Skocz do zawartości
Andrewan

Blokowanie portów dla CS na AC68u

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Andrewan    12
Andrewan

Witajcie 

Panie i Panowie w jaki sposób sprawnie w firewall Asusa ac68u zablokować porty dla CS-a. 

Potrzebuję wsparcia aby czegoś nie spierdzielić mały tutek mile widziany.

Pozdrawiam

Edytowane przez Andrewan

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

zablokować porty dla CS-a.

której wersji ? a z ciekawości zapytam - w jakim celu ? :)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andrewan    12
Andrewan

Której wersji... to jest trudne pytanie ale dziś to sprawdzę.

Celem jest walka z nałogiem musze ustalić reguły zabawy bo młody człowiek całkiem zatraci się przy kompie.

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

Sprawdź AiProtection>Kontrola Rodzicielska. W zakładce strumieniowanie i rozrywka jest to co może Cię zainteresować. Poza tym możesz tam też ustawić harmonogram w jakich godzinach dany komp ma mieć dostęp do internetu.

U mnie działa nadzwyczaj odbrze ;-)

• Lubię to 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Celem jest walka z nałogiem musze ustalić reguły zabawy bo młody człowiek całkiem zatraci się przy kompie

Popieram, moja żona mówi to samo z tym, że ja już nie jestem taki młody :)

tak czy inaczej, wg tego info :

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
, ustaw reguły filtrujące ruch w firewallu tak jak na poniższym screenie :

openit_1434352455__2015-06-15_091237.png

źródłowym IP ma być adres komputera/laptopa "młodego człowieka" i to powinno obciąć mu komunikację na portach używanych przez grę. Ramy czasowe w jakich działa filtr to już Twoja decyzja i ich rozpiętość godzinowa zależna jest od surowości jako rodzica :)

Sprawdź AiProtection>Kontrola Rodzicielska. W zakładce strumieniowanie i rozrywka jest to co może Cię zainteresować. Poza tym możesz tam też ustawić harmonogram w jakich godzinach dany komp ma mieć dostęp do internetu.

:good: albo właśnie tak, z tym ,że obetnie to nie tylko CS-a a wszystkie gry online, ale zaletą tego rozwiązania jest bardziej elastyczne zarządzanie czasem (harmonogramem).

openit_1434353000__2015-06-15_092151.pngopenit_1434353004__2015-06-15_092257.png

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Idanit    250
Idanit

Oczywiście blokować w ten sposób można telefon, tablet-a, konsole... a nie tylko komputery. Poza tym popatrz też w inne zakładki, na pewno znajdziesz tam więcej interesujących rzeczy, na które być może młody człowiek jest jeszcze za młody ;-)

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Andrewan    12
Andrewan

Dzięki bardzo :-) teraz jestem najlepszym tatusiem na świecie.

• Lubię to 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• DominikP
      Przez DominikP
      Mam w firmie nowego DS214+, na który wgrana jest baza programu do obsługi warsztatu samochodowego. Według producenta tego programu na serwerze nie działa blokowanie rekordów w Sambie i przez to dwie osoby mogły w każdej chwili poprawiać te same dane i serwer nie protestował. Prowadziło to oczywiście do utraty spójności. Czy da się w jakiś sposób włączyć blokowanie tych rekordów ?
    • Idanit
      Przez Idanit
      Mam ostatnio problem z Merlinem. Nie mogę nic pobierać, ani przez Download Station ani przez Transmission. Przekierowuje port ale nic to nie daje. Najdziwniejsze jest, że przeinstalowuje firmware Asusa i wszystko gra, nawet bez przekierowywania portów, wracam do Merlina i d..a. Nie zmieniam żadnych ustawień tylko przeładowuję soft... ktoś się spotkał lub obiło mu się coś o uszy?
      Na Merlinie port zamknięty... ...na OFW otwarty. ?!?!?! 

• XGrzesX
      Przez XGrzesX
      Zarówno na oryginalnym sofcie jak i na Merlin mam problem z widocznością dysku (Samba) podłączonego do routera Asus AC58U w Windows 10. Nie wiem od czego to zależy ale często nie widać dysku w otoczeniu sieciowym. Ktoś wie co może być tego przyczyną ?

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności