Skocz do zawartości

Regulamin

REGULAMIN OpenITForum.pl

Ostatnia aktualizacja: 09 grudnia 2015

Wstęp.

Przedmiotem niniejszego regulaminu jest regulacja korzystania oraz funkcjonowania serwisu OpenITForum znajdującego się pod adresem internetowym

https://openitforum.pl

Każdy potencjalny Użytkownik z chwilą rejestracji zobowiązany jest zapoznać się z treścią Regulaminu i stosować się do jego postanowień. Forum dyskusyjne Openitforum.pl służy do prowadzenia dyskusji, wymiany poglądów i opinii oraz wzajemnej pomocy. Administrator oraz zespół Moderatorów strony tworzą Ekipę OpenItForum.pl i są odpowiedzialni za przestrzeganie zasad. Jesteśmy po to, aby umożliwić uzyskanie odpowiedzi na Twoje pytania/problemy w sposób konkretny i niezakłócony przez działania innych Użytkowników. OpenITForum.pl szanuje Twoje prawa w zakresie dowolnego modyfikowania i usuwania Twoich wpisów, o ile nie narusza to pozostałych punktów regulaminu serwisu i nie koliduje ze spójnością danego tematu.

Postanowienia ogólne Regulaminu Forum.

  • Użytkownik forum

    Użytkownik forum OpenITForum.pl ma prawo do swobodnego udzielania się na dowolne tematy oraz do użytkowania całej zawartości strony (w odniesieniu do uprawnień ustawionych przez Administratora). Użytkownik ma prawo do komentowania zamieszczonych na stronie poradników, recenzji, newsów i innych treści. Nie wymagamy od użytkowników podawania żadnych danych personalnych takich jak imię, nazwisko, adres zamieszkania lub inne dane identyfikacyjne. Jakiekolwiek dane personalne są traktowane poufnie.

Pamiętaj, że jedna osoba może mieć na forum jedno konto – nie udostępniaj go nikomu. Konta, na które nie logowano się przez minimum 3 miesiące mogą zostać usunięte.

  • Rangi Użytkowników.

System zliczania wpisów na forum automatycznie przypisuje Użytkownikowi rangę widoczną w jego profilu. Nie należy pisać postów w celu podwyższenia rangi (np. nie należy tworzyć bezsensownych postów, nic niewnoszących do tematu). Nie jest to mile widziane, a może prowadzić do otrzymania punktów ostrzeżeń.

  • Korzystanie z forum.

Tematy zakładaj w odpowiednich dla nich działach. Temat powinien być sprecyzowany i nie powinien zawierać kilku problemów Poprawne sformułowanie treści jak i zakotwiczenie w odpowiednim dziale ułatwi rozwiązaniu Twojego problemu a w przyszłości pomoże innemu użytkownikowi szybko znaleźć odpowiedź. Jeśli Twój temat nie pasuje do żadnego z istniejących napisz do nas – utworzymy go dla Ciebie. Sami też w miarę upływu czasu będziemy sterowali Waszą treścią tak, aby była jak najlepiej umieszczona i oznaczona. Forum posiada zaawansowane narzędzie wyszukiwania. Zanim więc założysz nowy temat upewnij się, że nie został on poruszony przez innego użytkownika.

Dodawaj tagi przy pisaniu postów i tematów – forum posiada system otwarty tworzony przez Użytkowników – dzięki temu możesz dotrzeć do podobnej już poruszanej tematyki, bądź inni skorzystają z Twojej wiedzy.

Szanuj czas innych Użytkowników - nikt nie lubi dziesiątki razy odpowiadać na to samo pytanie i nikt nie chce przedzierać się przez setki bezsensownych postów

Część działów na forum posiada swój dodatkowy, osobny regulamin, przypięty w formie ogłoszenia. Jeśli w danym dziale nie widniej przypięte ogłoszenie to zasady tam panujące są określone w niniejszym regulaminie.

Jeśli nie wiesz jak dokładnie korzystać z forum polecamy przeczytać Pomoc.

Jeśli zauważysz nieregulaminowe posty prosimy zgłaszać poprzez kliknięcie w link "Zgłoś" umieszczony w prawym dolnym rogu każdego posta. Tak samo należy postępować z Prywatnymi Wiadomościami - klikając w link "Zgłoś". Sprawą zajmie się Moderator.

  • Należy unikać:

- Offtopic'ów (rozmów nie na temat)

- Bezsensownych postów (niewnoszących nic do tematu)

- Załatwiania prywatnych spraw na forum (Od tego jest PW, e-mail, komunikatory)

- Błędów ortograficznych (Zanim wyślesz posta na forum postaraj się go przeczytać i poprawić błędy (jak to zrobić dowiesz się ze strony http://bykom-stop.avx.pl). Nie wymagamy od Ciebie abyś operował polszczyzną na poziomie akademickim, ale Nie piSHmY ff TeN SpoSoop).

