Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lackypl

Poczta wlasny serwer czy nie ?

Rekomendowane odpowiedzi

lackypl

SYn dzisiaj mni zatrzelił - w szkole trzeba podać adres e-mail do rodziców i posiadam od lat na googlu ale z moja ksywą, syn mnie zapytał czy nie mam innego :) dało mi to wiele do myślenia no i wymyśliłem wykupiłem domenę za 0 zł która jest moim nazwiskiem, wykupiłem w nazwa.pl, ale darmowa poczta na tymze serwerze oferuje tylko jedno konto, a ja mając już domenę chciabym założyc konta mailowe całej rodzinie i teraz pytnie gdzie to zobić.

Posiadam syniogy ds115j, niby miejsca jest sporo, ale chyba jest zbyt wolny srzęt na serwer mailowy ?

Jakie jest optymalne rozwiązanie. Adresow mailowych potrzebuję raptem 5 ?

A moze w nazwa.pl ykupic za 24 sewer i bedzie OK, ale to jest droga na skróty :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

armada 800mhz nie jest demonem prędkości, do momentu jak nie zaleje Cię spam da radę. Poza tym kiedy serwer będzie się restartował albo będzie offline to kto odbierze pocztę ? mx musi być online cały czas - inaczej adresat dostanie NDR.  Szukałbym jednak konta @ obsługującego aliasy. Po co 5 skrzynek jak można mieć 1 i 5 adresów.

ewentualnie : 

http://devilhost.pl/pricing.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Belliash

No nie do konca sie z tym zgodze.

Po 1 - serwer poczty wychodzacej powinien miec skonfigurowany retry timeout, tj. czas po ktorym bedzie poraz kolejny probowal wyslac maila. na dobrze skonfigurowanym serwerze proby powinny byc wykonywane coraz rzadziej, az w koncu po pewnym czasie mail powinien trafic do kosza. W odstepach pomiedzy probami mail np w Eximie widoczny jest jako 'frozen' i zawsze mozna sprobowac go recznie zreleasowac.

Po 2 - poczta elektroniczna zgodnie z RFC (nie pamietam ktorym i nie chce mi sie szukac) nie gwarantuje dostarczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
10 minut temu, Belliash napisał:

Po 1 - serwer poczty wychodzacej powinien miec skonfigurowany retry timeout, tj. czas po ktorym bedzie poraz kolejny probowal wyslac maila

pisałem o sytuacji odwrotnej 

Dnia 1.09.2015o19:58, house napisał:

kiedy serwer będzie się restartował albo będzie offline to kto odbierze pocztę ?

dotyczącej konkretnie mailstation w synology

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Belliash

Napisze inaczej - kiedy serwer bedzie sie restartowal, mail powinien zostac ponownie wyslany w pozniejszym terminie okreslonym w konfiguracji demona MTA

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Wiem, co co chodzi, ale nie wiem czy w tym konkretnym przypadku delivery timeout, ilość attempts i retry pokryje się z rebootem DSM. Po jakimś czasie każde DS działa i restartuje się dużo wolniej. Przerzucasz wtedy poprawność dostarczenia na wysyłającego, któremu wiadomość wisi w kolejce. Nie jest to dobra praktyka a domowymi rozwiązaniami nie zapewnisz redundantnych mx'ów. Poza tym w 4 miesiące od rozpoczęcia tematu @lackypl chyba sprawę rozwiązał. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Belliash

Tak jak napisalem wczesniej, wg RFC e-mail nie gwarantuje dostarczenia. To na osobie konfigurujacej MTA spoczywa obowiazek ustawienia go tak, aby ponowil probe wyslania maila za jakis czas i nie mam tu na mysli 5 minut pozniej. Wiekszosc serwerow pocztowych jakie znam maile usuwaja z kolejki dopiero po kilku dniach. Chyba nie sugerujesz ze bedzie sie bootowac kilka dni? ;-)

Podsumowujac: Spokojnie mozna postawic sobie serwer poczty w domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
9 minut temu, Belliash napisał:

Wiekszosc serwerow pocztowych jakie znam maile usuwaja z kolejki dopiero po kilku dniach.

ja znam inne które nie próbują powyżej 6h :) 

9 minut temu, Belliash napisał:

Chyba nie sugerujesz ze bedzie sie bootowac kilka dni? ;-)

nie, nie sugeruję kilkudniowego bootowania. 

Twoja wypowiedź jest rozwiązaniem na pytanie w pierwszym poście.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Firma Synology wprowadziła dzisiaj na rynek 6-kieszeniowy serwer NAS DiskStation DS1618+ wyposażony w procesor Intel Atom C3538. W przypadku entuzjastów technologii oraz małych do średnich firm, DS1618+ jest idealnym rozwiązaniem typu all-in-one do obsługi plików, hostingu aplikacji, tworzenia kopii zapasowych danych i współpracy w czasie rzeczywistym — a wszystko to dzięki jego wyjątkowej wydajności.

DS1618+ został wyposażony w czterordzeniowy procesor Intel Atom® C3538 oraz 4 GB pamięci SODIMM DDR4 bez obsługi ECC, z możliwością rozbudowy do 32 GB za pomocą kości ECC SODIMM. Pojemność pamięci masowej można zwiększyć do 192 TB po podłączeniu do dwóch jednostek rozszerzających DX517, zapewniając szybko rozwijającym się firmom rozwiązanie do przechowywania danych, które daje możliwość skalowania wraz z ich działalnością.
      Dzięki karcie M2D17 PCIe firmy Synology serwer DS1618+ może pomieścić dwa dyski SSD z interfejsem M.2 SATA, wykorzystując zalety pamięci podręcznej SSD w celu zwiększenia maksymalnej przepustowości i zmniejszenia opóźnień we/wy. Poprzez zainstalowanie karty interfejsu sieciowego w gnieździe PCIe, model DS1618+ obsługuje maksymalnie dwa porty 10GbE o maksymalnej przepustowości 1551 MB/s podczas odczytu i 586 MB/s podczas zapisu.
      Serwer DS1618+ pracuje na DiskStation Manager — zaawansowanym i intuicyjnym systemie operacyjnym dla urządzeń Synology NAS, oferującym wysokiej jakości aplikacje zwiększające bezpieczeństwo danych i wydajność pracy. Firma Synology otrzymała wiele przychylnych opinii mediów, trafiając na szczyty rankingów serwerów NAS do średnich obszarów roboczych w ankiecie dotyczącej rozwiązań pamięciowych TechTarget oraz zdobywając nagrodę czytelników PC Mag przez siedem lat z rzędu.

Aby zapewnić do pięciu lat gwarancji na sprzęt można wraz z serwerem DS1618+ zakupić dodatkową usługę rozszerzonej gwarancji Synology (EW201), dostępną w wybranych regionach na świecie.

Więcej informacji na temat DS1618+ można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1618+
      Dodatkowe informacje na temat przedłużonej gwarancji można znaleźć na stronie https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty
    • cesio
      Przez cesio
      Wczoraj miałem brak prądu i wiadome router się wyłączył i jak się wyłączył ponownie to zegar bije o 1h szybciej strefa czasowa jest Warszawa próbowałem innych i nic i serwery ntp też dawałem inne ale zawsze chodził mi domyślny pool.ntp.org a teraz już nie dxziala dlaczego??? Router asus gt ac 5300
    • Andrewan
      Przez Andrewan
      Poszukuję speca od zarządzania serwerem do firmy z Łodzi lub okolic CH Ptak w Rzgowie. 
      Stary serwer nam padł zeżarła go Dharma, zaszyfrowała pliki na dyskach staramy się to odzyskać :-(
      Docelowo chcemy kupić nowy serwer i zbudować wszystko od początku jak bożek IT przykazuje, dlatego szukam człowieka któremu mógł bym to zlecić.
      Kontakt na priv
      Pozdrawiam 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.