Skocz do zawartości
glorifyday

Cisco EPC3925 - ktokolwiek slyszal, ktokolwiek zna? ;-)

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

glorifyday

Od jakiegos czasu mnie nagabuja z Orange, zeby mi pomienic neozdrade z ADSL na swiatlowod, bo pobliska centrala sie apgrejdnela. Poprosilem o nieco informacji, co by mnie czekalo, jakbym sie zgodzil.

I daja wtedy w dzierzawe owoz Cisco EPC3925:

http://www.cisco.com/c/dam/en/us/td/docs/video/at_home/Cable_Modems/3900_Series/4041327_A.pdf

Co to moze byc warte? Nie umiem jakos znalezc do tego normalnego datasheetu.

(Edit: cos znalazlem, ale nadal np. nie lawiem czy np. radio WiFi jest jedno czy dwu zakresowe - pisza "optional"

http://www.cisco.com/c/dam/en/us/products/collateral/video/cable-modems-digital-voice-emta-edva/7018345_C.pdf )

Rozumiem, ze podlaczyliby mi to do instalacji antenowej, a pewnie gdzies w bloku czy na klatce sygnal ze swiatlowodu bylby wprowadzany do tej instalacji? Troche mi to psuje jedna wizje - chcialem uzyc jednej zyly kabla antenowego do przesylania sygnalu SPDIF z komputera do wiezy w innym pokoju... kolo komputera mam podwojne gniazdko antenowe, ale nie wiem, czy to oznacza dwie niezalezne linie, musialbym posprawdzac. Z kolei w tym innym pokoju jest jeszcze radio i tam druga linie uzywalem do podpiecia radia do osiedlowej anteny zbiorczej. Nie wiem, czy pozenie te wszytkie pomysly i to mnie troche wstrzymywalo przed zmianami status quo.

Edytowane przez glorifyday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

(Edit: cos znalazlem

The Page You Have Requested Is Not Available

Co to moze byc warte?

z tego co czytam to niewiele ale nie z racji sprzętu tylko ISP. Pomimo dość dobrej renomy tego modelu działanie neostrady na nim jest podobno mocno dyskusyjne.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

The Page You Have Requested Is Not Available

Sie nawias przykleil ;-). Poprawilem. Prawidlowy link jest taki:

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

z tego co czytam to niewiele ale nie z racji sprzętu tylko ISP. Pomimo dość dobrej renomy tego modelu działanie neostrady na nim jest podobno mocno dyskusyjne.

Rzucilbys przykladowym linkiem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

za dużo tego, na elektrodzie poszukaj. Poza tym w międzyczasie trochę mi się opinii rzuciło w oczy.  Zwracając uwagę na to czy nie chodzi o adsl wyszło, że o ile zrywanie linków nie wchodzi w rachubę tak męczy co po niektórych wysoki ping. pozytywów nie było więc myślę, że to odosobnione opinie.  Równie dobrze mógł to być marketing szeptany upc/vectry :) Co do sprzętu - DOCSIS 3.0 posiada, więc najważniejsze jest . Pytanie tylko czy ten gateway jest dwupasmowy ("or optional Dual-Band")  :/ To że nie ma zewnętrznych anten oraz jedynie 802.11n jeszcze go nie dyskwalifikuje :) Ciekawe czy działa w trybie bridge (czy nie jest blokowany przez ISP). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
glorifyday

Pytanie tylko czy ten gateway jest dwupasmowy ("or optional Dual-Band") :/

No... dokladnie to mnie zastanowilo. Poszperam faktycznie na forach, skoro juz sie sprzet pojawil u ludzi, moze sie czegos wiecej dowiem.

Ciekawe czy działa w trybie bridge (czy nie jest blokowany przez ISP)

Nie jestem, pewien, czy odpowiadam na Twoje pytanie, ale nagabywacz potwierdzil, ze uzytkownik rutera ma pelne prawa administracyjne do tegoz.

A dobrze kombinowalem, ze mi to podlacza do domowej instalacji antenowej?

Edytowane przez glorifyday

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Daj znać co wyszperałeś w kwestii radia 5ghz. Co do bridge - to że masz dostęp admina ok, ale czasem ISP ma zmodyfikowane FW tak, aby pewne opcje ukryć. W tym tryb bridge, który czyni urządzenie transparentnym dla drugiego routera podłączonego za nim. W sumie po co utrzymywać podwójne nat'owanie ? Dobrze kombinujesz za tą instalacją antenową - jakoś te nośne na konkretnych częstotliwościach muszą się rozłożyć w drucie, tym bardziej jak "upgrejdneli" centralę więc zapewne i tv w hd leci jednym kablem.  U siebie rozwiązałem to tak, że poprosiłem techników o doprowadzenie oddzielnego kabla do lokalu tylko i wyłącznie dla modemu. Rozgałęzienie mam przed mieszkaniem, więc w środku 2 oddzielne pajęczyny - może tak rozwiążesz przesyłanie sygnalu SPDIF

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi