Skocz do zawartości
maxikaaz

Plotki, ploteczki, jak nas widzą/piszą, przydarzyło mi się ...

Rekomendowane odpowiedzi

maxikaaz

Niniejszy wątek został wyodrębniony z innego, mającego tytuł  "Tomato droga do..." .

Ponieważ w pewnym momencie wątek zaczął traktować o dwóch skrajnie odmiennych sprawach - uznałem, że dobrze by było, żeby to rozdzielić.

W wyniku podziału powstały dwa odmienne tematycznie watki, w dwóch działach forum, jeden traktujący o Advanced Tomato, oraz niniejszy.

Ponieważ ten wątek został umieszczony w Hyde Park-u, wolno się będzie w nim wypowiadać dość swobodnie.

Zdaję sobie sprawę, że może tu dojść do pyskówek, ale lepiej, gdy będzie to miało tu miejsce, niż w działach tematycznych.

Zapraszam do komentowania zdarzeń, które miały miejsce na forach innych serwisów, sytuacji w których mówiono o Nas, sytuacji które spotkały Naszych forumowiczów podczas eksploracji wirtualnej przestrzeni, oraz do najzwyklejszych plotek :12_slight_smile:

@house - będziesz pluł sobie na brodę, że założyłeś wątek bez precyzyjnego, mocno ukierunkowanego tematu.

Mam niejasne przeczucie, że echa dyskusji na OL mogą pojawić się i tutaj.

I to niekoniecznie jako komentarze do tego, co się tam pisze.

Ponieważ mamy już wątku wypowiedź Kolegi, który odpowiada za Advanced Tomato - pójdźmy w tym kierunku, może zmień temat wątku na adekwatny, niech to będzie w całości temat o tej modyfikacji.

A komentarze na temat tego, co się dzieje na innych forach, jak się pisze o nas, co się u nas zauważa - przenieśmy do odpowiednio tytułowanego wątku w Hyde Parku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

... do jakiegoś celu na pewno. poniżej wydzielone wątki z innej dyskusji. 

Dnia 8.06.2013 o 21:43, maxikaaz napisał:
A komentarze na temat tego, co się dzieje na innych forach, jak się pisze o nas, co się u nas zauważa - przenieśmy do odpowiednio tytułowanego wątku w Hyde Parku.

rozdzieliłem dyskusję na 2 części, niestety zrobiłem to maxikaaz dopiero po Twojej sugestii - więc Twój post jest teraz pierwszym.

kolega grz3si3k zwrócił naszą uwagę na:

Dnia 8.06.2013 o 18:55, grz3si3k napisał:
trochę wracając do początku wątku: http://openlinksys.i...440#post_122743
Przestaje być zabawnie!

początek wątku traktował o prośbie aby panowie nie pstrykali się publicznie. Usunąłem go ze względu na brak związku z resztą tematu - jak się okazało

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
 z samym zainteresowanym (shibby) tylko samodzielnie popisał się za niego.

Shibby miał bezapelacyjnie rację i żądze chwały tego Pana w zamkniętym kodzie (bo chyba to kierowało jego zamknięciem - nie podejrzewamy "ekstra" dodatków w postaci "złośliwego" kodu) musiały zostać odrzucone. Nie wypowiadamy się na temat tego Pana. My zostaliśmy już określeni jako "

", wymieniający poglądy u nas na forum "klakierami" więc dalsze komentarze są niepotrzebne. Nie mamy na to wpływu i nie reagujemy. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

Może sobie ów Pan potraktować tą wypowiedź jak chce, ale w mojej opinii wykorzystał on popularność OL do wypromowania swojego serwisu/bloga.

w czasach, gdy aktywniej uczestniczyłem w życiu tamtego portalu.

Dla Kolegi Shibby'ego - jak widać to dziś - współpraca z niektórymi nie kończy się najszczęśliwiej.

Funkcjonalności dodane w trakcie tej współpracy do softu są ... hmmm... dyskusyjne ;)

Zakończenie tej kooperacji też nie wygląda najlepiej.

Taka awantura będzie promować (poprzez hałas) jedną stronę, a podważać zaufanie do drugiej.

Kto na tym zyska, a kto straci - chyba nietrudno zgadnąć.

Miałem kiedyś znajomego, który podobne sytuacje komentował:

Przykleiło się gówno do okrętu i krzyczy: "płyniemy".

Nic dodać, nic ująć.

BTW - czytałem wątek na OR, gdzie obsy rzucił "idźcie stąd".

Ponieważ często tam bywam, czytam dyskusje, które się tam pojawiają, głównie w SB, i nie zawsze mają one przebieg kulturalny.

Mam wrażenie, że tą wypowiedzią obsy miał na celu raczej ucięcie czegoś, co niebezpiecznie zaczęło się zbliżać do zwykłej pyskówki.

Pojawiły się tam wypowiedzi, które zaczynały być osobistymi wycieczkami, bez wartości merytorycznej.

Trzeba bylo kupic cos tanszego skoro nie widzisz roznicy.

Z tego co widzę, temat "idźcie sobie" nabrał swojego życia, i nikt obecnie nie zadaje sobie trudu, żeby sprawdzić u źródła, jak to wyglądało naprawdę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Miałem kiedyś znajomego, który podobne sytuacje komentował: CytujPrzykleiło się gówno do okrętu i krzyczy: "płyniemy".Nic dodać, nic ująć.
:D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
grz3si3k

Nie wypowiadamy się na temat tego Pana. My zostaliśmy już określeni jako "loża szyderców", wymieniający poglądy u nas na forum "klakierami" więc dalsze komentarze są niepotrzebne. Nie mamy na to wpływu i nie reagujemy. 

Nie miałem na celu wywoływania dodatkowych emocji tą sprawą, a raczej zwrócenie uwagi na to że, czy ktoś mnie nazywa "klakierem" czy "idź sobie" nie zmienia postaci rzeczy. Problem jest i zaczyna eskalować, do tego "każdy sobie rzepkę skrobie", co utwierdza mnie w przekonaniu , że chyba ten soft developerzy piszą dla Siebie, a user to taki dodatek do ich pracy. Oczywiście nie "pije" tu do nikogo i ogólnie no offense.  

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Nie miałem na celu wywoływania dodatkowych emocji tą sprawą, a raczej zwrócenie uwagi na to że, czy ktoś mnie nazywa "klakierem" czy "idź sobie" nie zmienia postaci rzeczy

niczego nie zmienia, masz rację. Cała dyskusja i zachowanie owego Pana została dziś usunięta z OL - nawet nie zostawiono jej w odpowiednim dziale w archiwum.Obecnie można przyjąć ,że nic się nie stało.   

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
maxikaaz

. Coś tam zostało ;)

@grz3si3k - Twoje przypuszczenia to 100% prawda, bo tak jest.

A jak się komuś nie podoba, że taki czy inny dev ma chęć dodać lub ująć coś z wydawanego przez siebie softu - może go sobie skompilować od podstaw sam, z czym mu się tylko podoba, albo znaleźć taki, który najbardziej będzie spełniał oczekiwania.

I każdy Ci to powie w mniej lub bardziej otwarty sposób - nie podoba się, masz swoją wizję, stwórz i opublikuj swoje.

Stąd mamy Vargalexa, KingKonga, Fractala i innych...

Nie dasz rady wymusić na kimkolwiek, żeby dodał lub zmienił w swoim sofcie cokolwiek, chyba, że przyniesiesz gotowe rozwiązanie.

Chociaż po tej awanturze, o której aktualnie mówimy, to szczerze wątpię, żeby niektórzy z devów mieli chęć na zamieszczanie w sofcie czegoś, co nie pochodzi z "zaufanego" grona.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
No nie do końca ta cała dyskusja została usunięta... Coś tam zostało

"umkło" mi to :) thx :)

szczerze wątpię, żeby niektórzy z devów mieli chęć na zamieszczanie w sofcie czegoś, co nie pochodzi z "zaufanego" grona.

ja mam nadzieję ,że zostanie usunięte to co jest - i niech ludzie grzeją te "bezpieczne" binarki  :ph34r:

/edit - jednak nie,

i to poprawione więc
została zignorowana :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

autor binarnych dodatków dogadał się z autorem tomato :

UPDATE 3 – wyjaśniliśmy sobie sprawę z @Shibby’m. Szczegółów podawał tutaj nie będę.

:rolleyes: ciekawe co z tego wyniknie dla najbardziej zainteresowanych (użytkowników) ^_^

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• grzegorz
      Przez grzegorz
      Zainstalowałem dwa pakiety : Active Backup for Business i Active Backup for G Suite każdy w innym folderze współdzielonym.
      I widzę, że w sumie mogłyby być w tym samym folderze na NAS, bo każdy ma jeszcze swój podfolder.
      Nie znalazłem opcji jak przenieść te dane w inne miejsce, albo jak zmienić miejsce przechowywania.

Ktos wie? 
    • milanoa
      Przez milanoa
      Witam, mam zamiar po Nowym Roku kupić router Asus RT-AC86U a do w/w laptopa kartę Intel 9260.
      Znalazłem przejściówkę z M2 na mpcie, takie coś
      https://www.amazon.com/Ableconn-MPEX-M2WL-Mini-PCIe-Adapter/dp/B01MR76H5F?th=1

Pytanie, czy to będzie dobre rozwiązanie i czy uda mi się wycisnąć ostatnie soki z Asusa, zależy mi na wysokim transferze z dysku podpiętego pod usb 3.1.
      Wszelkie sugestie mile widziane. Pozdrawiam 

Byłbym zapomniał jak ten Asus sprawuje się przy strumieniowaniu plików w UHD z HDR-em?.
    • MondryTv
      Przez MondryTv
      Podpiąłem pod USB dysk 6TB Seagate Backup Plus do routera Asus DSL AC68u, wszystko (AiCloud, FTP, Samby, mapowanie dysku w Windzie, DLNA na TV i inne gady, sorki nie znam się) działało do czasu kiedy nie użyłem opcji sprawdzenia dysku
      i wyskoczyły błędy na dysku. No to oczywiście format dysku (przez router) i dysk się wykrzaczył. Cały dzień grzebania ponowny format (NTFS, GPT) podpinam i znowu błędy. Odszukałem tablicę kompatybilnych
      dysków z routerem i wychodzi, że obsługuje dyski do 4TB, (przy czym jest dopisek "read only" lub "write only" tzn że samego NTFS nie obsługuje czy co?). Obecnie robię test partycji dysku programem zewnętrznym po podpięciu do lapka, który już 
      leci parę godzin. Zanim znowu coś spier... mam pytania:
      1. Czy podzielić dysk na mniejsze partycje ?
      2. Czy wyświetlane przez router błędy dysku mogą wynikać z braku obsługi, czy faktycznie mam uwalony dysk?

Pozdrawiam serdecznie, jeżeli coś przedstawiam niefachowo to sorki.
      Artur

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.