Skocz do zawartości
cross099

Router z funkcją repetera xDSL Duży dom + Ogród

Rekomendowane odpowiedzi

cross099    1
cross099

Witam 

W ostatnim czasie postanowiłem zmienić dostawcę internetu z neostrady na kogoś innego i padło na sieć światłowodową. Mam taką okazje i teraz muszę tylko sobie ladnie rozesłać sygnał po domu przez Wi-Fi.

Prędkość łącza 100Mb/s.

Do domu zostanie pociągnięty światłowód w domu zostanie zamontowane urządzenie od operatora z modułem wifi wszystko to na dole domu który ma 2 kondygnacje. W chwili obecnej posiadam router do neostrady na 1 piętrze i jeden AP+Router na parterze bo to było rozwiązanie w które nie chciałem inwestować i zbudowałem je na starym sprzecie. Teraz chce to zmienić bo wszystko sie zmienia tak wiec mam taki pomysł. Na parterze usługodawca wprowadza swój sprzęt do którego ustawień ja nie będę miał dostępu chce przeciągnąć skrętke i po lanie pociągnąć do pokoju gdzie stoi TV i tam postawić aktualny router TD-W8960N skonfigurowany w odpowiedni sposób wszystko już wiem co i jak z nim. No ale teraz na pierwszym piętrze chciałbym postawić coś co będzie i odbierać i rozsyłać sygnał czyli repeter ale musi on być w postaci routera ponieważ do góry mam jeszcze serwer który połączony jest po skrętce i potrzebuje trochę poustawiać na nim. Tak wiec szukam sprzetu który nie będzie miał wielkiej straty na prędkości. Cena do ok 350-400 zł. I od razu zaznaczam opcja router + AP obok to opcja przeze mnie testowana już i wolałybm tego teraz uniknać. To co kupię chciałbym zeby miało mocne radia aby sygnał był wszedzie już dostępny. Może jakiś miktotik? W sumie do wczoraj spogdałem na to :

http://www.morele.net/router-netgear-ac1200r-6220-100pes-733773/
ale to chyba bez sensu. Czekam na wasze propozycje 

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

W sumie do wczoraj spogdałem na to : ale to chyba bez sensu

dlaczego? radia działają w nim całkiem przyzwoicie : http://openitforum.pl/page/articles.html/_/forum/routery/r6220

jednak skłaniałbym się ku http://openitforum.pl/page/articles.html/_/forum/routery/netgear-ex6200-wzmacniacz-sieci-r114, extender z dobrymi osiągami i można go upolować za ok 400PLN.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

W sumie ten sprzęt też sprawdzałem i jak sam na niego ostatnio patrzałem to ceny ok 450 złoty na portalach aukcyjnych.

A teraz może pytanie z innej strony o sprzęty "zabronione" w Polsce. Czyli z mocnym radiem ponad 100mW. Bo sam miałem w rękach kiedys takiego mikrotika tylko miał ona radio G czy można coś polecić z radiem N aktualnego z Firmy Routerboard? Bo pomyślałem ze moze zamiast takich zabaw z extenderami postawić most na mikrotikach..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Bridge będzie lepszym rozwiązaniem. Jesteś pewien że budżet Ci na to pozwoli?

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

Zależy ile miałoby to kosztować bo w sumie i tak sprzęt od operatora będzie zabezpieczony.. Więc może rozważę bridga ale w rozsądnej cenie no i najważniejsze żeby na drugim końcu sprzęt oprócz odbiorcy bridga pełnił też funkcję repetera :) Więc jeśli można to chętnie posłucham propozycji :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house
i najważniejsze żeby na drugim końcu sprzęt oprócz odbiorcy bridga pełnił też funkcję repetera

możesz kupić dowolnego tp-link'a, wgrać gargoyle (

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
) i będziesz miał i to i to.  Ewentualnie coś co obsługuje DD-WRT. co do routerboard niestety nie pomogę, nie mam doświadczeń z tym sprzętem. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

No dobrze ale czy mógłbyś coś polecić powiedzmy już z Tp-Linków? Bo ktoś mi już polecił  WR1043ND po czym dowiedziałem się że nie warto bo ludzie nie są z niego zadowoleni. O Gargoyle słyszałem i już mniej wiecej sie zapoznawałem co i jak :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

lista modeli jest duża - zobacz na oznaczenia modeli w nazwach plików FW

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

Dziękuję za propozycje teraz musze jeszcze porównać wszystko z samymi mikrotikami bo trochę narobiłem sobie ochoty na taki sprzęcik Ale muszę zasięgnąć jeszcze opinii na temat ich działania wifi a przedewszyskim przepustowosci. Bo o stabilności już wiem wystarczająco. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Mikrotik to klasa sama w sobie, bez porównania do tp-link'a.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

No dlatego wiem że z tp-linkami miałem problemy i to nie tylko ja. Połączenie moze i jest stabilne ale tylko przez jakiś czas. No właśnie a mi zależy tym zeby router nie wieszał się w sumie i nie trzeba było go restarotować za często. Jak tylko dowiem sie czy prędkości na nim będą w miarę ok to chyba kupie 2 takie i postawie na nich most. A orientujesz sie może czy będzie na nim można wykonać most z repeterem?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Nie orientuję się niestety, tutaj masz listę wszystkich trybów : 

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

No to w sumie trochę rozwiazuje. A nie wiesz może kto posiada taki sprzęt i mógłby coś o nim powiedzieć ? Głownie mi chodzi o te prędkkości bo już jestem w stanie troche wiecej dać ale wolałbym  mieć  jakąś tam pewność ze nie wyrzucę kasy w błoto i ze zamiast tych 85-100 mb/s będę mieć np 60..

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Kiedyś czegoś takiego używał branetre ale nie w bridge. Poza tym nie znam nikogo, kto mógłby podzielić się doświadczeniami. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

No skontaktuje się z nim w tym celu w sumie wiele by mi powiedziało jakbym wiedział jak z prędkościami w nim bo z tym zasięgiem to jakoś dam radę. Bo w sumie nie wiem czy te 2.4Ghz będzie jakimś ograniczeniem.

A ktoś jeszcze mógłby mi coś powiedzieć na temat ASUS Rt-N18U?

Edytowane przez Denis Wałęsa

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

Ok dziękuję tą recenzję widziałem :) A może ktoś z użytkowników byłby w stanie coś o tym sprzecie powiedzieć ? :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

A teraz jeszcze jakby mógł ktoś jakąś sieciówkę wifi na USB 3.0 podać czy będzie to dziać jakoś? Coś takiego w miarę porządnego :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

No tak czyli powinien się zestawić link na 450Mb/s z Asusemm RT-N18U? Bo to jednak 2,4Ghz. A właśnie jaka karta wogóle zestawi link na 600Mb/s na tym routerze?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

No tak czyli powinien się zestawić link na 450Mb/s z Asusemm RT-N18U?

nie, TurboQAM : up to 400 Mbps, 802.11ac: do 867 Mbps liczą jako 900 i oznaczają ją jako ac1300

A właśnie jaka karta wogóle zestawi link na 600Mb/s na tym routerze?

http://openitforum.pl/page/articles.html/_/forum/karty-sieciowe/asus-pce-ac68-karta-wifi-ac1900-r115

W kwestii kart sieciowych mogących wykorzystać potencjał routerów od dawna nic się nie dzieje.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

Rozumiem czyli wyborem do zestawienia tego linku na conajmniej 400Mb/s będzie ten Asus chyba bo nic rozsądniejszego chyba nie znajdę. Chętnie bym wymienił karte sieciowa w laptopie na coś lepszego ale niestety Dell na to nie pozwala zbytnio i muszę się ratować czymś na USB bo aktualny Intel 2230 mógłby przycinać możliwości tego routerka Chyba ze jeszcze cos ciekawego istnieje z linkiem na 450Mb/s bo ja szukałem w sumie Zyxela widziałem jednego ale tam to nie jest zbytnio wyjaśnione podział między 2.4Ghz i 5Ghz i nie wiem na jakiej częstotliwości ile wyciągnie. Coś o tym mógłbyś powiedzieć? hxxp://www.ceneo.pl/15724853  no i jak z zasięgiem na takich kartach bo pisze że to karty do średnich domów jak postawię 3 apki to w sumie można potraktować ze będzie to średni dom :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Chętnie bym wymienił karte sieciowa w laptopie na coś lepszego ale niestety Dell na to nie pozwala zbytnio

