Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Borg

ROM dla LG G3

Rekomendowane odpowiedzi

Borg

@house a to możesz potwierdzić : 

The usual problem of the WPS for 5Ghz turned ON (even if the GUI report it to off) is still there. For the rest, it is running fine.

ps. widzę że oprócz routera mamy takie same telefony G3 :) ? Jeśli siedzisz na romie bazującym na fabrycznym to polecam ostatni v20p zupełnie inny telefon nareszcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@house a to możesz potwierdzić : 

oczywiście, że mogę :) następny post @snb również

ps. widzę że oprócz routera mamy takie same telefony G3  ? Jeśli siedzisz na romie bazującym na fabrycznym to polecam ostatni v20p zupełnie inny telefon nareszcie.

tak, G3 z OFW ale brand Play'a więc nie szybko zobaczę tę aktualizację :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Yyy czemu trzymasz sie brandu Play ? Przecież można łatwo i bezboleśnie wrzucić OFW od LG bez żadnych dodatków od operatorów.

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Przecież można łatwo i bezboleśnie wrzucić OFW od LG bez żadnych dodatków od operatorów.

tzn ? jak łatwo stracę gwarancję ? :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Borg

Jak CI się uwali terminal że nie wstanie to nikt nie będzie sprawdzał jaki był rom, a jak działa i masz dostęp do bootloader'a to zawsze wgrasz dowolny np. kopię obecnego. W G3 niby jest flaga czy był telefon fleszowany ale wystarczy załadować ręcznie od zera soft wtedy znika :). Wszystkie moje telefony nigdy dłużej niż pół roku nie wytrzymywały na fabrycznym oprogramowaniu - G3 wytrzymał 2 miesiące :) .

ps. Może by przenieść ostatnie nasze posty do innego tematu co by nie zaśmiecać AC87u :) ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

ps. Może by przenieść ostatnie nasze posty do innego tematu co by nie zaśmiecać AC87u

Wydzieliłem temat.

Wracając do sprawy - powstrzymuje mnie właśnie ten licznik. LG G2 nie miał takiej "ustrojstwa" więc sprawdzałem na nim różne produkcje. Zmieniłem na G3 bo lolipop na nim kiepsko działał. Wgrywanie nie brandowanego open europe robię LG Flash tool czy są jakieś sztuczki ? v20p to nie jest czasem port z G4 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

tzn ? jak łatwo stracę gwarancję ? :)

wgranie OFW producenta nie spowoduje utraty gwarancji

prośba o przeniesienie tego posta do właściwego tematu

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@dimson nie do końca tak jest - serwis LG w Mławie może wgrać zwykły niebrandowany rom, ale odpłatnie. Do realizacji gwarancji wymagają paragonu zakupu ale bardzo szybko ją anulują (rzekomo) ze względu na debranding słuchawki. W salonie play'a panienka mi mówiła, że lepiej zgłaszać problemy z telefonem przez salon a nie serwis LG. Te brandowane badziewia podobno rządzą sie swoimi prawami :/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

@house serwis LG czy to w Mławie czy to na Marynarskiej w Warszawie, zainstaluje najnowszy niebrandowany OFW jeśli zgłosisz im, że Ci się system wiesza, laguje itp. (jeśli się obawiasz o gwarancję)

Zresztą każdy telefon, który wychodzi z serwisu niezależnie z jakiej sieci pochodzi dostaje najnowszy OFW bez śmieci operatora. 

Jeśli chodzi o info koleżanki z salonu to może wpadłeś jej w oko i dlatego chciała żebyś wrócił w razie problemu z telefonem do salonu  :DD akurat pracuję w Play jako DB, i zdecydowanie polecam

kontakt bezpośredni z serwisem niż przez sieć salonów (po prostu szybciej, i sprawniej) a już na pewno brandowane telefony nie mają specjalnych przywilejów. A propo LG jeśli chodzi o obsługę serwisową telefonów to powiem szczerze, że naprawdę się mocno poprawili.

BTW do G3 z PL najnowszy OFW na PL to bodajże v20P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Nie ma to jak info z dobrze poinformowanego źródła :) thx.

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Nie ma to jak info z dobrze poinformowanego źródła :) thx.

napisałem przez Tapatalk

jeśli prowadzisz firmę/działalność to polecam się na przyszłość (taka mała autoreklama  :rolleyes: )

edytowałem poprzedni post gdyż sprawdziłem że jednak najnowszy to v20P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Borg

v20P pochodzi z tego co pamiętam z hiszpańskiego rynku, na PL chyba jeszcze nie ma - co do serwisu w Warszawie słyszałem same pozytyw, potrafią pękające obudowy wymieniać na poczekaniu razem z ekranem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Niestety nie prowadzę działalności gospodarczej ale dziękuję za propozycję. Ciekawy jestem jedynie zmian w v20p, obecnie mam v20h I działa tak sobie. Nie jest to czasem wydanie z wyglądem ux z g4 ?

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

- co do serwisu w Warszawie słyszałem same pozytyw, potrafią pękające obudowy wymieniać na poczekaniu razem z ekranem. 

dokładnie tak, siadasz sobie wygodnie a serwisant na Twoich oczach realizuje naprawę (oczywiście taką którą w ten sposób można realizować np. wymiana obudowy, ekranu)

Niestety nie prowadzę działalności gospodarczej ale dziękuję za propozycję. Ciekawy jestem jedynie zmian w v20p, obecnie mam v20h I działa tak sobie. Nie jest to czasem wydanie z wyglądem ux z g4 ?

napisałem przez Tapatalk.

no niestety QHD w G3 zabija tego biednego Snapdragona który tam siedzi ale podobno najnowsze OFW dużo poprawia w tej materii... w sumie u mnie był to jeden z powodów dla którego po G2 nie poszedłem w kierunku G3.

testowałem G4 ostatnio i soft wydaje się być podobny do tego w G3 ale czy są identyczne tego nie wiem, wiem natomiast że na G4 śmiga on dużo, dużo, dużo lepiej  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

G2 był kapitanym telefonem, używałem go prawie półtora roku co w moim przypadku to rekord. Żaden samsung galaxy nie zagościł u mnie na tak długo. Telefonu używam do działalności online a rozmowy telefoniczne to najwyżej feature na 10 minut miesięcznie :) moi znajomi wolą napisać @ lub stuknac na hangout niż dzwonić bo telefonów nie odbieram :) chyba nexus 6 będzie wkrótce grany bo G4 wg mnie to nic ciekawego.

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

odnośnie G2 to zgadzam się w 100%, do tego mistrzostwo dla LG za tzw. "screen-to-body ratio" 

chyba nexus 6 będzie wkrótce grany bo G4 wg mnie to nic ciekawego.

ja z kolei uważam na odwrót, nexus 6 jakoś mnie nie urzeka a jego patelniowatość  :DD  wręcz odstrasza i nie miałbym dylematu między nim a G4  :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ale G4 ma smart screen który uważam za samo zło w tym telefonie. G3 mocno kuleje dzięki tej zabawce. Nexus 6 to patelnia, ale moim zdaniem to zaleta. Nigdy nie noszę telefonu przy sobie poza plecakiem z laptopem a w aucie większy ekran do nawigacji będzie na + (biorąc od uwagę ostatnia zmianę przepisów i ograniczenia prędkości, muszę używać jej już wszędzie). Aktualizacje pomijam bo nie ma szybszych w żadnej słuchawce, i nie będę musiał po nie pół miasta do mordoru śmigać :)

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Robisz root, instalujesz xposed i smart screen już nie przeszkadza.... tak, tak wiem gwarancja ale jak to mówią górale "no risk, no fun" a propo N6 to każdy ma inne preferencje więc tylko się cieszyć że mamy w czym wiebierać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Borg

Do tej pory używałem cloudy g3 2.2 romu (oparty na koreańskim v20i) bo  wg. mnie był najbardziej wydajny (czytaj najmniej lagów) - po wgraniu v20p i kilku dniach stwierdzam że taki soft powinien być na starcie. Nie trzeba nic wywalać za pomocą roota. Z poziomu menu wyłączyłem wszystkie te smarty i healty - telefon przestał przeładowywać tapety i śmiga całkiem przyjemnie (tak jak powinien działać flagowiec). Co do LG - gdyby zostawili 1080p rozdzielczość G3 byłaby większym hitem niż G2 - niestety pała należy się testerom, ktoś hura optymistycznie dał qHD do takie procka i zapomniał o optymalizacji kodu.  

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Namówiliście mnie koledzy, wgrałem V20p :) mam nadzieję, że chociaż część problemów zniknie. Czy dobrze mniemam, że po wgraniu *.kdz z v20p mogę ponownie wgrać przez download mode v20h z brandem playa i wysyłać na gwarancję ? czy nie zaprzątać sobie głowy i słać z tym hiszpańskim v20p ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Dokladnie tak jak piszesz, dla swietego spokoju przed wyslaniem na gwarancje zapodaj v20h z brandem playa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,
Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• neon
      Przez neon
      Witam, 
      obecnie jestem na etapie poszukiwania aplikacji na androida do ochrony rodzicielskiej. Chodzi szczególnie o limit czasowy, żeby dziecko zbyt długo nie korzystało z smartfonu.  Może macie takie rozwiązanie przetestowane i stosujecie. Miło by było przeczytać jakieś propozycje i rozwiązania. 
      Pozdrawiam  
    • neon
      Przez neon
      Witam, 
      w związku z nowym Android O, chciałem zapytać czy zamierzacie uczestniczyć w Android O Beta program ? 

pozdrawiam 
    • house
      Przez house
      Dzięki naszemu partnerowi , firmie Fipro.pl, mieliśmy okazję przyjrzeć się nowemu routerowi firmy 

TP-Link wprowadzi wkrótce do sprzedaży dotykowy router Touch P5, który wykorzystuje technologię ekranu dotykowego z mocą ekstremalnej wydajności WiFi.  Jednoczesna transmisja o prędkości 600Mb/s w paśmie 2.4GHz + 1300Mb/s w paśmie 5GHz pozwalają uzyskanie łącznej prędkości 1,9Gb/s . Intuicyjny ekran dotykowy umożliwia konfiguruję routera w prosty i przyjemny sposób. Trzy zewnętrzne anteny i wzmacniacz o wysokiej mocy pozwalają na osiągnięcie maksymalnego zasięgu sieci bezprzewodowej. Technologia kształtowania wiązki umożliwia zwiększenie prędkości i stabilności połączeń a dwurdzeniowy procesor 1GHz daje pewność płynnej pracy, nawet przy wielu jednoczesnych połączeniach. Urządzenie może działać jako router, wzmacniacz sygnału lub punkt dostępowy. 
      Wygląd

