Skocz do zawartości
Asterion

Karta sieciowa AC na USB

Rekomendowane odpowiedzi

Asterion

Witam

Poszukuje do mojego laptopa HP DV7-6130 karty sieciowej na usb w standardzie AC.

Karta pracowałaby z routerem Netgear R7500 w odległości ok 8 -10 metrów w bloku. 

Rozważałem 3 karty:

• Asus USB-AC56
  • NetGear A6210
  • Asus USB-AC53

Która z nich byłaby najlepsza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Najdroższa : Asus USB-AC56. USB-AC53 nie oglądałem, Netgear AC6210 ustępuje niestety karcie Asusa.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Asus USB-AC56

Zdecydowanie polecam, mam taką i jestem mega zadowolony. Działa zdecydowanie stabilniej i zdecydowanie większą przepustowością niż karty wewnętrzne Intel AC-7260 czy Dell DW1550.

Co do AC53 to złącze USB 2.0 dość wyraźnie będzie ograniczać transfer. W specyfikacji karty niby stoi, że połączenie to 867Mbits ale jak to możliwe skoro Maks transfer po USB 2.0 to 480Mbits?!

Edytowane przez Idanit
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Asterion

Czyli trzeba będzie zainwestować w Asus USB-AC56. Do Netgeara straciłem trochę zaufanie po przebojach z R7500.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Asterion

Asus USB-AC56 zakupiony i działa super.

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

good choice  :good:

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• silesian
      Przez silesian
      Jak w temacie- potrzebuję lepszą kartę, najlepiej z bluetoothem. Czytałem wątki i widziałem, że z Lenovo bywa różnie. Czy karta INTEL Dual Band AC WIFI 7260 będzie pasowała, a jeśli nie- to co będzie? Aktualnie siedzi u mnie fabrycznie Atheros AR9485.
      Z góry dziękuję za pomoc. 
    • cross099
      Przez cross099
      Cześć

Z racji że w domu wymieniłem sprzęt sieciowy i wszystko zaczęło działać tak jak sobie to wymyśliłem ( w końcu po Wi-Fi transfery są rządu 220Mb/s+) chciałbym aby laptop który nabędę też dawał radę. Kwestia karty wifi i informacji o niej jest traktowana trochę po macoszenu. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji jaką karta jest wsadzona do tego Asusa, a nawet czy jest szansa na wymianę w razie klapy.. 

Wiem że Intel 9260 czy Killer 1550 to nie będzie ale czy w razie czego możnaby było na taką kartę wymienić to co siedzi w środku ? Słyszałem dość ciepłych słów o tych kartach...

U mnie w domu na AP robią UAP UniFi AC LR.  Każde napędza jedno piętro. Ok 60 m^2.

Dzięki za pomoc i wskazówki.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.