Skocz do zawartości
Andrewan

Blokowanie portów dla CS na AC68u

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Andrewan

Witajcie 

Panie i Panowie w jaki sposób sprawnie w firewall Asusa ac68u zablokować porty dla CS-a. 

Potrzebuję wsparcia aby czegoś nie spierdzielić mały tutek mile widziany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrewan

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

zablokować porty dla CS-a.

której wersji ? a z ciekawości zapytam - w jakim celu ? :)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrewan

Której wersji... to jest trudne pytanie ale dziś to sprawdzę.

Celem jest walka z nałogiem musze ustalić reguły zabawy bo młody człowiek całkiem zatraci się przy kompie.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Sprawdź AiProtection>Kontrola Rodzicielska. W zakładce strumieniowanie i rozrywka jest to co może Cię zainteresować. Poza tym możesz tam też ustawić harmonogram w jakich godzinach dany komp ma mieć dostęp do internetu.

U mnie działa nadzwyczaj odbrze ;-)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Celem jest walka z nałogiem musze ustalić reguły zabawy bo młody człowiek całkiem zatraci się przy kompie

Popieram, moja żona mówi to samo z tym, że ja już nie jestem taki młody :)

tak czy inaczej, wg tego info :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
, ustaw reguły filtrujące ruch w firewallu tak jak na poniższym screenie :

źródłowym IP ma być adres komputera/laptopa "młodego człowieka" i to powinno obciąć mu komunikację na portach używanych przez grę. Ramy czasowe w jakich działa filtr to już Twoja decyzja i ich rozpiętość godzinowa zależna jest od surowości jako rodzica :)

Sprawdź AiProtection>Kontrola Rodzicielska. W zakładce strumieniowanie i rozrywka jest to co może Cię zainteresować. Poza tym możesz tam też ustawić harmonogram w jakich godzinach dany komp ma mieć dostęp do internetu.

:good: albo właśnie tak, z tym ,że obetnie to nie tylko CS-a a wszystkie gry online, ale zaletą tego rozwiązania jest bardziej elastyczne zarządzanie czasem (harmonogramem).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

Oczywiście blokować w ten sposób można telefon, tablet-a, konsole... a nie tylko komputery. Poza tym popatrz też w inne zakładki, na pewno znajdziesz tam więcej interesujących rzeczy, na które być może młody człowiek jest jeszcze za młody ;-)

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Andrewan

Dzięki bardzo :-) teraz jestem najlepszym tatusiem na świecie.

• Lubię to 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam pytanko odnośnie modelu jak w temacie. Mam dwie kondygnacje w domu, ok 350 m2 i wszędzie podłogówkę (maty aluminiowe itp). Juz wiem, że niestety router się nie przebije ( miałem nadzieję, że w tej cenie to cud się wydarzy ) i teraz pytanie. Jak to ogarnąć, żeby nie ciągnąć kabla? Nie bardzo jest jak to zamaskowac . Wcześniej wyglądało to tak, że dostawcę Internetu mam podłączonego pod switch, od switcha idzie w 4 kierunkach do dekodera oraz jeden do routera TP-link wr743nd (biuro) potem na korytarzu to link re200 i na dole tp-link re210. Na górze było dobrze. Na dole podejrzewam pojawiał się problem od nadmiaru odbiorców  (tv, 2 kompy plus telefony). Przyznam, że mialem nadzieje, ze Asus mnie wybawi z opresji, ale niestety nie, sygnał na dole jest za słaby. Jakieś pomysły? Tylko błagam,w języku polskim.
    • Stylishh
      Przez Stylishh
      Hej, posiadam najnowszy system MerlinWRT na Asusie AC56U, jest w nim zaimplementowany IPS który wykrył mi dość intensywne zagrożenie, prawdopodobnie mój IP jest w puli i coś skanuje i cały czas próbuje złamać mój system. Pytanie, jak zablokować taki IP, nie ma takiej opcji w Merlinie, może ktoś pomóc?

• Idanit
      Przez Idanit
      Mogli byście się pochwalić czy, jakie, gdzie zainstalowane, oprogramowanie wykorzystujecie do blokowania reklam w całej swojej sieci? Nie chodzi mi o jakieś rozszerzenia w przeglądarce tylko globalne dla wszystkich podłączonych urządzeń. Ja mam zainstalowane AB-Solution na routerze, nie powiem jest nieźle, ale nie bardzo dobrze. Wybranie opcji "AB-Maximum" lub "Large" wycina pół internetu... natomiast "AdsBeGone!" tak jak napisałem jest niezłe ale nie bardzo dobre. 

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.