Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Past hour
 2. Today
 3. Yesterday
 4. Last week
 5. Temat został zamknięty jako rozwiązany. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź".
 6. Dziwne bo obecnie 20/40 jest znacznie lepiej niż 20/40/80 - dodatkowo z włączonym DFS, oczywiście wszystko w auto. Zostawię tak skoro działa w miarę
 7. Na dużych odległościach węższy kanał potrafi lepiej realizować połączenie, ale tylko w przypadku kiedy masz zatłoczone środowisko innymi sieciami (szerszy kanał jest bardziej podatny na zakłócenia). Lepsza jest poprawnie działająca szerokość kanału albo nawet tryb auto, więc zostaw ten, który najlepiej się sprawdza.
 8. Duży dom - z dużym salonem ale przestrzeń mało zabudowana. Muszę protestować o zobaczyć. Najlepiej by było dorzucić z drugi Mesh, ale na razie koszty Na dużych odległościach, która szerokość jest lepsza 20 czy 40 ? Pozdrawiam
 9. dużo... sprawdź oba rozwiązania i wybierz najbardziej optymalne.
 10. Może do końca nie rozwiązało, ale na pewno w panelu Synology już znacznie mniej pokazuje: niestabilne połączenie z punktami wifi. Mesh na pewno tu poprawił działanie wifi. tak ogólnie to się zastanawiam czy nie powinienem dać mu w 5 ghz-1 - szerokość 20 lub same 40. Odległość od Ac2600 jest ok 35 - 40 m. W pobliżu nie ma innych sieci zakłócających. Czy tu nie ma to sensu ?
 11. ale na tyle, że rozwiązało to problem ?
 12. house

  Zapowiedź Synology DSM 7.0

  Synology chyba planuje ponowne ogłoszenie "emejzingu" związanego z opóźnionym DSM
 13. house

  Słabe Wi-Fi w RT-AC68U

  pierwsze co przyszło mi na myśl to albo porządnie zbrojony żelbeton albo właśnie tłumik w postaci podkładu na posadzce. Wiem o czym mówisz, bo mam dokładnie takie same rozwiązanie u siebie w domu. Styropian w folią aluminiową pod posadzką a na tym podkład silentwalk pod panele - również z folią aluminiową. Takie rozwiązanie wręcz idealnie tłumi sygnał WiFi pomiędzy kondygnacjami. Winowajca znaleziony chociaż ten tłok w eterze również nie jest bez znaczenia połowa sukcesu to to, że masz już kabel. Mesh zrobisz zarówno bezprzewodowo jak i kablem - idea to płynny roaming i przełączenie klienta w trakcie łażenia po budynku. Dla lepszej wydajności łącza lepiej realizować to kablem - mój mesh oparty o kabel "wyciąga" 900-940 Mbps pomiędzy punktami sieci w całym domu. Taka jest główna zasada działania mesh'a. Jedna sieć - wszędzie - w zasięgu połączonych punktów dostępowych
 14. na połączenie kablowe niestety na razie nie ma szans. Zauważyłem jak zmniejszyłem szerokość kanału 5ghz -1 na 20/40 to się poprawiło i to nawet znacznie.
 15. gulashos

  Słabe Wi-Fi w RT-AC68U

  OK, mam dane, o które prosiłeś. Nazwy plików opisują odległość i przeszkody. Moja sieć to |AshNet|. S10 to sieć puszczona z Samsunga Galaxy S10+ (co mnie najbardziej irytuje to fakt, że sieć puszczona z telefonu bez żadnych anten daje podobne wyniki). Ustawiłem na testy kanał 1 ponieważ wydawał się najmniej zajęty. W pokoju 2 metry od routera: Piętro niżej 4 metry pod routerem (bezpośrednio pod nim): Piętro niżej skan etheru: Wi-Fi Analazyer w S10 2 Metry obok routera: Piętro niżej 4 metry od routera (bezpośrednio pod nim) Ustawienia Natomiast natchnęło mnie coś jeszcze, zerknij na ostatnie zdjęcie bo coś czuje, że winna może być pianka z folią pod panelami. Ogólnie czy to wina pianki czy nie to rozważam kupno kolejnego routera aby spiąć go w sieć Mesh. Mam między piętrami puszczony kabel LAN więc zrobienie oddzielnej sieci na parterze to nie problem tylko czy może mi ktoś powiedzieć czy sieć Mesh zrobię przez podpięcie kabla sieciowego czy ideą jest aby sieć Mesh była poprzez ściągniecie sygnału Wi-Fi ? Zależy mi aby sieć miała jeden SSID.
 16. Dziś dodałem do Ac2600ac Mesha i ustawiłem wszystko na auto. niestety często Mesh informuje o: "Synology mesh niestabilne połączenie z punktami wifi." Co można zmienić w ustawieniach, żeby poprawić na lepsze połączenie z punktami wifi? Próbowałem co nieco zmieniać, ale jest tak samo. Może macie jakieś sprawdzone ustawienia ? Pozdrawiam
 17. house

  UPC testuje 500 Mb/s

  Zawsze znajdzie się jakiś "osioł" po drodze, który próbuje być mądrzejszy od wszystkich. Dziwił mnie fakt, że w budżecie na budowę domu (wszyscy mamy nowo wybudowane hacjendy, niektórzy nie wystartowali z budowami, ale FTTH opłacili od razu jako podstawową usługę w nowym domu) szukał 3k na światłowód Zawsze w takich kosztach kalkuluje się +/- 20-30% na nieprzewidywane wydatki. Teraz chłopina zapłaci za osobny projekt i wykonanie tyle co my troje (kabel idzie w ziemi do naszych działek). Operator lokalny, obsługuje duże inwestycje mieszkaniowe na przedmieściach wokół miasta (do którego nawet nie próbuje wejść), a my drobne żuczki dla niego jesteśmy marnym klientem (firma łyka duże bańki z funduszy unijnych). Faktycznie można z nimi się dogadać dopóki rachunek zysków jest dla nich na + Plusem jest to, że podpowiedział nam wszystkim jak przygotować domy na wejście "światełka" do budynków, aby uniknąć wiercenia nowych ścian.
 18. gabrychu

  UPC testuje 500 Mb/s

  Właśnie się zastanawiałem czy nie będzie jakiegoś cwaniaczka, który będzie chciał skorzystać z wybudowanego na wasz koszt przyłącza. To chyba jakiś lokalny ISP, skoro jesteście w stanie się z "nim" dogadać?
 19. house

  UPC testuje 500 Mb/s

  Jest akceptowalna jak się nie ma alternatywy dla Netflixa a na jesieni jest premiera 3 sezonu ulubionego serialu żony Mamy na ulicy 4 cwaniaka, który stwierdził, że nie chce FTTH i czeka aż wszyscy się podłączymy, aby sprytnie zejść z kosztów. Operator z doświadczenia zna takich cwaniaków, nie zależy mu na kolejnych klientach więc powiedział nam, że jednego cwaniaczka podłączy za taki sam koszt jak nas wszystkich. Chłopina się zdziwi
 20. gabrychu

  UPC testuje 500 Mb/s

  Super, że sąsiedzi też się dokładają to cena za podłączenie już jest bardziej akceptowalna
 21. house

  UPC testuje 500 Mb/s

  cena za podłączenie to faktycznie kosmos - składamy się we 3 sąsiadów na podłączenie co prawda, ale i tak wychodzi 3,5k z instalacją na łebka. Prędkość to standard - 1Gbps.
 22. gabrychu

  UPC testuje 500 Mb/s

  Cena za podłączenie kosmiczna to i prędkość musi być kosmiczna
 23. house

  RT-AC1300G PLUS - Spada szybkość połączenia.

  Temat został zamknięty jako rozwiązany. W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości proszę użyć funkcji "Zgłoś odpowiedź".
 24. forum_dysk

  RT-AC1300G PLUS - Spada szybkość połączenia.

  Problem rozwiązany, nie leżał on po stronie Routera tylko Laptopa. Aby uzyskać stabilne WiFi zrobiłem update biosu Lenovo na modowany i problemy ustąpiły jak ręką odjął. Karta N-2230 nie jest wspierana poprawnie przez W10, update biosu zmiana karty na Intel 7260 AC i po problemie :-)
 25. milanoa

  Synology RT2600ac - nowy router AC2600

  Przeprowadziłem aktualizację zdalnie przez telefon, nawet nie musiałem wchodzić do aplikacji, dostałem powiadomienie że jest nowa wersja oprogramowania. Wystarczy kliknąć pobierz, a później aktualizuj. Poszło bez najmniejszych problemów. Tak to powinno wyglądać od samego początku.
 26. emer

  Synology RT2600ac - nowy router AC2600

  pojawił sie update online 1.2.3-8017-2 zmiany: Version: 1.2.3-8017-2 (2019-08-15) Fixed Issues Fixed the issue where SRM might not establish the PPPoE connection with the previously saved credentials. Fixed the issue where SRM might not work properly when the names of connected client devices contains non-UTF-8 characters. Fixed the issue on RT2600ac where the 2.4GHz channel could not be configured manually and the 2.4GHz channel width could not be set as 20MHz. Fixed the issue where the DDNS service provided by OVH might not work properly for SRM. Fixed the issue where the SRM version number might not display properly. Security Updates Fixed a security vulnerability regarding WPA3 (CVE-2019-13377).
 27. house

  Asus RT-AC68U ustawienie jednej sieci

  np tak : https://www.asus.com/pl/support/FAQ/1012132/
 28. house

  UPC testuje 500 Mb/s

  mieszkam 150 metrów od nadajnika T-Mobile, więc chyba za blisko. Podmiejska wieś, dużo ludzi. Początkowo leciało 25-30 Mbits lecz po kilku dniach spadło na 16 Mbits i tak zostało. Całe szczęście [email protected]ło się przed upływem 14 dni więc oddałem. W przyszłym miesiącu podłączają mi FTTH za które musiałem zapłacić 9k (odcinek 155 metrów od istniejącej infrastruktury !). Nigdy bym się na to nie zdecydował, jeśli internet mobilny działałby jako tako ok
 1. Load more activity

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×
×
 • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.