Nie można powiedzieć, że TP-Link Touch P5 nie wyróżnia się na tle konkurencji. Sama obudowa nie przypomina tego, do czego dotychczas producent zdążył nas przyzwyczaić. Jakość zastosowanego plastiku uległa znacznej poprawie, urządzenie prezentuje się dość ciekawie. Górny panel zawiera pojemnościowy wyświetlacz o przekątnej 4,3" i gęstości pikseli na poziomie 128ppi. Sprawnie i dość logicznie zorganizowano jego menu, które oparto na systemie Android. Działanie interfejsu przedstawiam poniżej w sekcji funkcje. Tylny panel routera to standardowy zestaw portów LAN, portu WAN, portu USB 3.0 i włącznika urządzenia. Port USB 3.0 przeniesiono na przód routera u umieszczono w dość niewygodnym miejscu, pod wygięciem obudowy.    
      Specyfikacja
      procesor Broadcom BCM4709A0 (1 GHz, 2 rdzenie) pamięć RAM 128 MB pamięć Flash 128 MB switch Broadcom BCM4709A0 układ radiowy 2x Broadcom BCM4360 obsługiwane pasma 3x3:3 MIMO 802.11ac 1300Mbps (5GHz)    802.11n 600Mbps (2.4GHz) porty LAN 4 x RJ45 10/100/1000 LAN, 1 x RJ45 10/100/1000 WAN porty USB 1 x USB 2.0, 1 x USB 3.0
      przyciski interfejs dotykowy 4,3" oparty na Google Android anteny 3szt zewnętrzne 2.4GHz / 5GHz RP-SMA wymiary 284 x 157 x 52mm pobór energii idle : 10.6 W, load: 13,6W obsługiwane standardy IEEE 802.11a, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, IEEE 802.11n, IEEE 802.11ac, IPv4, IPv6 Jak widać po powyższej specyfikacji TP-Link w nowym modelu zastosował sprawdzony i bardzo wydajny procesor Broadcom BCM4709A0 taktowany zegarem 1GHz (dwurdzeniowy). Identyczny CPU napędza sztandarowe produkty konkurencji - Asus RTAC87U/RT-AC3200 i Netgear R7000. Pamięć RAM niestety nie rozpieszcza - urządzenie posiada jedynie 128MB. Interfejs dotykowy pracuje na platformie Android i steruje nim osobny układ STMicroelectronics. Taki zabieg pozwolił na odciążenie głównego CPU i skupienie jego pracy jedynie na obsłudze interfejsów sieciowych router'a. Jedynym mankamentem dotykowego panelu jest wydłużony czas uruchomienia urządzenia, który trwa mniej więcej tyle ile uruchomienie brandowanego smartfona. 
      Więcej informacji uzyskacie w oficjalnej specyfikacji producenta : TP-Link
      Funkcje
      Wybór trybu Touch P5 jest uniwersalnym urządzeniem i może działać w trybie routera, wzmacniacza sygnału lub punktu dostępowego. Konfiguracja urządzenia bez użycia panelu dotykowego sprowadza się do przejścia prostego konfiguratora i ustawieniu najistotniejszych funkcji :

Router z ekranem dotykowym Dzięki swojemu prostemu, przyjaznemu użytkownikowi interfejsowi, ekran dotykowy routera Touch P5 to idealne sposób na konfigurację urządzenia i zarządzanie siecią. Z jego pomocą, możesz z łatwością dostać się do wszystkich ustawień urządzenia. Kiedy nie jest używany, ekran dotykowy może służyć również za zegarek.
      Wśród pozostałych funkcji, które oferuje fabryczne oprogramowanie, warto wymienić :
      Kontrola rodzicielska Skonfiguruj silne, pewne reguły, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo twoim bliskim. Uprawnienia kontroli dostępu pozwolą dostosować połączenie tak, aby każdy z użytkowników miał połączenie odpowiednie dla niego.

Kontrola urządzeń Wybierz urządzenia, które mogą połączyć się do twojej sieci i ustal jak i kiedy mogą korzystać z Internetu.

Ustawienia sieci bezprzewodowej Spersonalizuj swoją sieć bezprzewodową, nadaj jej nazwę lub zabezpiecz ją przed nieautoryzowanym dostępem.

Dzięki zastosowaniu standardu AC, możliwe jest stworzenie dwupasmowej sieci bezprzewodowej o łącznej prędkości do 1900Mb/s. Umożliwia to wykonywanie wielu zadań jednocześnie, nawet tak wymagających jak strumieniowanie wideo w rozdzielczości 4K i granie online bez opóźnień.
      QoS QoS redukuje wpływ połączeń wykorzystujących dużą przepustowość łącza. Wykorzystanie funkcji QoS pozwala określić minimalną lub maksymalną przepustowość łączy dla poszczególnych stacji roboczych, dzięki czemu zmniejsza się ich wzajemne oddziaływanie.

Tryb sieci gościnnej :
      serwer drukarki USB :
      obsługę UPnP :
      obsługę DDNS :
      Testy
      Testy zostały przeprowadzone na routerze z firmware 1.0.0 build 20150709 Rel. 52822 (jedyna dostępna wersja).  Router został ustawiony w centralnym miejscu w moim domu, na wysokości ok 2 metrów. Transmisja bezprzewodowa nawiązywana była z 2 lokalizacji - pierwszej oddalonej o 6 metrów z jedną ścianą jako przeszkodą po drodze oraz drugiej - z 10 metrów z dwiema ścianami.

Klientem był komputer laptop XNOTE z kartą sieciową D-Link DWA-192 (AC1900 USB). Każdy pomiar przeprowadziłem trzykrotnie a prezentowany wynik jest najczęściej uzyskanym podczas tej procedury. Test polegał na przekopiowaniu przykładowego pliku  z serwera Synology DS415+ (DSM 5.2) oraz ponownym wgraniu go do lokalizacji źródłowej. 
      Wydajność portu WAN
      Test polegał na podłączeniu 2 komputerów - pierwszego do portu LAN drugiego do portu WAN routera i nawiązanie transmisji pomiędzy nimi za pomocą narzędzia Jperf:
      bin/iperf.exe -c 192.168.1.5 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.5, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 192.168.0.187 port 50304 connected with 192.168.1.5 port 5001 [ ID] Interval Transfer Bandwidth [236] 0.0- 1.0 sec 98.1 MBytes 823 Mbits/sec [236] 1.0- 2.0 sec 92.8 MBytes 779 Mbits/sec [236] 2.0- 3.0 sec 95.6 MBytes 802 Mbits/sec [236] 3.0- 4.0 sec 95.9 MBytes 804 Mbits/sec [236] 4.0- 5.0 sec 96.1 MBytes 806 Mbits/sec [236] 5.0- 6.0 sec 96.1 MBytes 806 Mbits/sec [236] 6.0- 7.0 sec 96.0 MBytes 805 Mbits/sec [236] 7.0- 8.0 sec 96.1 MBytes 806 Mbits/sec [236] 8.0- 9.0 sec 94.6 MBytes 793 Mbits/sec [236] 9.0-10.0 sec 95.9 MBytes 804 Mbits/sec [236] 0.0-10.0 sec 957 MBytes 803 Mbits/sec Done.
      Wydajność USB

Kopiowanie pliku (SMB) z podłączonego do portu USB 3.0 routera dysku WD MyPassport (odczyt / zapis) :
      NAS performance tester 1.7 NAS performance tester 1.7 Running warmup... Running a 1000MB file write on \\Touch_P5-share\Volume-A1 5 times... Iteration 1: 34,59 MB/sec Iteration 2: 32,57 MB/sec Iteration 3: 32,61 MB/sec Iteration 4: 36,36 MB/sec Iteration 5: 35,52 MB/sec ----------------------------- Average (W): 34,33 MB/sec ----------------------------- Running a 1000MB file read on \\Touch_P5-share\Volume-A1 5 times... Iteration 1: 49,80 MB/sec Iteration 2: 53,78 MB/sec Iteration 3: 52,90 MB/sec Iteration 4: 51,93 MB/sec Iteration 5: 53,33 MB/sec ----------------------------- Average (R): 52,35 MB/sec ----------------------------- Kopiowanie pliku (SMB) z podłączonego do portu USB 2.0 routera dysku WD MyPassport (odczyt / zapis) :
      NAS performance tester 1.7 NAS performance tester Running warmup... Running a 1000MB file write on \\Touch_P5-share\Volume-A1 5 times... Iteration 1: 25,81 MB/sec Iteration 2: 26,04 MB/sec Iteration 3: 23,19 MB/sec Iteration 4: 22,76 MB/sec Iteration 5: 24,03 MB/sec ----------------------------- Average (W): 24,37 MB/sec ----------------------------- Running a 1000MB file read on \\Touch_P5-share\Volume-A1 5 times... Iteration 1: 26,10 MB/sec Iteration 2: 27,73 MB/sec Iteration 3: 27,54 MB/sec Iteration 4: 27,81 MB/sec Iteration 5: 27,44 MB/sec ----------------------------- Average (R): 27,33 MB/sec ----------------------------- Parametry połączenia
      Pasmo 2,4 GHz odległość 6 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.187 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.187, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 192.168.1.191 port 58089 connected with 192.168.1.187 port 5001 [ ID] Interval       Transfer     Bandwidth [236]  0.0- 1.0 sec  13.1 MBytes   110 Mbits/sec [236]  1.0- 2.0 sec  14.9 MBytes   125 Mbits/sec [236]  2.0- 3.0 sec  16.1 MBytes   135 Mbits/sec [236]  3.0- 4.0 sec  15.4 MBytes   129 Mbits/sec [236]  4.0- 5.0 sec  16.1 MBytes   135 Mbits/sec [236]  5.0- 6.0 sec  15.7 MBytes   132 Mbits/sec [236]  6.0- 7.0 sec  15.5 MBytes   130 Mbits/sec [236]  7.0- 8.0 sec  16.2 MBytes   136 Mbits/sec [236]  8.0- 9.0 sec  15.9 MBytes   133 Mbits/sec [236]  9.0-10.0 sec  15.7 MBytes   132 Mbits/sec [236]  0.0-10.0 sec   155 MBytes   130 Mbits/sec Done.
      Pasmo 2,4 GHz odległość 10 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.187 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.187, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 192.168.1.191 port 49617 connected with 192.168.1.187 port 5001 [ ID] Interval       Transfer     Bandwidth [236]  0.0- 1.0 sec  11.7 MBytes  97.8 Mbits/sec [236]  1.0- 2.0 sec  11.1 MBytes  93.1 Mbits/sec [236]  2.0- 3.0 sec  11.6 MBytes  97.1 Mbits/sec [236]  3.0- 4.0 sec  12.0 MBytes   101 Mbits/sec [236]  4.0- 5.0 sec  12.6 MBytes   106 Mbits/sec [236]  5.0- 6.0 sec  13.2 MBytes   110 Mbits/sec [236]  6.0- 7.0 sec  13.0 MBytes   109 Mbits/sec [236]  7.0- 8.0 sec  13.0 MBytes   109 Mbits/sec [236]  8.0- 9.0 sec  13.1 MBytes   110 Mbits/sec [236]  9.0-10.0 sec  12.0 MBytes   100 Mbits/sec [236]  0.0-10.0 sec   123 MBytes   103 Mbits/sec Done.
      Pasmo 5 GHz odległość 6 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.187 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.187, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [136] local 192.168.1.191 port 50063 connected with 192.168.1.187 port 5001 [ ID] Interval       Transfer     Bandwidth [136]  0.0- 1.0 sec  50.3 MBytes   422 Mbits/sec [136]  1.0- 2.0 sec  51.3 MBytes   431 Mbits/sec [136]  2.0- 3.0 sec  54.2 MBytes   455 Mbits/sec [136]  3.0- 4.0 sec  55.0 MBytes   461 Mbits/sec [136]  4.0- 5.0 sec  54.3 MBytes   455 Mbits/sec [136]  5.0- 6.0 sec  54.1 MBytes   454 Mbits/sec [136]  6.0- 7.0 sec  55.4 MBytes   464 Mbits/sec [136]  7.0- 8.0 sec  54.9 MBytes   460 Mbits/sec [136]  8.0- 9.0 sec  54.2 MBytes   455 Mbits/sec [136]  9.0-10.0 sec  53.1 MBytes   446 Mbits/sec [136]  0.0-10.0 sec   537 MBytes   450 Mbits/sec Done.
      Pasmo 5 GHz odległość 10 metrów : bin/iperf.exe -c 192.168.1.187 -P 1 -i 1 -p 5001 -f m -t 10 ------------------------------------------------------------ Client connecting to 192.168.1.187, TCP port 5001 TCP window size: 0.06 MByte (default) ------------------------------------------------------------ [236] local 192.168.1.191 port 50612 connected with 192.168.1.187 port 5001 [ ID] Interval       Transfer     Bandwidth [236]  0.0- 1.0 sec  42.3 MBytes   354 Mbits/sec [236]  1.0- 2.0 sec  46.8 MBytes   393 Mbits/sec [236]  2.0- 3.0 sec  46.8 MBytes   392 Mbits/sec [236]  3.0- 4.0 sec  49.1 MBytes   412 Mbits/sec [236]  4.0- 5.0 sec  49.1 MBytes   412 Mbits/sec [236]  5.0- 6.0 sec  49.1 MBytes   412 Mbits/sec [236]  6.0- 7.0 sec  48.5 MBytes   407 Mbits/sec [236]  7.0- 8.0 sec  48.3 MBytes   405 Mbits/sec [236]  8.0- 9.0 sec  48.1 MBytes   403 Mbits/sec [236]  9.0-10.0 sec  50.1 MBytes   421 Mbits/sec [236]  0.0-10.0 sec   478 MBytes   401 Mbits/sec Done.
      Wydajność WiFi w paśmie 2,4 GHz
      Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 2,4GHz (odległość 6 metrów / odległość 10 metrów) :
      Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 2,4GHz (odległość 6 metrów / odległość 10 metrów) :
      Wydajność WiFi w paśmie 5GHz
      Pobieranie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6 metrów / odległość 10 metrów) :
      Wysyłanie pliku (SMB) w paśmie 5GHz (odległość 6 metrów / odległość 10 metrów) :
      Podsumowanie
      TP-Link w przypadku Touch P5 sięgnął po sprawdzone i bardzo wydajne rozwiązania. Platforma Broadcom zapewnia wysoką wydajność, co odzwierciedlają powyższe wyniki. Modernizacja FW bardzo pozytywnie wpływa na obsługę urządzenia - wszystkie funkcje są rozmieszczone bardzo czytelnie, logicznie a dodatkowo w ciekawym układzie i wyglądzie. Pierwszy mój kontakt z tym interfejsem wzbudził skojarzenie z FW Tomato ze zmienioną kolorystyką. Całość działa bardzo sprawnie i szybko.  Brakuje mi jednak jednej rzeczy, która ma znaczenie podczas dotykania router'a - brak podstawki umożliwiającej postawienie routera pionowo. W pozycji poziomej nie zawsze router znajduje się na biurku, więc w pewnych sytuacjach trzeba się do zbliżyć aby coś wystukać na ekranie. Urządzenia nie można postawić pionowo, więc jedyną sytuacją w której dotykowy panel może okazać się przydatny to taka w której będzie zawieszony na ścianie na wysokości naszego wzroku. Pomijając zegarek który pojawia się na ekranie w trybie uśpienia oraz pierwszą konfigurację (którą można wystukać całkowicie palcem) uważam, że dotykowy interfejs jest w tym przypadku dowodem koncepcji  "że można, że się da" niż wartościowym dodatkiem - kto dziś konfiguruje urządzenia sieciowe bez pomocy stacji klienckiej ? Większość funkcji które można "podotykać" szybciej i sprawniej "wyklikamy" nawet na telefonie. Ekran moim zdaniem jest za mały, wpisywanie i ustawianie haseł uciążliwe i niewygodne a płacenie dodatkowo za wyświetlacz z zegarkiem - dziwne. Producent uważa jednak, że my klienci chcemy konfigurować swoje urządzenia za pomocą dotyku i dlatego też Touch P5 pojawił się na rynku. Co ciekawe, sprzętowo jest on rozwinięciem poprzedniego modelu - Archer C9, którego test opublikuję w najbliższym czasie. Ogólnie rzecz ujmując - SoC Broadcom to udany ruch dla TP-Link'a, ale niekoniecznie w wydaniu dotykowym. Niestety nie posiadam informacji na temat terminu pojawienia się routera w sklepach i ceny jaką trzeba będzie za niego uiścić. Jeżeli będzie konkurencyjna względem dość popularnego NETGEAR R7000 uważam, że Touch P5 ma szansę stać się urządzeniem wartym uwagi.
      Za udostępnienie sprzętu do testów dziękuję:

Zobacz cały artykuł

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności