Skocz do zawartości
Mateusz Sikora

Tomato i brak internetu.

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz Sikora

No więc skonfigurowałem router. Dałem routerowi inny adres IP i DHCP niż to które ma mój główny router. Kabel neta podłączony przez port WAN i na połączeniu pokazuje "połączony" więc komunikacja między Asusem a routerem jest. Niestety nie ma internetu na komputerach które znajdują się w sieci Asusa. Moja główna sieć czyli modem ma 192.168.1.1 więc w asusie zmieniłem na 192.168.2.1 (zmiana DHCP i sam adres routera się zmienia) no ale niestety nie ma internetu. Co mogę robić źle albo co pominąłem??

Testowałem to na wyłączonym DHCP głównego routera i włączonym, w obu przypadkach Asus pokazuje iż połączenie na porcie WAN jesti ma dostęp (główny router pokazuje iż Asus wysyła jakieś pakiety do świata). Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
lackypl

mimry z mamrami, komlpetnie nie rozumie co napisałeś !!

Napisz konkretnie co chcesz uzyskać z tych dwóch routerów, po co je łaczyć ze sobą jak ma wyglądać sieć.

"Moja główna sięc, w asusie ustawiłem" nie wiem co masz na myśli, zmiana dhcp co to znaczy i adres routera ??

Napisz tak abyśmy zrozumieli :) i pomożemy.

Zrozumiałem z tego co napisałeś, że :

1. Router nazwijmy głowny ma klase adresów 192.168.1....

2. Router Asus ma klase adresów 192.168.2......

Gdzie to wpisujesz, ustawiasz ?

na openlinksys.info nieco jasniej opisałeś....

Edytowane przez lackypl
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
lepiej bym tego nie ujął :)

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
po pierwsze, po co Ci 2 NAT'y ? w basic/network typ WAN ustawić na "disabled" i zaznaczyć "Use WAN port for LAN" ? następnie w Advanced - DHCP / DNS - zaznacz "Use user-entered gateway if WAN is disabled" - wtedy ustawiasz jako "Default Gateway" (w basic - network - sekcja LAN) coś co nazywasz głównym routerem i dostęp do internetu będziesz miał i na jednym i na drugim routerze. jeśli nie zadziałają zapytania dns odznacz "Use internal DNS" i wklep z palca adres 1 routera . Drugi router działa jako AP. jaki cel przyświeca takiej operacji ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mateusz Sikora

Chciałem osobno bo modem TP ma ostatnio widzimisie i jego DHCP coś szwankuje, przydziela adresy ale niektórzy mają neta inni nie, niektórym przydziela te same adresy IP (za dużo urządzeń i się gubi zapewne) a niestety spora część osób nie chce wpisywać na każdym urządzeniu statycznego IP (telewizory, tablety, telefony) więc chciałem zrobić Asusa jako nową sieć aby ON rozdzielał adresy IP i tym zarządzał.

Na razie sprawdzę to co napisałeś i zobaczę co i jak. Sorry za brak konkretów ale mam trochu na głowie i ciężko dzisiaj poprawnie myśleć.

EDIT

Więc tak, zrobiłem jak napisałeś, na połączeniu (karcie sieciowej) pokazuje iż połączenie z internetem jest ale strony nie działają, gg, team speam... jedynie skype mi działa :/

Edytowane przez Mateusz Sikora
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Więc tak, zrobiłem jak napisałeś, na połączeniu (karcie sieciowej) pokazuje iż połączenie z internetem jest ale strony nie działają, gg, team speam... jedynie skype mi działa

i chodzi właśnie o wspomniany wcześniej dns. jeśli nie działają zapytania dns odznacz "Use internal DNS" w (w Advanced - DHCP / DNS) i wklep z palca adres 1 routera oraz serwery google w "Static DNS" (basic - network - LAN).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mateusz Sikora

Dobre wszystko działa... z niewiadomych powodów występował jakiś konflikt z 1 urządzeniem w sieci. Wymienione na inne i wsio działa normalnie, pierwszy raz miałem taki przypadek no ale zawsze musi być pierwszy raz.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• PeterMac
      Przez PeterMac
      Borykam sie z problemem częstych wybudzeń serwera Qnap TS-231P, przeczytałem ze tego typu wybudzenia mogą byc tez spowodowane przez uzyskiwanie adresu przez DHCP.

W związku z tym chciałem przestawić Qnapa na adres IP statyczny

Ustawiłem jak na zdjęciach ponizej

Czyli ustawiłem adres statyczny na 192.168.1.150 dla Qnapa na stałe.

Niestety wchodząc w ustawienia mojego routera FunBox 3.0 od Orange, adres ten jest przypisywany nadal przez DHCP, pomimo ze zawęziłem pule przydzielania adresów DHCP od 100 do 149. co widać ponizej na zrzucie.

Dlaczego nadal router przydziela ten adres przez DHCP skoro jest juz poza pulą .100-149 ?

Sprawdzajac QFinderem Qnap cały czas adres otrzymuje z DHCP

Albo ja czegoś nie ogaraniam albo coś nie działa jak należy, proszę pomózcie drodzy forumowicze.
    • emer
      Przez emer
      dzisiaj neta mi zmieniono ... tak szybko i na świeżo:
      po kablu:

po WiFi:

• Łukasz Socha
      Przez Łukasz Socha
      a ode mnie następujące pytanie:

robiąc test prędkości łacza uzyskuję jedynie 10-30% rzeczywistego downloadu. mam łącze 250 mbits,a speedtest pokazuje góra 70. gdy na chwilę odłączam kabel WAN to pierwszy test po ponownym podłączeniu pokazuje 100%, a kolejne coraz słabiej. gdzie szukać rozwiązania?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.