Ale chyba na DW1550 pozwoli, to też karta DELL'a. Tracisz 2.4GHz 600Mbit/s ale zyskujesz szybsze pasmo 5GHz. Może lepiej iść w tę stronę ? N18U to następca wiekowego RT-N16U. Zakup uzasadnia tylko i wyłącznie jego cena. Chociaż teraz Netgear ma R6220, który za niewiele większe pieniądze pasmo 5 GHz już posiada. 

Coś o tym mógłbyś powiedzieć? hxxp://www.ceneo.pl/15724853

N900 więc do N18U będzie ok. 

no i jak z zasięgiem na takich kartach

nie jest źle. Całkiem przyzwoicie to działa, a np karta Asusa ma dokręcaną antenę w zestawię więc będzie działać o wiele lepiej w tej kwestii. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

No własnie mój Dell jak wspominałem ma karte Intela 2230 no i kwestia tego ze jak dzwoniłem do serwisu to powiedziano mi ze karty w ogóle na inną nie można wymienić jedynie co to zostaje włożyć tą samą. Dlatego są modowane biosy bez tej white listy kwestia tego ze żaden z tych biosów nie jest bezpieczny i nikt nie można powiedziec ze np ta wersja będzie ok do tego laptopa kiedyś wiem ze wsadzali do tego Della Intela 6230 i jakoś to jednym działało a innym nie. I w sumie jak mam już cos kupić to wolę chyba coś na USB bo to da mi pewność ze nie będzie żadnych konfliktów.

Jakby ten Asus którego podałeś zestawił linka na 450 Mb/s to bym go wziął bez zastnawowienia. No chyba ze kupie coś podobnego i do niego np 2 routery AC ale czytając testy np tego 

wychodziło że ma on niższcze transfety niż RT18U dlatego mi jakoś się go odechciało a za cene do 300 zł za jeden to nic więcej nie dostane raczej ciekawego.. Za to AC56U ma słabe opinie nie wiem skad ale własnie ludzie na niego narzekają na zasięg na grzanie sie na softa itp

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

RT-AC56U to okrojony z anten AC68U więc nie widzę powodu dlaczego ktoś by na niego narzekał, skoro wyższy model zbiera pochwały :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

A jak on wypada w porównaniu z 

Bo w sumie też ciekawy model. Faktycznie ceny tego Asusa jednak 350 zł a wydawało mi się ze za 300zł go gdzieś widziałem tego AC56. I do tego netgeara bym dobrał tego WNDA4100M i wtedy może te 100Mb/s łącze jakoś podzieli. Ale jak z zasięgiem czy te wbudowane anteny nie będą trochę ciąć zasięgu bo jeśli tak to nie wiem. Chciałbym na takich 2 urządzeniach zrobić taki zestaw że na parterze stawiam jeden a na 1 piętrze stawiam drugi i włączam go w trybie repetera i żeby to działało jakoś bo w sumie skłaniałem się do tego N18u ale nie wiem czy ten most będzie działał w jakiś porządny sposób a jak muszę już kupić sieciówkę na USB to już mogę w sumie przejść na 5GHz o ile zasięg będzie ok a jak nie to na 2,4 450Mb/s

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

WNDR4500 to produkt EOL (obecnie wyprzedają się leżaki magazynowe). Kiedyś był fajny, do momentu aż się okazało, że ze względu na konstrukcję nie ma możliwości użycia alternatywnego FW.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
cross099    1
cross099

Czyli pozostanie mi kupno chyba tego Asusa bo w cenie ok 300-330 złoty nic nie znajdę lepszego. Choć szkoda tego pasma 5Ghz

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta