/s w paśmie odpowiednio 2,4 GHz i 5 GHz. Technologia dwóch sieci WAN pozwala osiągnąć przepustowość łączną 2 Gb/s, a także łatwo optymalizować sieć z minimalnymi stratami wydajności, nawet przy sterowaniu ruchem w warstwie 7.

rt2600ac_2.jpg

 • Najlepsze oprogramowanie

System Synology Router Manager (SRM) ułatwia obsługę routera RT2600ac, zapewniając jednocześnie dużą elastyczność. Ustawienia sieci można łatwo monitorować i dostosowywać, nawet z poziomu urządzeń przenośnych za pomocą aplikacji DS router.

 • VPN Plus

Ochrona wewnętrznych usług i zasobów sieciowych przed bezpośrednim dostępem z zewnątrz, a jednocześnie umożliwienie pracy z domu lub lokalizacji zdalnych za pośrednictwem sieci VPN. Można łatwo wdrażać różne rozwiązania VPN i zarządzać uprawnieniami dostępu i przydziałami przepustowości.

 • Synology SSL VPN

Bezpieczne i szybkie rozwiązanie SSL VPN firmy Synology wymaga minimalnej konfiguracji w systemach Windows, Mac (wkrótce), Ubuntu i iOS, co pozwala na błyskawiczne wdrażanie. Wystarczy się zalogować w portalu internetowym.

 • WebVPN

Rozwiązanie WebVPN zapewnia scentralizowany dostęp do sieci intranet i zasobów wewnętrznych firmy bez użycia klientów. Aby ustanowić bezpieczne połączenie, wystarczy się zalogować z dowolnego miejsca przy użyciu przeglądarki internetowej.

 • Obsługa wielu protokołów

Obsługa protokołów SSTP, OpenVPN, L2TP/IPSec i PPTP umożliwia dostosowanie serwera VPN do konkretnych wymogów sieci.

Usługa VPN Plus oferuje jedno bezpłatne konto z dostępem do funkcji premium — WebVPN, Synology SSL VPN i SSTP. Aby zezwolić na więcej równoczesnych połączeń, można kupić licencje od firmy Synology.

rt2600ac_4.jpg

 • Aplikacja Smart WAN

Funkcja Smart WAN systemu SRM obsługującego router RT2600ac umożliwia uzyskanie przepustowości 2 Gb/s dzięki ustanowieniu wielu połączeń sieciowych. Jeżeli jedno z połączeń ulegnie awarii ze względu na problemy ISP lub uszkodzenie kabli, ruch może zostać przełączony na drugi interfejs. Poza przełączaniem awaryjnym dostępne jest też równoważenie obciążenia przez rozłożenie ruchu na oba interfejsy. Zasady trasowania umożliwiają kierowanie ruchu na podstawie adresów źródłowych lub docelowych.

rt2600ac_5.jpg

 • Smart Connect

W razie wątpliwości odnośnie do tego, czy urządzenia wykorzystują pasmo 2,4 GHz, czy też 5 GHz można użyć funkcji Smart Connect firmy Synology. Urządzenia zostaną połączone automatycznie z odpowiednim pasmem, upraszczając zarządzanie użytkownikami i eliminując problemy związane z zasięgiem lub szybkością.

rt2600ac_6.jpg

 • Filtrowanie i monitorowanie treści
 • Mechanizmy QoS w warstwie aplikacji i raporty dotyczące ruchu

Kontrola jakości usług w warstwie aplikacji lub warstwie 7 umożliwia przedstawienie wykorzystania przepustowości przez poszczególne aplikacje i urządzenia. Można ograniczyć przepustowość dla konkretnych aplikacji bez wpływu na inne aplikacje i generować raporty ruchu sieciowego posortowane według aplikacji i urządzenia.

 • Inteligentne filtrowanie treści Web i kontrola rodzicielska

Zamiast tradycyjnego filtrowania treści na podstawie adresów URL system SRM wykonuje filtrowanie podczas wyszukiwania DNS. Można łatwo blokować tysiące witryn dzięki integracji z funkcją Google SafeSearch i stale aktualizowanej bazie danych niestandardowych kategorii witryn.

large.rt2600ac-monitor-raport1.pnglarge.rt2600ac-monitor-raport2.pnglarge.rt2600ac-monitor-raport3.png

 • Stała ochrona

Poza standardowymi narzędziami zabezpieczającymi, takimi jak ochrona przed atakami typu odmowa usługi i zapora, system SRM jest wyposażony w innowacyjne narzędzia i funkcje ułatwiające ochronę sieci przed atakami z zewnątrz.

 • Zapobieganie włamaniom

System wykrywania włamań umożliwia analizowanie ruchu sieciowego i rejestrowanie wszystkich prób włamania, co pozwala na dostosowanie reguł zapory, tak aby zapewnić minimalny wpływ na wydajność. System Intrusion Prevention pozwala też blokować podejrzany ruch na podstawie niestandardowych reguł.

 • Biuletyn bezpieczeństwa i QualysGuard

Monitorowanie i sprawdzanie ustawień oraz plików systemowych pod kątem bezpieczeństwa, a także automatyczne instalowanie zalecanych poprawek. Firma Synology wykorzystuje platformę QualysGuard do wykrywania i usprawniania bezpieczeństwa wszystkich systemów operacyjnych firmy Synology.

 • Stałe aktualizacje

Nowe luki w zabezpieczeniach i programy wykorzystujące luki są odkrywane każdego dnia. Firma Synology dokłada wszelkich starań, aby szybko opracowywać aktualizacje zapewniające bezpieczeństwo urządzeń. System SRM może automatycznie instalować uaktualnienia zgodnie z harmonogramem, aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania.

rt2600ac_8.jpg

 • Zarządzanie, synchronizowanie, tworzenie kopii zapasowych

Dzięki zewnętrznemu urządzeniu pamięci lub karcie SD i aplikacji Cloud Station Suite firmy Synology router RT2600ac może pełnić rolę serwera chmury prywatnej, co pozwala na łatwy dostęp do plików, zdjęć, a także tworzenie kopii zapasowych wielu urządzeń. Użytkownicy komputerów Mac mogą również korzystać ze zgodności z rozwiązaniem Time Machine. Urządzenia można podłączyć do portu USB 3.0, aby korzystać z pełnych możliwości łączności routera RT2600ac.

Aplikacja Cloud Station ShareSync nie jest obsługiwana. Standard USB 3.0 pozwala uzyskać szybkość 107 MB/s w przypadku systemu plików EXT4, 103 MB/s w przypadku FAT32 i 83,8 MB/s w przypadku systemu NTFS. Wydajność może się różnić w zależności od typu podłączonego urządzenia oraz rzeczywistego użycia systemu i ustawień.

rt2600ac_9.jpg

Testy

Testy zostały przeprowadzone na routerze z SRM w wersji 1.1.3-6447 z 12/01/2017. Router został ustawiony w centralnym miejscu mojego domu, na wysokości ok 2 metrów. Transmisja bezprzewodowa nawiązywana była z 2 lokalizacji - pierwszej oddalonej o 6 metrów z jedną ścianą jako przeszkodą po drodze oraz drugiej - z 10 metrów z dwiema ścianami.

openit_floorplan.png

Klientem był laptop Clevo P650RP6-G z adapterem WiFi AC1900 - ASUS USB-AC68. Każdy pomiar przeprowadziłem trzykrotnie a prezentowany wynik jest najczęściej uzyskanym podczas tej procedury. Test polegał na przekopiowaniu przykładowego pliku z serwera Synology DS415+ oraz ponownym wgraniu go do lokalizacji źródłowej.

Wydajność WAN -> LAN :

Test polegał na podłączeniu 2 komputerów - pierwszego do portu LAN, drugiego do portu WAN routera i nawiązaniu transmisji pomiędzy nimi za pomocą narzędzia Jperf:

bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[276] local 10.11.0.18 port 50797 connected with 192.168.1.5 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[276] 0.0- 1.0 sec  113 MBytes  944 Mbits/sec
[276] 1.0- 2.0 sec  114 MBytes  956 Mbits/sec
[276] 2.0- 3.0 sec  113 MBytes  949 Mbits/sec
[276] 3.0- 4.0 sec  113 MBytes  949 Mbits/sec
[276] 4.0- 5.0 sec  113 MBytes  949 Mbits/sec
[276] 5.0- 6.0 sec  113 MBytes  944 Mbits/sec
[276] 6.0- 7.0 sec  114 MBytes  958 Mbits/sec
[276] 7.0- 8.0 sec  114 MBytes  958 Mbits/sec
[276] 8.0- 9.0 sec  113 MBytes  950 Mbits/sec
[276] 9.0-10.0 sec  113 MBytes  949 Mbits/sec
[276] 0.0-10.0 sec 1133 MBytes  948 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_wan_jperfgraph.png

Wydajność portów USB/SD :

 • Kopiowanie pliku (SMB) z podłączonego do portu USB 2.0 routera dysku WD MyPassport 1TB USB3.0 (NTFS) - (odczyt / zapis) :

large.rt2600ac_usb2_odczyt.pnglarge.rt2600ac_usb2_zapis.png

 • NAS performance tester 1.7 :
Running warmup...
Running a 1000MB file write on \\SYNOLOGYROUTER\usbshare3 5 times...
Iteration 1:   33,11 MB/sec
Iteration 2:   33,42 MB/sec
Iteration 3:   34,05 MB/sec
Iteration 4:   33,67 MB/sec
Iteration 5:   34,24 MB/sec
-----------------------------
Average (W):   33,70 MB/sec
-----------------------------
Running a 1000MB file read on \\SYNOLOGYROUTER\usbshare3 5 times...
Iteration 1:   30,36 MB/sec
Iteration 2:   30,24 MB/sec
Iteration 3:   30,68 MB/sec
Iteration 4:   30,51 MB/sec
Iteration 5:   31,18 MB/sec
-----------------------------
Average (R):   30,59 MB/sec
-----------------------------
 • Kopiowanie pliku (SMB) z podłączonego do portu USB 3.0 routera dysku WD MyPassport 1TB USB3.0 (NTFS) - (odczyt / zapis) :

large.rt2600ac_usb3_rekucjaoff_odczyt.pnglarge.rt2600ac_usb3_rekucjaoff_zapis.png

 • NAS performance tester 1.7 :
Running warmup...
Running a 1000MB file write on \\SYNOLOGYROUTER\usbshare3 5 times...
Iteration 1:   27,31 MB/sec
Iteration 2:   48,30 MB/sec
Iteration 3:   48,66 MB/sec
Iteration 4:   50,47 MB/sec
Iteration 5:   48,76 MB/sec
-----------------------------
Average (W):   44,70 MB/sec
-----------------------------
Running a 1000MB file read on \\SYNOLOGYROUTER\usbshare3 5 times...
Iteration 1:   60,09 MB/sec
Iteration 2:   64,32 MB/sec
Iteration 3:   65,12 MB/sec
Iteration 4:   62,13 MB/sec
Iteration 5:   61,68 MB/sec
-----------------------------
Average (R):   62,67 MB/sec
-----------------------------
 • Kopiowanie pliku (SMB) z karty SD (SanDisk Ultra 32GB SDHC Class 10) - (odczyt / zapis) :

large.RT2600ac_sdshare_odczyt.pnglarge.RT2600ac_sdshare_zapis.png

 • NAS performance tester 1.7 :
Running warmup...
Running a 1000MB file write on \\SYNOLOGYROUTER\sdshare1-1 5 times...
Iteration 1:   19,63 MB/sec
Iteration 2:   16,49 MB/sec
Iteration 3:   18,87 MB/sec
Iteration 4:   19,58 MB/sec
Iteration 5:   19,56 MB/sec
-----------------------------
Average (W):   18,83 MB/sec
-----------------------------
Running a 1000MB file read on \\SYNOLOGYROUTER\sdshare1-1 5 times...
Iteration 1:   19,50 MB/sec
Iteration 2:   19,88 MB/sec
Iteration 3:   19,56 MB/sec
Iteration 4:   20,33 MB/sec
Iteration 5:   20,37 MB/sec
-----------------------------
Average (R):   19,93 MB/sec
-----------------------------

Parametry połączenia :

 • Pasmo 2,4 GHz - odległość 6 metrów :
bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[280] local 192.168.1.7 port 51180 connected with 192.168.1.5 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[280] 0.0- 1.0 sec 37.1 MBytes  311 Mbits/sec
[280] 1.0- 2.0 sec 30.7 MBytes  257 Mbits/sec
[280] 2.0- 3.0 sec 31.3 MBytes  262 Mbits/sec
[280] 3.0- 4.0 sec 29.9 MBytes  251 Mbits/sec
[280] 4.0- 5.0 sec 30.1 MBytes  253 Mbits/sec
[280] 5.0- 6.0 sec 32.1 MBytes  269 Mbits/sec
[280] 6.0- 7.0 sec 31.5 MBytes  264 Mbits/sec
[280] 7.0- 8.0 sec 31.4 MBytes  263 Mbits/sec
[280] 8.0- 9.0 sec 30.9 MBytes  259 Mbits/sec
[280] 9.0-10.0 sec 31.0 MBytes  260 Mbits/sec
[280] 0.0-10.2 sec  316 MBytes  259 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_usbac68_24g_6m_jperfgraph.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_6m_speedtest.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_6m_wifianalitics.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_6m_wifistatus.png

 • Pasmo 2,4 GHz - odległość 10 metrów :
bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[276] local 192.168.1.7 port 50028 connected with 192.168.1.5 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[276] 0.0- 1.0 sec 42.6 MBytes  358 Mbits/sec
[276] 1.0- 2.0 sec 29.2 MBytes  245 Mbits/sec
[276] 2.0- 3.0 sec 27.8 MBytes  233 Mbits/sec
[276] 3.0- 4.0 sec 28.3 MBytes  238 Mbits/sec
[276] 4.0- 5.0 sec 28.2 MBytes  237 Mbits/sec
[276] 5.0- 6.0 sec 25.0 MBytes  210 Mbits/sec
[276] 6.0- 7.0 sec 26.7 MBytes  224 Mbits/sec
[276] 7.0- 8.0 sec 29.7 MBytes  249 Mbits/sec
[276] 8.0- 9.0 sec 27.7 MBytes  232 Mbits/sec
[276] 9.0-10.0 sec 27.1 MBytes  227 Mbits/sec
[276] 0.0-10.5 sec  292 MBytes  233 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_usbac68_24g_10m_jperfgraph.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_10m_speedtest.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_10m_wifianalitics.png

 • Pasmo 5 GHz  - odległość 6 metrów :
bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[276] local 192.168.1.7 port 52777 connected with 192.168.1.5 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[276] 0.0- 1.0 sec 52.5 MBytes  441 Mbits/sec
[276] 1.0- 2.0 sec 47.9 MBytes  402 Mbits/sec
[276] 2.0- 3.0 sec 43.7 MBytes  366 Mbits/sec
[276] 3.0- 4.0 sec 46.2 MBytes  387 Mbits/sec
[276] 4.0- 5.0 sec 48.0 MBytes  403 Mbits/sec
[276] 5.0- 6.0 sec 48.8 MBytes  410 Mbits/sec
[276] 6.0- 7.0 sec 47.0 MBytes  394 Mbits/sec
[276] 7.0- 8.0 sec 48.7 MBytes  409 Mbits/sec
[276] 8.0- 9.0 sec 46.9 MBytes  394 Mbits/sec
[276] 9.0-10.0 sec 48.7 MBytes  409 Mbits/sec
[276] 0.0-10.3 sec  479 MBytes  390 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_usbac68_5g_6m_jperfgraph.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_6m_speedtest.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_6m_wifianalitics.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_6m_wifistatus.png

 • Pasmo 5 GHz  - odległość 10 metrów :
bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[300] local 192.168.1.7 port 50655 connected with 192.168.1.5 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[300] 0.0- 1.0 sec 33.2 MBytes  278 Mbits/sec
[300] 1.0- 2.0 sec 42.8 MBytes  359 Mbits/sec
[300] 2.0- 3.0 sec 45.8 MBytes  384 Mbits/sec
[300] 3.0- 4.0 sec 47.0 MBytes  395 Mbits/sec
[300] 4.0- 5.0 sec 48.2 MBytes  404 Mbits/sec
[300] 5.0- 6.0 sec 47.5 MBytes  399 Mbits/sec
[300] 6.0- 7.0 sec 47.8 MBytes  401 Mbits/sec
[300] 7.0- 8.0 sec 49.0 MBytes  411 Mbits/sec
[300] 8.0- 9.0 sec 47.6 MBytes  399 Mbits/sec
[300] 9.0-10.0 sec 46.3 MBytes  389 Mbits/sec
[300] 0.0-10.1 sec  455 MBytes  378 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_usbac68_5g_10m_jperfgraph.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_10m_speedtest.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_10m_wifianalitics.png

Wydajność WiFi w paśmie 2,4 GHz :

 • Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m) :

large.rt2600ac_usbac68_24g_6m_download.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_10m_download.png

 • Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (odległość 6m / 10m) :

large.rt2600ac_usbac68_24g_6m_upload.pnglarge.rt2600ac_usbac68_24g_10m_upload.png

Wydajność WiFi w paśmie 5 GHz :

 • Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 5GHz - (odległość 6m / 10m) :

large.rt2600ac_usbac68_5g_6m_download.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_10m_download.png

 • Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 5GHz - (odległość 6m / 10m) :

large.rt2600ac_usbac68_5g_6m_upload.pnglarge.rt2600ac_usbac68_5g_10m_upload.png

Podsumowanie

Synology RT2600ac moim zdaniem zasługuje na uwagę osób szukających szybkiego, kompletnego i sprawnie działającego routera. Do jego głównych atutów można zaliczyć szybki WAN, sprawne i stabilne połączenia WiFi, bardzo dobrą wydajność portów USB 2.0/3.0 oraz świetne oprogramowanie SRM. Bardzo dobrze radzi sobie z zasięgiem i przeszkodami w postaci ścian, oferując wysoką wydajność połączenia bezprzewodowego. Zwróciłem uwagę jednak na średnie wartości transferu w wysyłaniu pliku na serwer NAS (upload). Nie są one złe, jednak z moim routerem Asusa udaje mi się wyciągnąć odrobinę więcej. Poziom pobierania plików na krótkim dystansie to praktycznie szczyt możliwości adaptera WiFi Asusa, oddalając się od routera na odległość 10 metrów przez 2 ściany uzyskałem stabilny i bardzo szybki wynik ok 75 MB/s. Szybko i sprawnie. W kwestii oprogramowania Synology Router Manager zauważyłem pewien postęp w porównaniu do routera RT1900ac, w którym po raz pierwszy miałem z nim styczność. Dużym zmianom uległa wygoda użytkowania, wszystkie opcje ułożono w logiczną całość a obsługa spolszczonej (!) wersji tego firmware nie nastręcza żadnych kłopotów. Ważną rzeczą jest fakt, że dzięki optymalizacji zasobów sprzętowych używanych przez SRM router nie cierpi już na bolączki 100% użycia CPU i bardzo wysokiego zużycia pamięci RAM. Dla przykładu - podczas dość intensywnego korzystania z treści online (pełna wydajność mojego łącza, wiele sesji) CPU zajęty jest w około 20% a użyta pamięć RAM to około 35-40% (z 512 MB). W przypadku włączenia aplikacji Intrusion Prevention z włączonym monitorowaniem i blokowaniem filtrowanego ruchu sieciowego CPU jest zajęty mniej więcej w 60% a pamięć RAM posiada jedynie 20% wolnych zasobów. Takie filtrowanie nie wpływa jednak na samą wydajność, która zarówno na interfejsie WAN jak i WiFi pozostaje nadal na wysokim poziomie. Ciekawą funkcją SRM jest monitorowanie pasma i śledzenie użytkowników w naszej sieci oferowane praktycznie "out-of-box". Router wg zadanego harmonogramu przygotowuje szczegółowe zestawienie ilości pobranych danych, odwiedzonych miejsc (witryn, lokalizacji) dodatkowo z podziałem na charakter transferu i jasne wskazanie monitorowanego hosta (przykładowe screeny raportu umieściłem w sekcji Funkcje). Kolejną ciekawą funkcją jest DualWAN - umożliwiający konfigurację dwóch osobnych łączy internetowych i użycie ich zamiennie w przypadku awarii jednego z nich lub rozłożeniu ich obciążenia w stosunku %. Ważna rzecz to fakt, że oprócz znanego wielu Wam modemu USB będącego łączem zapasowym, funkcję tę może przejąć port LAN1. Dysponując modemem LTE z wyjściem LAN sprawdziłem jak działa ta funkcja i o ile tryb przełączania awaryjnego działał sprawnie i szybko (poniżej przykład ping do google z przełączeniem na modem LTE i powrót na WAN1):

Spoiler
ping google.pl -t

Pinging google.pl [172.217.20.163] with 32 bytes of data:
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=11ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=21ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=102ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=114ms TTL=54
Request timed out.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=15ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=17ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=15ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=14ms TTL=54
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Reply from 10.11.0.1: Destination net unreachable.
Request timed out.
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=11ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=11ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=11ms TTL=54
Reply from 172.217.20.163: bytes=32 time=13ms TTL=54

tak rozłożenie obciążenia wymaga jednak określenia źródłowych i docelowych adresów, kierowanych przez konkretny interfejs sieciowy. Obciążając transferem WAN1 nie zawsze byłem przełączany automatycznie na WAN2, pomimo wachlowania procentowymi ustawieniami w funkcji Smart WAN. Ważne - 3 interfejsy WAN (WAN1, WAN2 i modem USB) nie działają :) W kwestii obsługiwanych modemów USB odsyłam Was do listy kompatybilności producenta : https://goo.gl/2cNj7b. Posiadając kilka modemów mogę potwierdzić, że jedynym, który działał poprawnie był Huawei E3372h-153 Hilink :      

large.huaweii_E3372_1.pnglarge.huaweii_E3372_orange.pnglarge.huaweii_E3372_play.pnglarge.huaweii_E3372_plus.pnglarge.huaweii_E3372_tmobile.png

Modemy, których nie udało mi się uruchomić to : ZTE MF823D Hilink, ZTE MF821 non-Hilink, ZTE MF823 Hilink oraz Huawei E3276s.  

Oceniając RT2600ac muszę wspomnieć o pewnych niedociągnięciach tego modelu - oprócz wyżej wspomnianych niższych niż zazwyczaj parametrów upload'u zwróciłem uwagę na dwie rzeczy. Pierwszą były niedociągnięcia językowe w tłumaczeniu interfejsu na nasz język np wysyłanie danych (upload) występuje jako słowo "Prześlij" i bez konkretnego powodu występuje w interfejsie i raportach jako pierwsza pozycja. Zazwyczaj to Pobieranie (download) jest prezentowane jako pierwsze w produktach konkurencji :) Kolejną sprawą było rozłączanie połączenia internetowego w routerze. Mój ISP to UPC, modem to Connect Box i nigdy nie miałem problemów z brakiem dostępu do sieci Internet. RT2600ac kilkukrotnie zanotował przejście w stan offline, gdzie wznowieniem połączenia był jedynie całkowity restart SRM. Coś jest na rzeczy, dlatego, że pojawiły się w bardzo krótkim czasie aktualizacje SRM z informacją :

(2016/12/29) Version: 1.1.2-6425-3 - Fixed an issue where RT2600ac might fail to access Internet through certain ISPs.
(2017/01/18) Version: 1.1.3-6447-1 - Fixed an issue where RT2600ac might fail to access Internet.
(2017/01/20) Version: 1.1.3-6447-2 - Fixed an issue where SRM might fail to access the Internet in certain condition.

Być może ta kwestia została już rozwiązana, jednak warto o niej wspomnieć. Ogólnie Synology RT2600ac to szybkie, wydajne i sprawnie działające urządzenie. Problemy wieku dziecięcego routerów z portfolio Synology zostały rozwiązane, a Synology RT1900ac był raczej ciekawostką i nowością na rynku. Synology RT2600ac to urządzenie, którym warto się zainteresować. W szczególności jego systemem SRM, funkcjami, które oferuje bez potrzeby instalacji alternatywnego oprogramowania oraz wydajną konfiguracją sprzętową. Cena sugerowana przez Synology dla klienta końcowego (przy dzisiejszym kursie €) wynosi ok 1135 PLN. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie aby zamówić go już teraz w cenie 1199 PLN :/ w preorder w jednym z popularnych sklepów online, jednak musicie uzbroić się w cierpliwość - podobno występują przejściowe problemy z polską dystrybucją.  

Za udostępnienie sprzętu do testów dziękuję:

synologo.pngUser Feedback

Recommended CommentsDziwię się, że w takim fajnym oprogramowaniu nie znajdzie się informacji o na ile się linkuje choćby WAN... za mało zaawansowanych informacji z poziomu www. Dopiero prze ssh odczytałem tą informację. Nawet dioda nie zmienia koloru :/

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
Dnia 25.02.2017 o 01:44, mickarp napisał:

Dziwię się, że w takim fajnym oprogramowaniu nie znajdzie się informacji o na ile się linkuje choćby WAN

ja się dziwię jeszcze :) 

Dnia 21.01.2017 o 16:30, house napisał:

niedociągnięcia językowe w tłumaczeniu interfejsu na nasz język np wysyłanie danych (upload) występuje jako słowo "Prześlij" i bez konkretnego powodu występuje w interfejsie i raportach jako pierwsza pozycja

@mickarp jak jest ze stabilnością WAN w Twoim egzemplarzu ? 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

No cóż.. poczekamy, zobaczymy. Może kiedyś doczekamy bardziej zaawansowanych funkcji. 

Tak jak kupiłem, wyjąłem z pudełka, podłączyłem, zrobiłem parę aktualizacji i cały czas działa od 10.02, bez żadnych zwiech po za incydentem z linkiem na 100Mbit. Ogólnie jestem bardzo zadowolony z działania. Przed routerem od Synology jechałem na UPC Connect Box.

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
Dnia 2.05.2017 o 11:13, house napisał:

Niestety Netgear GENIE nie obsługuje modemów usb, tym bardziej konfiguracji dualwan.

To w takim razie na moją listę wskakuje Synology rt2600ac, tylko tutaj tez nie wiem jak z tymi modemami 4G.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Dużo ostatnio słychać o wpadkach producentów routerów w kwestii niezałatanych podatności i czasie reakcji na wykryte zagrożenia. Takowe "wydarzenia" nie ominęły Linksys, Netgear a nawet Asus. Spojrzałem zupełnie przez przypadek na changelog rozwoju i aktualizacji Synology SRM i moją uwagę przykuła jedna rzecz - ostatnia aktualizacja do wersji 1.1.4-6509 i łatanie dziur przez tego producenta :

CVE Security Updates
Fixed multiple security vulnerabilities regarding TCPDump (CVE-2016-7922, CVE-2016-7923, CVE-2016-7924, CVE-2016-7925, CVE-2016-7926, CVE-2016-7927, CVE-2016-7928, CVE-2016-7929, CVE-2016-7930, CVE-2016-7931, CVE-2016-7932, CVE-2016-7933, CVE-2016-7934, CVE-2016-7935, CVE-2016-7936, CVE-2016-7937, CVE-2016-7938, CVE-2016-7939, CVE-2016-7940, CVE-2016-7973, CVE-2016-7974, CVE-2016-7975, CVE-2016-7983, CVE-2016-7984, CVE-2016-7985, CVE-2016-7986, CVE-2016-7992, CVE-2016-7993, CVE-2016-8574, CVE-2016-8575, CVE-2017-5202, CVE-2017-5203, CVE-2017-5204, CVE-2017-5205, CVE-2017-5341, CVE-2017-5342, CVE-2017-5482, CVE-2017-5483, CVE-2017-5484, CVE-2017-5485,CVE-2017-5486)
Fixed multiple security vulnerabilities regarding Linux Kernel (CVE-2017-2636, CVE-2017-6348, CVE-2017-6345, CVE-2017-6353, CVE-2017-6214, CVE-2016-7910, CVE-2016-7911, CVE-2017-6074, CVE-2017-5986, CVE-2016-10208, CVE-2016-10088).
Fixed multiple security vulnerabilities regarding Imagemagick (CVE-2016-10144, CVE-2016-10145, CVE-2017-5506, CVE-2017-5507, CVE-2017-5508, CVE-2016-10146, CVE-2017-5509, CVE-2017-5510, CVE-2017-5511)
Fixed multiple security vulnerabilities regarding FFmpeg (CVE-2017-5024, CVE-2017-5025, CVE-2016-10190, CVE-2016-10191, CVE-2016-10192).
Fixed multiple security vulnerabilities regarding OpenSSL (CVE-2017-3731, CVE-2017-3732, CVE-2016-7055).
Fixed multiple security vulnerabilities regarding XML (CVE-2016-4658, CVE-2016-5131).
Fixed a security vulnerability regarding Glibc (CVE-2015-8982).
Fixed a security vulnerability regarding cURL (CVE-2016-9586)
Fixed a security vulnerability regarding PHPMailer (CVE-2016-10033)
Fixed a security vulnerability regarding PNG (CVE-2016-10087)
Fixed a security vulnerability regarding Linux system daemon (CVE-2016-10156)

Większość z nich wynika z architektury i użytych modułów tego systemu jednak taka lista sprawia, że można pozytywnie ocenić zaangażowanie Synology w rozwój SRM. Duże :89_clap: Poza tym pełna lista zmian jest dość imponująca :

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

SRM 1.1.4-6509 Update 1

What's new
You can now enable/disable SIP option.
Fixed issues
Enhanced the security of Website History in Traffic Monitor.
Enhanced the security of Traffic Report.
Enhanced the security of SRM to prevent unauthorized access to certain files.
Improved port forwarding performance on RT2600ac.
Fixed an issue where PPPoE relay might not work properly through wireless connection.
Fixed an issue where Parental Control might not display properly.
Fixed an issue where Web-filter might not work properly when IPv6 service is enabled.
Fixed an issue where the previous Web-filter profile setting might be cleared when any other profiles are set up.
Fixed an issue where Traffic Control on RT2600ac might not work properly when IPTV and VoIP are enabled.
Fixed an issue where certain content in Traffic Report might not display properly.
Fixed an issue where the Internet Allowed Time function in Parental Control might not work properly after Synology Router reboots.
Fixed an issue where Traffic Monitor might not work properly.
CVE Security Updates
Fixed a security vulnerability regarding Samba (CVE-2017-7494).

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

@house - możesz podać wymiary urządzenia z antenami bocznymi ?

bez anten - 28 cm to już dużo... nie wiem czy moja półka w centralnym miejscu mieszkania by sobie poradziła z szerokością anten

Edited by Zao

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Dzięki, trochę dużo jakbym kupił będzie wystawał......

A jak z temperaturą, grzeje się bardzo ? O wcześniejszym modelu ktoś pisał że gorący ...

Edited by Zao

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

jest ciepły ale bez przesady. Nie stwarza zagrożenia dla otoczenia :) U mnie pracuje w szafce i nie mam problemów ale dokładnej temperatury nie podam.

 • Like it 2

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nowe funkcje będą w SRM... Synology cały czas pracuje nad nowymi zmianami. Bądzcie cierpliwi :) Wiem że Synology słucha sugestii klientów a nie tak jak np ASUS ma klienta gdzieś....

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

@pepeEL skąd takie info? Beta SRM dopiero na jesieni a podczas webinarow nie wspominali nic na temat nowości.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Witam

Zauważyłem, że w wersji 1.1.4-6509 Update 1 znika opcja MU-MIMO dla sieci 2,4GHz (dla sieci głównej oraz dla gości).

Czy u was również występuje to zjawisko?

Poniżej przykładowe screenshoty z sieci gości:

- screenshot z OFW 1.1.4-6509 (sieć dla gości):

mu-mimo_available_in_SRM_1.1.4-6509.png

- screenshot z OFW 1.1.4-6509 Update 1 (sieć dla gości):

mu-mimo_not_available_in_SRM_1.1.4-6509_

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

SRM 1.1.4-6509 Update 2

Version: 1.1.4-6509-2

(2017/07/04)
Fixed issues
Fixed an issue where percentages might not display correctly in Traffic Monitor.
Fixed an issue where the Default Policy in Parental Control might not work properly after system reboot.
Fixed an issue where 6in4 might not work properly after having been enabled for a certain period of time.
Fixed a compatibility issue for Huawei E3372h-153.
Minor bug fixes.
CVE Security Updates
Fixed a security vulnerability regarding Linux Kernel (CVE-2017-8890).

@konopa w SRM 1.1.4-6509 Update 2 również zniknął dla 2,4 GHz.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
gabrychu

Posted (edited)

SRM 1.1.4-6509 Update 2 wgrane :)

Sprzęt przeżył i działa bez problemów :D

 

@house coś się namieszane bo miało być to napisane w temacie "Jaki router w miejsce RT-AC58U" :dodgy:

Jak możesz to przenieś

Edited by gabrychu
pomieszałem
 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

1) Brak MU-MIMO dla sieci 2,4GHz

Potwierdzam, że w wersji SRM 1.1.4-6509 Update 2 opcja MU-MIMO znika dla 2,4GHz w głównej sieci Wi-Fi oraz dla 2,4GHz w sieci gości

(jestem ciekawy, czy support coś naprawi w kwestii regresji; ticket'a wystawiłem już jakiś czas temu, ale dopiero dziś podesłałem im screenshoty).

2) Plex na Synology RT2600AC

Dla zabawy można się pokusić o postawienie Plex Media Server na synology, instrukcja dostępna pod linkiem:

http://wegotserved.com/2017/02/17/how-run-plex-media-server-on-synology-rt2600ac-router/

3) Kilka stronek z alternatywnymi "paczkami" (gdyby ktoś chciał się pobawić na własne ryzyko):

https://synopackages.wordpress.com/

http://spk.synologyitalia.com/?arch=northstarplus

https://synology.timara.nl/

4) Można zainstalować obsługę paczek ipk, wstępna instrukcja dostępna pod linkiem:

https://github.com/Optware/Optware-ng

Korzystałem z 

wget -O - http://ipkg.nslu2-linux.org/optware-ng/bootstrap/buildroot-armeabi-ng-bootstrap.sh | sh

, czyli wersji dla ARM v7 bez FPU:

- można zainstalować na pendraku

- można zainstalować np. midnight commander, htop, transmission, deluge

5) kilka pytań odnośnie przycisku reset i ewentualnego uceglenia:

- czy przycisk reset wciśnięty na czas dłuższy niż 10 sekund przywraca cały system do ustawień fabrycznych z jakiegoś specjalnego miejsca w routerze (na zasadzie przywrócenia systemu z obrazu), czy jednak jest to raczej nadpisywanie określonych lokacji i trzeba mieć na uwadze, że nie wszystko zostanie przywrócone?

- jeśli eksperymenty doprowadzą do wysypania się systemu tak, że router nie będzie w stanie wstać to:

a) przycisk reset może pomóc?

b) jest jakiś sposób, aby przywrócić system mając komunikację z routerem po SSH/Telnet i dysponując kopią systemu w postaci pliku "pat"?

c) jest jakiś sposób, aby przywrócić system nie mając komunikacji z routerem po SSH/Telnet i dysponując kopią systemu w postaci pliku "pat"?

- Synology oszacowało może wytrzymałość wbudowanej w router pamięci flash (ile razy/danych można zapisać)?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

SRM 1.1.4-6509-3

Fixed issues
Fixed an issue where Synology Router might fail to acquire IP addresses from other routers.
CVE Security Updates
Fixed multiple security vulnerabilities regarding SRM login page (CVE-2017-9553, CVE-2017-9554).
Fixed a security vulnerability regarding Samba (CVE-2017-11103).
Fixed a security vulnerability regarding Broadcom Wi-Fi password (CVE-2017-9417).

@konopa :

9 godzin temu, konopa napisał:

- czy przycisk reset wciśnięty na czas dłuższy niż 10 sekund przywraca cały system do ustawień fabrycznych z jakiegoś specjalnego miejsca w routerze (na zasadzie przywrócenia systemu z obrazu), czy jednak jest to raczej nadpisywanie określonych lokacji i trzeba mieć na uwadze, że nie wszystko zostanie przywrócone?

jeszcze inaczej, usuwa SRM i przywraca pamięć do stanu "niezainstalowany", który wymaga ponownego wskazania pliku *.pat do instalacji

9 godzin temu, konopa napisał:

- jeśli eksperymenty doprowadzą do wysypania się systemu tak, że router nie będzie w stanie wstać to:

a) przycisk reset może pomóc?

tak, dokładnie tak jak wyżej opisałem.

9 godzin temu, konopa napisał:

- Synology oszacowało może wytrzymałość wbudowanej w router pamięci flash (ile razy/danych można zapisać)?

nie, ale standardowo kości eMMC mają około 3000 cykli zapisu.

 • Like it 2

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Dziś (20170724) otrzymałem następującą odpowiedź w sprawie mu-mimo dla 2,4GHz od supportu Synology:

Cytuj

"Hi,

I have consulted our developer, and they have stated that MU MIMO should be only for 5G.

We had the function for 2.4 G but then we removed it. We apologize for your inconvenience. 

I have submitted a feature request to our product management team on your behalf.

The PM team will study the feasibility of each request and, depending on selected criteria (strategy, resource, possibility etc.)

I cannot guarantee if/when this feature would be implemented.

If you have any feature inquires, please feel free to submit the following form to let the PM team know your ideas:

https://www.synology.com/en-global/form/inquiry/feedback

Thank you for your input."

Jeden ticket pewnie nic nie zdziała, ale większa ilość być może skłoniłaby Synology do uaktywnienia usuniętej funkcji. 

 • Like it 1
 • Thanks! 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

SRM wersja 1.1.4-6509 Update 4 (2017-08-24)

Added support for static IP setup in PPPoE connections.
Fixed an issue where a certificate error message may display when Web Filter is enabled.
Fixed an issue where the clients connected to Guest Network may access the primary network when Synology Router is under Wireless AP Mode.
Fixed the issue where OpenVPN might not work properly after the import of profile.
Fixed an issue where the user interface of SRM might not be operated properly when DHCP server has obtained an invalid IPv6 DNS server address.
Fixed an issue where IPTV might not work properly.
Fixed an issue where the clients connected to Guest Network might not access the Internet properly when Default Policy is enabled along with Web Filter and/or SafeSearch in Parental Control.

 

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

czy ten router ma opcje/lub jakiś dodatek dzięki któremu mógłby zapisywać logi połączeń komputerów w sieci tzn z jakimi stronami, adresami owe komputery  się łączyły itp

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

@Portal  funkcja wbudowana w SRMhttps://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/SRM/help/SRM/RouterApp/trafficcontrol_monitor#t4

Wygląda to mniej więcej tak, że wybierając domenę wskazuje jakie hosty z sieci LAN łączyły się z danym adresem domeny :

2017-08-28_202634.thumb.png.2e80b9546030c41d7d744408ec861bda.png

lub odwrotnie - wybierasz hosta i masz listę miejsc które odwiedzał :

2017-08-28_203217.thumb.png.67bb31487ba6ede8721ebf0302442adf.png

Dodatkowo można zainstalować w routerze Darkstat : https://unix4lyfe.org/darkstat/

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

spoko..a da sie wyfiltrowac kiedy o ktorej godzinie kto się gdzie łączył ? cos w stylu gromadzenia danych co operatorzy muszą gromadzić nasze dane

Kiedys Tomato to mialo.ale pozniej porzucono i cos niestabilnie to działało.

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Od niedawna używam rt2600ac i mam kilka pytań bo wcześniej miałem ac87u i nie miałem takich dylematów.

1. W zaporze sieciowej przy odsłonach reguł firewalla ciagle rośnie wartość przy otwartych portach bittorent mimo że nie mam żadnych zadań w download station. Czy to normalne?

2.  Także reguła  serwera dlna/upnp na portach 50001 50002 i 1900 jest ciągle odsłaniana, tylko nie wiem dlaczego. Wyłączyłem więc tą regułe ale co ciekawe dalej przez internet w aplikacji ds file na ipad mogę normalnie strumieniować pliki. Więc do czego ona może być i kto ją odsłania?

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
Godzinę temu, Damiak napisał:

W zaporze sieciowej przy odsłonach reguł firewalla ciagle rośnie wartość przy otwartych portach bittorent mimo że nie mam żadnych zadań w download station. Czy to normalne?

jeżeli aplikacja działa w tle i uzywa upnp to jak najbardziej tak. Najlepszym rozwiązaniem jest ręczna kontrola otwartych portów. Więcej informacji : https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/SRM/help/SRM/RouterApp/internet_port#t4

Godzinę temu, Damiak napisał:

Więc do czego ona może być i kto ją odsłania?

"Odsłania" je aplikacja, która w danej chwili wykorzystuje dany port. Porty 50001 50002 używane są przez serwer multimediów, 1900 to video/audo station i serwer DLNA. Więcej info : https://www.synology.com/pl-pl/knowledgebase/DSM/tutorial/General/What_network_ports_are_used_by_Synology_services

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Korzystając z okazji, że pojawiła się u mnie na chwilę karta Asus PCE-AC88 sprawdziłem jak dogaduje się ona z Synology RT2600ac na dystansie 6 metrów przez 1 ścianę :

Parametry połączenia :

 • Pasmo 2,4 GHz - odległość 6 metrów :
bin/iperf.exe -c 192.168.1.20 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.20, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[324] local 192.168.1.4 port 51032 connected with 192.168.1.20 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[324] 0.0- 1.0 sec 23.5 MBytes  197 Mbits/sec
[324] 1.0- 2.0 sec 26.9 MBytes  225 Mbits/sec
[324] 2.0- 3.0 sec 25.2 MBytes  211 Mbits/sec
[324] 3.0- 4.0 sec 24.3 MBytes  204 Mbits/sec
[324] 4.0- 5.0 sec 24.3 MBytes  204 Mbits/sec
[324] 5.0- 6.0 sec 23.5 MBytes  197 Mbits/sec
[324] 6.0- 7.0 sec 25.3 MBytes  212 Mbits/sec
[324] 7.0- 8.0 sec 26.8 MBytes  225 Mbits/sec
[324] 8.0- 9.0 sec 25.6 MBytes  214 Mbits/sec
[324] 9.0-10.0 sec 25.0 MBytes  210 Mbits/sec
[324] 0.0-10.0 sec  250 MBytes  210 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_pceac88_24g_6m_jperfgraph.png.1ae864b94a97116f6efa61570a8dcf46.pnglarge.rt2600ac_pceac88_24g_6m_speedtest.png.706a0de7d8cb8a5aba114374c7ca4c1e.pnglarge.rt2600ac_pceac88_24g_6m_wifianalitics.png.7a81c109cae15c8f7356c03e0aa401e5.pnglarge.rt2600ac_pceac88_24g_6m_wifistatus.png.347d1e1ac83f140c21d6f210d8838b40.png

 • Pasmo 5 GHz  - odległość 6 metrów :
bin/iperf.exe -c 192.168.1.20 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10
------------------------------------------------------------
Client connecting to 192.168.1.20, TCP port 5001
TCP window size: 0.06 MByte (default)
------------------------------------------------------------
[300] local 192.168.1.4 port 50910 connected with 192.168.1.20 port 5001
[ ID] Interval    Transfer   Bandwidth
[300] 0.0- 1.0 sec 46.7 MBytes  392 Mbits/sec
[300] 1.0- 2.0 sec 53.6 MBytes  450 Mbits/sec
[300] 2.0- 3.0 sec 54.8 MBytes  460 Mbits/sec
[300] 3.0- 4.0 sec 52.7 MBytes  442 Mbits/sec
[300] 4.0- 5.0 sec 54.7 MBytes  459 Mbits/sec
[300] 5.0- 6.0 sec 53.7 MBytes  450 Mbits/sec
[300] 6.0- 7.0 sec 54.0 MBytes  453 Mbits/sec
[300] 7.0- 8.0 sec 53.4 MBytes  448 Mbits/sec
[300] 8.0- 9.0 sec 52.4 MBytes  440 Mbits/sec
[300] 9.0-10.0 sec 42.0 MBytes  352 Mbits/sec
[300] 0.0-10.0 sec  518 MBytes  434 Mbits/sec
Done.

large.rt2600ac_pceac88_5g_6m_jperfgraph.png.1965beda6689fabb0dd13f69c1950832.pnglarge.rt2600ac_pceac88_5g_6m_speedtest.png.ea5e93825125b0bc41ec20365aae5dd3.pnglarge.rt2600ac_pceac88_5g_6m_wifianalitics.png.193894c6c0a7152dca097a7fdbe3b9a6.pnglarge.rt2600ac_pceac88_5g_6m_wifistatus.png.d2d93483273ced096489027174fa6178.png

Wydajność WiFi w paśmie 2,4 GHz - odległość 6m :

 • Transfer pliku (SMB) w paśmie 2,4 GHz (download/upload) :

large.rt2600ac_pceac88_24g_6m_download.png.aaa5e3dff3ddff2399e699d846eaf2a5.pnglarge.rt2600ac_pceac88_24g_6m_upload.png.d80ef96c2f385819b4ca16c965b0f2ed.png

Wydajność WiFi w paśmie 5 GHz - odległość 6m :

 • Transfer pliku (SMB) w paśmie 5 GHz (download/upload) :

large.rt2600ac_pceac88_5g_6m_download.png.7055b157a2aec7a6ba0af8080dd1e23b.pnglarge.rt2600ac_pceac88_5g_6m_upload.png.acfb806e1e7ee9ae077f379a235d92d7.png

 • Like it 1

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nowa wersja SRM : 1.1.5-6542 (2017-09-27)

What's New
Added mask for the shared secret for WPA/WPA2-Enterprise setup.
Added support for Site-to-Site VPN official version with performance enhancement.
Fixed Issues
Fixed an issue where port forwarding might not work properly when the load balancing and failover functions of Smart WAN are both enabled.
Fixed an issue where the system might fail to access the Internet via PPPoE from certain ISPs in Japan.
Fixed an issue where client devices might fail to wirelessly connect to RT1900ac.
Fixed an issue where IPv6 might be abnormally enabled under a PPPoE connection.
Fixed an issue where the Wireless page might not work properly when Synology Router is switched to a country/region where 160MHz is not supported.
Fixed an issue where the Internet connection might be down upon removal of Ethernet cable from LAN 1 when failover function of Smart WAN is enabled.
Fixed an issue where the system might not stop PPTP connection properly.
Fixed an issue where the system might not access the Internet properly after successfully establishing an L2TP connection.
Fixed an issue where Firewall might not work properly.
Fixed an issue where Customized Policies in Parental Control might not work properly.
Minor bug fixes.
CVE Security Updates
Fixed a security vulnerability regarding DNS (CVE-2017-12132).
Fixed multiple security vulnerabilities regarding Linux Kernel (CVE-2017-1000364, CVE-2017-1000365, CVE-2017-1000370, CVE-2017-1000371).

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

Nowa wersja SRM : 1.1.5-6542-2 (2017-10-04)

Fixed multiple security vulnerabilities regarding DNSmasq (CVE-2017-13704, CVE-2017-14491, CVE-2017-14495, CVE-2017-14496).
Fixed multiple security vulnerabilities regarding DHCPv6 Server (CVE-2017-14492, CVE-2017-14493, CVE-2017-14494).
Fixed a security vulnerabilities regarding Linux kernel (CVE-2017-1000253).
Fixed an issue where the default gateway might not be updated when DHCP-PD is not supported by the ISP.

 

Share this comment


Link to comment
Share on other sitesJoin the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.