Skocz do zawartości
Mateusz Sikora

Asus RT-N10U Black - problem z wgraniem

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Mateusz Sikora

Witam

Więc tak, zakupiłem dzisiaj router jak w temacie RT-N10U. Zassałem oprogramowanie Tomato by Shibby i chciałem wgrać firmware. Oczywiście wcześniej przywróciłem ustawienia fabryczne z tego forum ale jest problemik a konkretnie to iż próbowałem wgrać firmware z poziomu routera poprzez upgrade ale wywala mi "Aktualizacja firmware przerwana. Sprawdź plik źrudłowy, połaczenie między routerem a PC i spróbój ponownie." niestety nic to nie daje, zassałem jeszcze z tego miejsca inną wersję ale ten sam problem. Pobrałem program ASUS Firmware Restoration Utility, wskazuję plik i klikam wgraj. Wyskakuje połącz z urządzeniem bezprzewodowym i po 30s się wyłącza bo nie może nawiązać połączenia. Przed całym procesem jak wskazałem firmware to wyskakuje iż nie jest ono przeznaczony do RT-N10U.

Ktoś może coś poradzić, co robię nie tak??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dokładnie tak jak w tym temacie :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
, wgrywaj przez ASUS Firmware Restoration Utility ale pamiętaj o ustawieniu statycznego adresu IP na karcie sieciowej.

Plik do wgrania to : 

Ewentualnie zapoznaj się z tym :

(to samo ale lepsze webgui).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mateusz Sikora

Dzięki wielkie wszystko działa. Mam jeszcze pytanie co by niezaśmiecać forum.

Jak ustawić aby IP Traffic itp. zapisywał na dysk USB?? Miałem tam opcje aby zapisywał do pamięci tymczasowo lub jakieś nieznane tam formy? Czy nie da się?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Da sie, wybierasz Custom Path i wpisujesz sciezke do np. dysku usb.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Mateusz Sikora

A był byś w stanie napisać mi jak ta ścieżka ma wyglądać ?? Czy podobnie jak na kompie czyli np. C:\... czy może jakoś inaczej?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

To ma byc sciezka linuxowa np. /dev/sda1 w zalznosci jak ci tomato podmontuje urzadzenie. Liste urzadzen uzyskasz przez ssh poleceniem df

Tak to powinno wygladac:

post-75-1438429794,0256_thumb.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• lycone
      Przez lycone
      Przeprowadziłem się do nowego domu. Kupiłem Asusa RT-AC86U, który stoi w garażu (gniazdo z internetu tam jest niestety). Zasięg na dole w salonie (garaż za ścianą) jest w porządku, ale na piętrze prawie nie ma Wi-Fi. Router ma problem, żeby przebić się przez strop. Myślałem, aby dokupić drugiego Asusa i podłączyć go do skrętki na piętrze, aby działał w AiMesh. Ewentualnie zamiast niego kupić 2x Ubiquiti i wyłączyć wifi w tym Asusie i postawić 1 szt Ubiquiti w salonie na dole i 1 szt na piętrze. To drugie rozwiązanie jest droższe i moje pytanie brzmi czy uzyskam jakąś przewagę między 2x Asus? 

Mam w domu około 8 urządzeń podłączonych kablem i 25 - 30 urządzeń na WiFi. 
    • Paul
      Przez Paul
      Witam jak w temacie nie moge sie połączyć z siecią 5G modem można raczej wykluczyć firmware był wgrany 377,380 i teraz mam najnowszy 384.7 a pozatym na laptopie karta z intela ac działa bez problemu
      Ustawienia w routerze kanał czy 44 czy 48 to samo kanał auto nie wykrywa sieci 80mhz ustawione na sztywno
      PCE AC68 sterownik broadcom 7.35.317.3 to samo pobrałem z strony asusa i zaktualizowałem sam sterownik do wersji 7.35.351.0 ten sam efekt
      w właściwosciach sterownika opcje zaawansowane jedynie co mam zmienione to
      20/40 Coexistance Wartosc Disable
      2G Bandwidth Capability Wartosc 2.4G 20/40 Mhz = to musze mieć tak ustawione bo gdy dam na 20mhz to po 2.4ghz max 50mg wyciągam a jak ustawie 20/40mhz to 100mb
      40mhz Intolerant Wartosc Disable
      Po wgraniu najnowszego softu do routera zresetowałem ustawienia  i jedyne co zmieniłem to wyłączyłem WPS
      Przedtem korzystałem z tych ustawień podanych na stronie nie wiem czy jakoś polepszają
      https://aivboh.wordpress.com/2017/06/04/tuning-the-asus-wireless-router-to-best-performance/
    • Kojot77
      Przez Kojot77
      Witam wszystkich,
      Posiadam DS216j, 2x WD RED 6 TB, 2 osobne wolumeny, lacze 300/20 Mb/s od Vectry, RT2600ac (zakupiony ostatnio po waszych opiniach ). Komputer po WiFi bez problemu sciaga pliki pelna szerokosia lącza.  Problem polega na tym, ze Transmission nie wykorzystuje lacze na full przy sciaganiu, wysylanie jest ok. Szczytowe osiagi to 120 Mb/s ktore obserwuje na NASie oraz routerze, bo Transmission Remote GUI "dlawi sie" i poki torrent sie nie sciagnie praktycznie nie odpowiada. W trakcie sciagana bez problemu loguje sie z WAN na NAS oraz router. NAS z routerem polaczone gigabitem (nawet wymienilem przewod ostatnio). Jak ogranicze sciaganie w samym transmission do 80-90 Mb/s to RemoteGUI dziala ok. Myslalem ze to moj staruszek Netgear sie nei wyrabial na zakretach, ale niestety na RT2600ac jest to samo. Wiec obstawiam ze to cos z samym transmission jest nie halo tylko nie moge sie dogrzebac co.  Spotkal sie ktos z takim cudem? Jakies podpowiedzi gdzie szukac?

Pozdrawiam

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.