Jump to content
muzykcb

Merlin 378.55 wolna pamięć routera

Recommended Posts

muzykcb

Witam

Posiadam router RT-AC68U - po aktualizacji do wersji Merlina 378.55 wolna pamię routera to 34 MB w wersjach wcześniejszych (378.54) było jej znacznie więcej bo aż 180 MB. Czy tak ma być w obecnej wersji - macie podobnie - czy może coś nie tak wykonanłem podczas "czystej" instalacji ?

post-136-0-63073400-1437253195_thumb.jpg

Edited by muzykcb

Portal

ja u siebie mam wolne 161 MB , aktualizowałem bez resetu ustawień fabrycznych itp...

a robiłeś restart routera ?

Edited by Portal

mickarp

na AC87U też mam około 30MB ramu wolnego przy każdym 378.55, resety,restarty nie pomagają zwolnic trochę MB

Axelsys

Ja na 378.55 mam 80MB wolnego ale najbardziej mnie wkurza to, że teraz trzeba za każdym razem login i hasło wpisywać przy wejściu do routera :unsure:

muzykcb

ja u siebie mam wolne 161 MB , aktualizowałem bez resetu ustawień fabrycznych itp...

a robiłeś restart routera ?

Tak oczywiście - robiłem pełny reset routera (przywracałem ustawienia fabryczne) i ustawiałem wszystko od nowa.

muzykcb

Tak oczywiście - robiłem pełny reset routera (przywracałem ustawienia fabryczne) i ustawiałem wszystko od nowa.

You do not have the required permissions to display the content of the code field.
You do not have the required permissions to display the content of the code field.
  • Like it 1

house

nie zauważyłem większej różnicy

[compimg]http://openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1437335406__2015-07-19_213602.png|http://openitforum.pl/uploads/imgs/openit_1437335410__2015-07-19_214618.png|302|215|przed|i po akualizacji|center[/compimg]

myślę, że @muzykcb podał konkretną przyczynę :)

Portal

to jak to jest u jednych dużo wolnego u innych mało..od czego to zależy ?

house

od modelu routera ? 

Portal

no ja, jak i autor watku mamy ac68 - u mnie dużo wolnego ramu u niego zas mało...

house

używasz dysku usb / pendrive'a  i samby ?

Portal

nie......czyli to az tak zajmuje cachowanie tego co udostępnia się ?

house

czyli jest już pierwsza różnica pomiędzy Wami. To nie jest cache udostępnionych danych, tylko cache zajętej pamięci przez usługę, a tak naprawdę myk polega na uwalnianiu go w miarę potrzeb dla innych usług. Różnice występują w raportowanej pamięci w webgui. Poza tym obstawiam, że jak jest dysk to i minidlna które też utylizuje zasoby - dorzuć do tego DPI TrendMicro i jest komplet. 

muzykcb

czyli jest już pierwsza różnica pomiędzy Wami. To nie jest cache udostępnionych danych, tylko cache zajętej pamięci przez usługę, a tak naprawdę myk polega na uwalnianiu go w miarę potrzeb dla innych usług. Różnice występują w raportowanej pamięci w webgui. Poza tym obstawiam, że jak jest dysk to i minidlna które też utylizuje zasoby - dorzuć do tego DPI TrendMicro i jest komplet. 

Dokładnie - ja używam Samby, minidlna, FTP, Trend Micro, VPN itd -  czyli większość opcji jakie udostępnia router RT-AC68U

• Like it 1

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• mcgee
      By mcgee
      Witam.
      Pierwszy post tutaj - ale temat miałem w zakładkach ...tak czułem, że kiedyś się przyda

Mam w domu 2szt. AC1200G+ - pierwszy od dłuższego czasu robi za router, ogólnie bezproblemowo. Drugi (dokupiony niedawno za grosze) stoi w najdalszym pokoju jako media bridge z podpiętym jednym komputerem.
      Oba urządzenia z najnowszą wersją FW, po instalacji wyczyszczony nvram (przez telnet).

Problem mam z tym drugim ASUSem (bridge mode).
      Co rusz - nie mam cierpliwości, żeby ciągle sprawdzać, ale powiedzmy że co godzinę? 'znika' z sieci, po uptime widzę, że się resetuje. Sygnał chyba dobry: Band: 5GHz, Link rate: 585 Mbps, RSSI: -74 dBm.

Mi niestety logi nic nie mówią:
      Logów jest więcej (wcześniejszych), 5 maj się wbija pomiędzy, wrzucam ostatnią cześć takiej pętli:
      Help?
    • djmarco
      By djmarco
      Mam taki problem, że nie pokazują mi się klienci. Dzieiaj zrobiłem aktualizacje oprogramowania i dalej to samo. Firmware jest od Merlin.

Wysłane z mojego SM-N960F przy użyciu Tapatalka
    • SzCz
      By SzCz
      Cześć wszystkim!
      Próbuję ustawić w tym routerze przekierowanie portów na podłączonego NASa i za nic w świecie to mi się nie udaje. Mam wykupiony publiczny, a nawet stałe IP, próbowałem z wył/wył firewallem i AiProtection, dodawałem urządzenie do DMZ....... i nic!!!!
      Na żadnym z portów nie działało ftp i www.
      Natomiast podłączony przez usb dysk i cała reszta usług uruchomionych na Asusie (w tym ftp) bez problemów dostępna jest od strony WANu.
      O dziwo z NASem mogę się połączyć przez AiCloud (usługa dostępu do zasobów routera przez przeglądarkę).
      Czy ktoś miał podobny problem?
      Pozdrawiam, Tomasz.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci.
Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.