Skocz do zawartości
magott

Wybór serwera Synology do domu

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

magott

Witam!

Do domu chcę kupić NAS z Synology - inwestować w sprawdzonego DS 713+ czy w nowy DS 715 lub 215+ ? Z 2 dyskami po 3TB z WD red chcę przeznaczyć do 3000 zł. Ma ktoś porównanie głównie chodzi o 713+ z 715?

Edytowane przez magott

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jeśli chcesz wydać 3000zł to połowę tej kwoty pochłonie koszt dysków. za 1500zł nie kupisz ani DS715 ani DS713+. Zostaje więc DS215+ który pozwoli zmieścić się w budżecie.

Tyle w kwestii finansów, co do wydajności to polecam ten link :  oraz porównanie 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Synology podniosło cenę na DS713+ po premierze DS715 więc to do niego bardziej opłaca się dołożyć trochę PLN. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
magott

1839,61

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

2 x 523,94

razem 2887,49 zł plus 88,03 dodatkowy rok gwarancji 2975,52 zł więc się cenowo zmieszczę w 3000 zł

tylko czy kupić ten sprawdzony czy coś z nowszych? pewnie na warunki domowe każdy styknie w zupełności - ale jak kupować to tak co by nie żałować. dyski wd red ponoć dobre są...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Sam mam w domu 213j i w zupelnosci wystarcza (filmy, muzyka, backup), znajomemu kupilem ostatnio 713+ do takich samych zastosowan z przewaga na bezpieczenstwo danych i powiem tak: fajne to :) wydajne to :) kupie se :)

Ale po ochlonieciu po kilku dniach stwierdzilem, wszystko fajnie tylko po co ??? 213j w zupelnosci mi wystarcza w domu, gdyby to bylo do firmy to inna bajka. No chyba, ze zalezy ci na link aggregation, ale z moich testow wynika, ze roznice w wydajnosci sa niewielkie (pewnie @house bedzie mial inne zdanie).

Jesli chodzi o RED w wykonaniu WD nie mam im nic do zarzucenia, w domu chodza od 1,5 roku bezproblemowo, w firmie i u znajomych tez mam kilka(nascie) i tez nie mam problemu tak ze, polecam. Drogo ale warto.

Edytowane przez jacekb1
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

2 x 523,94

faktycznie, spojrzałem na cenę 4TB dysków. 

1839,61

drogo, nawet bez carepack'a. Co najmniej 100zł taniej znalazłem. Jeśli budżet Ci pozwala to jak najbardziej bierz DS713+. Jeżeli potrzebujesz jedynie do zastosowań domowych to przejrzyj linki które podałem i zdecyduj. 

Jesli chodzi o RED w wykonaniu WD nie mam im nic do zarzucenia

+1 - dokładnie, chociaż u mnie jeden z raida wypiął się sam.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
balagaan

Kup 415+ i 2x3 red, wydasz 3400 a masz 4 rdzeniowy Intel i 4 kieszenie. Na innym forum, gdzie Ci już pisałem jest kolega spietrza, załatwi Ci taniej. Ja u niego wszystko kupuje. On ma z epa, wiec niezły dystrybutor. Taniej dołożyć do 4 kieszeni niż kupować większe dyski w tym przypadku.

Mobilnie z LG G

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
magott

Też znalazłem taniej - ale wolę dopłacić - mieć dodatkową gwarancję i możliwość pomocy ze strony ludzi, którzy tylko takim sprzętem handlują. DS715 chyba jednak kupię - mniej prądu żre, a mocy powinno mi styknąć w zupełności, finansowo się zmieszczę, a to jednak nowy model - 713+ jednak 2 x więcej prądu zasysa, jakby miał pobór  połowę mniejszy to był się zdecydował.

drogo, nawet bez carepack'a. Co najmniej 100zł taniej znalazłem. Jeśli budżet Ci pozwala to jak najbardziej bierz DS713+. Jeżeli potrzebujesz jedynie do zastosowań domowych to przejrzyj linki które podałem i zdecyduj. 

To się z nim skontaktuję i coś zamówię. PW już mu wysyłam. Dzięki za namiar. może faktycznie trza znowu dołożyć do wyższego modelu.

Kup 415+ i 2x3 red, wydasz 3400 a masz 4 rdzeniowy Intel i 4 kieszenie. Na innym forum, gdzie Ci już pisałem jest kolega spietrza, załatwi Ci taniej. Ja u niego wszystko kupuje. On ma z epa, wiec niezły dystrybutor. Taniej dołożyć do 4 kieszeni niż kupować większe dyski w tym przypadku.

Mobilnie z LG G

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

może faktycznie trza znowu dołożyć do wyższego modelu

moim zdaniem nie warto, pomimo tego, że DS415+ jest bardzo szybki. W końcu to rozwiązanie do domu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
magott

Kupię DS 715 i 2 x WD red 3 TB - czekam teraz na ceny - kto da lepszą i kupuję.  2 dyski w zupełności starczą, a łeb mi już pęka, na pewno będę zadowolony.

Edytowane przez magott

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

a łeb mi już pęka, na pewno będę zadowolony

na pewno :)

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• mickarp
      Przez mickarp
      Witam, nie wiedziałem gdzie napisać.

Zmieniła mi się trochę koncepcja i z przykrością chcę sprzedać:

Synology DiskStation DS918+ z pamięcią RAM 6GB, 2x NVMe SX6000 128GB jako cache. 
      Serwer z listopada 2018 (36mc gw.)
      Dyski NVMe ze stycznia 2019 (36mc gw.)
      Wszystko za 2300zł
    • servee
      Przez servee
      Od jakiegoś czasu szukam aplikacji, która umożliwi mi zapisanie logów o aktualnym stanie serwera i późniejsze ich odczytanie w postaci wykresu.
      Głównie zależy mi monitorowaniu temperatury dysków. Co prawda mogę tą informację odczytać ze S.M.A.R.T, ale bardziej zależy mi na okresowym sprawdzaniu temperatury i zapisywaniu jej do logów. Dzięki temu łatwiej będzie wychwycić anomalie. W centrum pakietów nie znalazłem nic co mógłbym wykorzystać. Czy znacie jakąś aplikację lub sprawdzony skrypt (bez dziur i błędów zakłócających pracę systemu), które mógłbym do tego wykorzystać?
      Używam DS214play z najnowszym DSM.
    • OpenITbot
      Przez  OpenITbot
      Dzisiaj Synology Inc. oficjalnie wprowadza na rynek polski dwa nowe produkty z rodziny NAS – DiskStation DS1019+ oraz DS2419+
      DS1019+ to zupełnie nowy, 5-kieszeniowy NAS zaprojektowany dla małych biur i entuzjastów IT. Dzięki czterordzeniowemu procesorowi, pamięci 8 GB i silnikowi szyfrowania AES-NI, DS1019 + zapewnia wyższą przepustowość w sekwencyjnym odczycie i zapisie (ponad 225 MB / s nawet w szyfrowaniu).

Wyróżnione funkcje obejmują:
      Wbudowane dwa gniazda M.2 NVMe SSD do tworzenia pamięci podręcznej SSD, bez zajmowania wewnętrznych tac dyskowych. Obsługuje dwukanałowe, transkodowanie wideo 4K w czasie rzeczywistym. Możliwość skalowania do 10 napędów za pomocą jednej jednostki rozszerzeń DX517. Model DS1019+ jest objęty 3-letnią gwarancją Synology i może zostać przedłużony do 5 w ramach EW201 (Rozszerzona gwarancja - pakiet licencji).
      DS2419+ to nasz nowy 12-kieszeniowy model DiskStation z rodziny platform Intel "Denverton". Jest to NAS o dużej pojemności i skalowalnym, odpowiedni dla małych i średnich firm. Dzięki opcjonalnej obsłudze NIC 10GbE, DS2419 + zapewnia wyjątkową wydajność przy ponad 1,716 MB / s odczytu i 671 MB / s zapisu.

Wyróżnione funkcje obejmują:
      Czterordzeniowy procesor 2,1 GHz z obsługą AES-NI. 4 GB pamięci DDR4 z możliwością rozszerzenia do 32 GB Skalowalność do 336TB dzięki Synology DX1215 Zwiększenie wydajności IOPS z pamięcią podręczną M.2 NVMe / SATA SSD poprzez opcjonalną kartę adaptera M2D18 Model DS2419+ jest objęty trzyletnią ograniczoną gwarancją firmy Synology. Rozszerzona gwarancja jest również dostępna jako opcjonalny pakiet z EW202.
      Dowiedz się więcej:
      Szczegóły dotyczące modelu DS1019+ : https://www.synology.com/pl-pl/products/DS1019+
      Szczegóły dotyczące modelu DS2419+ : https://www.synology.com/pl-pl/products/DS2419+
      Szczegóły dotyczące rozszerzonej gwarancji EW201 : https://www.synology.com/pl-pl/products/Extended_Warranty

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.