- Powielania poruszanych już tematów. Zanim rozpoczniesz dyskusję, zadasz pytanie - poszukaj czy nie padła już odpowiedź

- Tytułowania postów zbyt ogólnikowo, typu "Pomocy!!!!", "Mam problem", „Nie działa mi …”

- Powielania jednego tematu w kilku działach tematycznych. Wystarczy, że napiszesz swoją wiadomość raz, zainteresowane osoby na pewno ją przeczytają.

- Pisania tematów w nieodpowiednich działach. Umieszczania ofert w tematach do tego nieprzeznaczonych.

- Nadużywania WIELKICH LITER, co powszechnie uznawane jest za krzyk.

- Pisania ciągów składających się z wielu znaków przestankowych - wystarczy jeden lub emotikona.

- Nadużywania emotikon, a w szczególności pisania wielu w jednym ciągu.

  • Czego robić NIE WOLNO

- Zabrania się obrażania innych użytkowników, wywoływania konfliktów i uczestniczenia w kłótniach.

- Zabronione jest umieszczania treści łamiących prawo autorskie, nawołujące do nienawiści etnicznej, rasowej, skierowane w uczucia religijne innych użytkowników serwisu, treści niecenzuralne oraz o charakterze pornograficznym

- Zabrania się umieszczania na forum wszelkich prywatnych rozmów i danych osobowych bez zgody właściciela lub administratora tego forum.

- Kategorycznie zabrania się umieszczania wszelkich tematów dotyczących nielegalnych skryptów, cracków, seriali, adresów pełnych wersji płatnych programów i ogólnie tematów niezgodnych z prawem.

- Zabronione jest również umieszczanie informacji o tematyce warezowej oraz materiałów łamiących prawa autorskie (nie można umieszczać żadnych linków do multimediów, e-booków, plików *.apk i innych danych bez zgody ich autora).

- Zabrania się spamowania (wysyłania niechcianych wiadomości, reklam), dotyczy to również Prywatnych wiadomości.

Przykłady Spamu:

- link do strony, z której właściciel odnosi zyski np. strony o zarabianiu przez Internet

- wyrażenia sformuowane w sposób : "chcesz zarobić/kupić coś - odezwij się na PW, GG", "patrz stopka"

Restrykcje.

Każde złamanie regulaminu to przyznawane przez moderatorów lub administratora punkty ostrzeżeń.

W przypadku nagminnego i wielokrotnego łamania zasad przez użytkownika lub uzbierania na swoim koncie 6 punktów ostrzeżeń użytkownik otrzyma blokadę konta.

6 punktów = blokada (BAN - wydalenie z forum, zablokowanie możliwości czytania, pisania, logowania i rejestracji na forum).

Długość blokady zależy od przewinień (ustala to Administracja), w przypadku oszustw jest to BAN dożywotni.

Minimalny czas blokady to 7 dni.

Zakładanie kolejnych kont podczas odbywania kary (bana) skutkuje zamianą go w dożywotni – bądź kulturalny, pogódź się z tym, że ktoś ma inne zdanie od Twojego.

Ban na określony czas przysługuje dwa razy każdemu użytkownikowi, w przypadku ponownego otrzymania bana, jest on już dożywotni.

Postanowienia końcowe.

Administracja zastrzega sobie prawo do edytowania wszystkich treści (przenoszenie, scalanie, edycja i kasowanie postów lub tematów), gdy uzna je za szkodliwe dla strony, użytkowników, niezgodne z regulaminem lub w przypadku, gdyby w wyniku modyfikacji wpisów użytkowników temat stracił spójność. W swoim podpisie na forum możesz zawrzeć informacje które uznasz za stosowne niemniej jednak zastrzegamy sobie prawo do moderowania wpisu i usuwania treści uznanej przez Regulamin jako niedozwolona. Wszystkie materiały typu poradniki, artykuły opisy itp. nie mogą być kopiowane ani wykorzystywane na innych stronach bez pozwolenia autorów tych materiałów.

Zabrania się reklamowania czegokolwiek bez uzgodnienia tego z Administracją strony. W sytuacjach spornych, nieobjętych regulaminem decyzję o postępowaniu podejmuje przynajmniej dwóch członków ekipy moderatorów i administratorów. Administrator zastrzega sobie prawo zmiany Regulaminu w dowolnym czasie. Ekipa OpenItForum.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty materialne użytkowników poniesione w wyniku prowadzonych dyskusji i ustaleń z innymi użytkownikami, nieprawidłowego zabezpieczenia komputera lub nieprawidłowego zabezpieczenia przed włamaniem (zbyt łatwe hasło lub takie samo jak na innych stronach).

 

Pozdrawiamy,

Ekipa OpenITForum.pl

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
×

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności