Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

OpenITbot

Wi-Fi Aware – świadoma sieć bezprzewodowa

Rekomendowane odpowiedzi

OpenITbot

Organizacja Wi-Fi Alliance przygotowuje nową technologię o nazwie Wi-Fi Aware. Pozwoli ona na bezprzewodową wymianę danych pomiędzy smartfonami bez wykorzystywania hotspotów. Zaleta nowej technologii polega na tym, że smartfony będą mogły na niewielkie odległości wymieniać pomiędzy sobą dane i komunikować się bezprzewodowo bez konieczności wykorzystywania punktów dostępowych - hotspotów, tak jak ma to miejsce dzisiaj.

Twórcy nowego rozwiązania podkreślają, że Wi-Fi Aware jest ulepszoną wersją obecnego standardu Wi-Fi i wykorzystuje fale radiowe do bezpośrednich połączeń pomiędzy urządzeniami. Jednak zasięg, w którym działa Wi-Fi Aware jest ograniczony, dlatego ma być przydatny jedynie w określonych okolicznościach. Dzięki tej technologii, jak zapowiada Wi-Fi Alliance możliwe będzie na przykład ustalenie po włączeniu telefonu, czy w pobliżu znajdują się znajome osoby. Platforma może być też wykorzystywana na podobnej zasadzie jak dzisiaj funkcjonują coraz popularniejsze beacony - kiedy użytkownik przechodzi obok konkretnego sklepu może otrzymać od niego powiadomienie o ofercie lub zniżkach u tego sprzedawcy.

Prezes Wi-Fi Alliance Edgar Figueroa  w udzielonym niedawno wywiadzie poinformował, że sieci społecznościowe, takie jak Facebook, czy LinkedIn, pracują już nad kompatybilnością swoich aplikacji z nowym standardem. Producenci chipów wykorzystywanych w smartfonach - Broadcom, Intel, Marvell oraz Realtek zapowiedzieli, że będą implementować obsługę nowej technologii w swoich podzespołach.

Wi-Fi Alliance podkreśla, że będzie ona też możliwa do zastosowania w starszych modelach komórek poprzez aktualizację firmware’u.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• silesian
      Przez silesian
      Jak w temacie- potrzebuję lepszą kartę, najlepiej z bluetoothem. Czytałem wątki i widziałem, że z Lenovo bywa różnie. Czy karta INTEL Dual Band AC WIFI 7260 będzie pasowała, a jeśli nie- to co będzie? Aktualnie siedzi u mnie fabrycznie Atheros AR9485.
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • house
      Przez house
      Netgear pod koniec roku planuje wprowadzić do sprzedaży nowe routery w standardzie WiFi 6 (802.11ax). Modele Nighthawk AX8 oraz Nighthawk AX12 wyglądają tak : 

Co Wy na to ?  Postawilibyście sobie taki "samolocik" w pokoju ?
      Więcej informacji :
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX80.aspx
      https://www.netgear.com/home/products/networking/wifi-routers/RAX120.aspx
    • Michał10
      Przez Michał10
      Witajcie,
      jestem nowy i zielony w tematach IT. Mam taki kłopot. Zainstalowano mi dzisiaj internet światłowodowy 300Mb/30Mb. Do tego internetu zakupiłem router Netgear R7000. I wszystko byłoby świetnie gdyby nie jeden mały szczegół. Gdy podepnę się bezpośrednio pod światłowód to mam transfer na poziomie 280Mb/28Mb na 2,4GHz (taki notebook stary trochę mam). Gdy podepnę router to po kablu mam

Natomiast gdy chcę sprawdzić po wifi to niezależnie czy na 2,4GHz czy na 5GHz (sprawdzane na nowym smartfonie) w obu przypadkach jest podobnie:

Czy możecie mi powiedzieć dlaczego tak jest? Co może być przyczyną, że WIFI ogranicza prędkość? Czy router jest uszkodzony? A może są jakieś ustawienia, które odblokują to ograniczanie prędkości. Przy okazji mam pytanie czy router Netgear R7000 jest taki problematyczny w konfiguracji? Technik od internetu bluźnił mi na ten router przy małym dziecku jak szewc. Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi co zrobić. Będę wdzięczny jeśli powiecie mi też jak ewentualnie te ustawienia pozmieniać. Nie wiem co mam zrobić. Czy reklamować czy wykazać się jeszcze cierpliwością i poszukać kogoś kto sobie z tym poradzi.
      Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.