Skocz do zawartości
listek2000

Asuswrt-Merlin czy OFW ?

Rekomendowane odpowiedzi

listek2000

siemka, czy dla zwykłego zjadacza chleba ;) ,który kupuje router , montuje i chce o nim zapomnieć, ze go ma, to takie alfy bety i omegi ;) maja znaczenie?

czy odczuje i wykorzystam jakieś zmiany w stosunku do ofw, gdy podpinam do routera konsole ps4, tv, smartfony, tablety i inne urządzenia wi-fi jak drukarka itd ?

ja od routera oczekuje,żeby był jakby go nie było ;) tzn, żeby jak najmniej ingerował w to co podaje modem od isp, żeby nie blokował oryginalnej prędkości i żeby nie przerywał łącza itd. 

czy dla zwykłych śmiertelników jest potrzebny merlin? czytam te zmiany i dla mnie to jest czarna magia, jak miałbym to wykorzystać i jaka odebrać korzyść?

czy nagle z tv będą wyskakiwać pieniądze w reklamach banków ;) czy może na ps4 będę  miał dostęp do gier za darmo?

czy to nie jest sztuka dla sztuki?

dzięki i pozdr

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

Dla zwyklego uzytkownika OFW w zupelnosci wystarczy.

Podlaczasz, konfigurujesz i zapominasz.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

to takie alfy bety i omegi ;) maja znaczenie?

absolutnie żadnego, tak jak napisał @

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
zostawiasz OFW i zapominasz. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Axelsys

Dla mnie Merlin ma jedną ale istotną przewagę nad OFW.

"Uśpienie podłączonego dysku do routera"

Jeśli nie jest to ci potrzebne to zostań na OFW i zapomnij o routerze.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
muzykcb

Dla mnie Merlin ma jedną ale istotną przewagę nad OFW.

"Uśpienie podłączonego dysku do routera"

Jeśli nie jest to ci potrzebne to zostań na OFW i zapomnij o routerze.

Merlin ma wiele przydatnych funkcji - min. po zaniku zasilania nie zapalają się kontrolki które wcześniej wyłączyłem (wyłączyłem w oprogramowaniu)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Chris_Kr
      Przez Chris_Kr
      Witam wszystkich jako nowy na Forum.
      Mam router RT-AC68U z Merlinem na pokładzie, do którego w charakterze dysku sieciowego mam podłączony HDD USB 3.0 i od czasu do czasu przy pomocy Total Commandera na ten HDD przerzucałem sobie pliki z peceta.
      Dzisiaj nagle odkryłem, że Total Commander stracił możliwość połączenia się po FTP z routerem. Rozpoczyna nawiązywanie połączenia, w okienku wyświetla się username oraz adres IP routera, a potem komunikat "Nawiązanie połączenia się nie powiodło".
      Z innymi serwerami FTP łączę się bez problemu, do routera loguję się przez http oraz putty, natomiast połączenie przez TC się nie udaje.
      Problem zauważyłem po raz pierwszy mając jeszcze zainstalowanego Merlina 384.4_2, aktualizacja do najnowszej wersji 384.5_0 nic nie poprawiła. Wersje 380.x działały bez problemu, przy aktualizacji do wersji 384.x nie zmieniałem żadnych ustawień.
      Czy macie jakieś pomysły, co może być przyczyną?

• kowalio
      Przez kowalio
      Witam
      Już od dłuższego czasu nie mogę wejść do ustawień routera w zakładkę Aplikacja USB.
      Kółeczko z aktualizacją kręci się cały czas. Zmieniałem oprogramowanie na oryginalne i merlina i to samo.
      Mogę prosić o podpowiedz?

• Athl0n
      Przez Athl0n
      Pomoże ktoś z kolegów uruchomić CyberGhost VPN na routerze z Asuswrt-Merlin.
      Próbuję wg tego opisu https://support.cyberghostvpn.com/hc/en-us/articles/213269809-Router-How-to-configure-OpenVPN-for-TomatoUSB-Merlin-Build
      Niestety artykuł jest chyba nieaktualny bo nie działa.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.