Skocz do zawartości
brawogolf

notebook gamingowy

Rekomendowane odpowiedzi

brawogolf
WItajcie.
Chce kupić nową maszynę do grania i zastanawiam się między dwoma modelami XNOTE P170SM-A , lub 
ASUS G751JT-T7107H.
Za każdą pomoc o wadach i zaletach obu będę bardzo wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
do 6.5 tyś

to jeśli xnote i ma mieć podzespoły porównywalne do Asus to raczej mało. Mi lekko wychodzi 6800zł gdzie Asus 6100zł.

Ja mam Asusa... już drugiego i wad nie widzę żadnych. A cytując "skoro nie widać różnicy to po co przepłacać".  ;-)

Zresztą piszesz, że szukasz notebooka gamingowego a ten Xnote to porostu wypasiony laptop w przeciwieństwie do Asusa, który jest zaprojektowany stricte pod granie, od chłodzenia przez klawiaturę na oprogramowaniu skończywszy.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

przy i7-4712mq konfiguracja podobna do tego asusa wychodzi 7190 (i to bez OS, ale gpu ma 6GB ram - mniejszych xnote nie ma). Chore pieniądze za sprzęt do grania. Bardziej chore moim zdaniem jest kupienie Asusa za 6k PLN :/ Dlaczego akurat 17" i dlaczego GTX970 ? Osobiście wziąłbym 15,6" - mniejsza matryca co prawda ale komfort mobilności większy, a druga sprawa inne ceny. Za xnotem przemawia większa kultura pracy pod obciążeniem, nie wyje i nie jest głośny podczas grania. Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś miałem Asus G73JH i pamiętam, że przez okres gwarancji musiałem trzymać dysk 1TB 5200obr aby był na gwarancji - żadna ingerencja w konfigurację nie była możliwa. W clevo/xnote wymieniasz sobie graty jak chcesz. Na początek zrezygnowałbym z i7 na rzecz i5 ale z rozszerzoną gwarancją do 3 lat i zastanowił się jak skombinować Windows'a.  Pomijam fakt, że Asus jest paskudny :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

i to lubię, dwa zdania, łatwiej podjąć decyzję  ;-) a może trudniej  :x

Chore pieniądze za sprzęt do grania. Bardziej chore moim zdaniem jest kupienie Asusa za 6k PLN

Tu mamy dwie zgoła inne oceny sytuacji, porównanie markowego Asus z chińskim kadłubkiem zmontowanym rzemieślniczo w garażu  (sorki nie mogłem się powstrzymać) :blush: w cenie (z systemem) prawie 8k... hellloooo... 

Dlaczego akurat 17"
Osobiście wziąłbym 15,6" - mniejsza matryca co prawda ale komfort mobilności większy,

ale wyraźnie stoi gamingowy, nie mobilny. nawet 17 cali to mało do grania, monitory dla graczy zaczynają się od 24". Nie wspominając o drugim miejscu na niezbędny w notebooku dla gracza dysk SSD. Osobiście nie znam żadnego 15to-calowca z dwoma miejscami na dyski.

Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś miałem Asus G73JH i pamiętam, że przez okres gwarancji musiałem trzymać dysk 1TB 5200obr aby był na gwarancji - żadna ingerencja w konfigurację nie była możliwa.

zamierzchłe czasy teraz można wymienić wszystko co nie jest przylutowane. Otwiera się cały spód a nie jakaś mikro klapka i jest dostęp do wszystkich podzespołów. Informację mam z serwisu X-Kom, który jest bodaj największym autoryzowanym serwisem laptopów Asusa w Polsce. A sam mam dołożoną pamięć, dysk ssd, wyjęty express cache i zmienioną sieciówkę z Intela na Della.

Pomijam fakt, że Asus jest paskudny

To fakt nie znam żadnego ładnego laptopa dla graczy... ale i tak jest lata świetlne przed ciosanym toporkiem Clevo  :DD .

PS. sorki za sarkazmy, ale mam dziś wyjątkowo dobry dzień, proszę traktować je z przymrużeniem oka.

Edytowane przez Idanit
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

porównanie markowego Asus z

mówisz o tym markowym Asusie który udaje lamborghini ? i coś co w zamyśle designer'a miało połączyć laptopa z samochodem ? dla gimbazy być może jest odpowiednie , ale

hellloooo...

to nadal jest laptop :D Wiem, o gustach się nie dyskutuje :)

ale wyraźnie stoi gamingowy, nie mobilny.

to może inaczej, jeśli do gier to po co laptop ? za 6,5k PLN może naprawdę mocarną "stacjonarkę" poskładać, ale zajmuje więcej miejsca więc trzeba iść na kompromisy.

Osobiście nie znam żadnego 15to-calowca z dwoma miejscami na dyski.

bo w dzisiejszych czasach, trzeba iść z ich duchem i w laptopie wywalić dyski talerzowe i zastąpić je np 2x mSata. Takie już są, ale ceny nie są jeszcze na normalnym poziomie.

zamierzchłe czasy teraz można wymienić wszystko co nie jest przylutowane

thx za wyjaśnienie, tego nie wiedziałem :)

ale i tak jest lata świetlne przed ciosanym toporkiem Clevo

rzecz gustu, dla mnie zmontowany rzemieślniczo, ciosany toporkiem Clevo jest o lata świetlne w design'ie od przerośniętych w formie "gimbusowych" wynalazkach :)

PS. sorki za sarkazmy, ale mam dziś wyjątkowo dobry dzień, proszę traktować je z przymrużeniem oka.

krytykując mój sprzęt nagrzeszyłeś przeokrutnie :), ale to  "hellloooo..." mi się podobało :D
  • Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi