Jump to content
OpenITbot
OpenITbot

NETGEAR Nighthawk RAX120 oraz RAX40 – domowa sieć przyszłości

Sign in to follow this  

Premierowe urządzenia od NETGEAR, routery Nighthawk RAX120 i RAX40, to bez wątpienia odpowiedź na wyzwania nowej ery sieci WiFi.


NETGEAR Nighthawk RAX120 oraz RAX40 to najnowsze modele od NETGEAR, które wraz z ukrytymi w sobie zaawansowanymi technologiami nie tylko pozwalają na płynniejsze przesyłanie strumieniowe i ultraszybkie pobieranie plików, lecz również i zwiększają komfort grania oraz prowadzenia wideokonferencji.


Nighthawk RAX40 to 4-strumieniowy router, pozwalający na obsługę nowego standardu WiFi 802.11ax. Nie bez znaczenia jest tu dwurdzeniowy procesor, który zapewnia w pełni płynną pracę i wspiera funkcje związane zarówno z grami komputerowymi, jak i streamingiem obrazu wideo 4K UHD. Całość dopełnia pięć gigabitowych portów Ethernet oraz jeden port USB 3.0. W celu poprawienia efektywności sieci router został wyposażony w zaawansowane technologie, takie jak OFDMA czy wsparcie kanału 160 MHz, które podwaja prędkość oferowaną przez kanały 80 MHz, zapewniając tym samym gigabitową prędkość dla wszelkich urządzeń przenośnych.

RAX40.thumb.jpg.4fa74046a926fc85a10c2d367839576f.jpg


Nighthawk RAX120 to 12-strumieniowy router, który wykorzystując najnowszy standard WiFi 6 zapewnia czterokrotnie większą przepustowość danych na potrzeby obsługi znacznej liczby urządzeń w sieci. Jego czterordzeniowy procesor 64-bit o częstotliwości 1,8 GHz pozwala nie tylko na obsługę inteligentnych urządzeń domowych i szybkich aplikacji, lecz również i na niezwykle płynne przesyłanie strumieniowe materiałów w jakości 4K UHD, gry online i wiele innych. Co ważne RAX120 to także pierwszy domowy router NETGEAR z portem 5Gig.

RAX120.thumb.jpg.a71b5643e70ecb7df5a63f09b4d07398.jpg

Na koniec warto wspomnieć, że oba urządzenia przyjmują polecenia głosowe za pośrednictwem asystentów głosowych Amazon Alexa i Google Assistant.

Sign in to follow this  


User Feedback

Recommended Comments

Cytat

Testy z infrastrukturą bezprzewodową zostały wykonane z wykorzystaniem Samsunga Galaxy S10, czyli smartfona efektywnie wykorzystującego standard 802.11ax

🤣

Share this comment


Link to comment
Share on other sites

szkoda tylko ze w komputerach obecnie sprzedawanych nie ma tego standardu (jeszcze) 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites
3 godziny temu, nowy57 napisał:

w komputerach obecnie sprzedawanych nie ma tego standardu (jeszcze) 

i dłuuugo nie będzie, niestety ;) 

Share this comment


Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.