Skocz do zawartości
fox_al

DS1515+ Download Station nie uruchamia pobierania

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

fox_al

Witam,

po aktualizacji do DSM 5.2 Download Station wyświetla status wszystkich zadań pobierania jako "oczekiwanie" - przed aktualizacją pobieranie działało poprawnie. NAS podpięty do routera Huawei B593s-22 - brak nowych aktualizacji routera (podobny problem na forum z DS415PLAY i routerem Drytek - aktualizacja routera rozwiązała problem). Pozostałe funkcje NASa przed i po aktualizacji działają poprawnie.

Pozdrawiam Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Jak otwierasz porty dla DS w routerze Huawei ? ręcznie czy za pomocą upnp i funkcji konfiguracji routera w DSM ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fox_al

W routerze jest zaznaczona opcja UPNP - dodatkowo jest wyłączony dostęp do DSM z internetu, serwer pracuje tylko lokalnie. Dodam że przed aktualizacją do wersji 5.2 Download Station działało bez problemów - oczywiście w tym czasie nie dokonywałem żadnych zmian w konfiguracji DSM i routera Huawei B593s-22. Zauważyłem że po restarcie routera ok. 30% zadań w Download Station zmienia status na "pobieranie"- czyli mówiący o aktywności danego zadania pobierania, ale żadne dane nie są ściągane. I jeszcze ciekawostka - zauważyłem że po wstrzymaniu wszystkich zadań pobierania i następnie po wznowieniu wszystkich zadań status w Download Station ponownie wraca na "oczekiwanie" - i nic się dalej nie dzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Uruchom kreatora EZ-internet :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

być może jeszcze raz trzeba ustawić automatyczne mapowanie portów (odpowiada za to upnp na routerze więc sprawdź w Huawei czy usługa działa). Jeśli to nie pomoże - przekieruj porty ręcznie, tutaj jest lista : 

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
fox_al

Po ostatniej aktualizacji pakietu DS Download Station z 21.05.2015 r. (wersja 3.5-2956) wszystkie usterki w działaniu aplikacji zostały usunięte - problem więc był z oprogramowaniem wydanym razem z aktualizacją systemu do DSM 5.2.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak myślałem - ostatnio zakupiłem do firmy DS1515+ i DS1815+ - i w jednym i w drugim wszystko działa poprawnie. Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• Dolas
      Przez Dolas
      Korzystam z serwera Synology DS1515+ wraz z modułem rozszerzającym Synology DX513. Podczas rozszerzania pamięci o kolejny dysk (Seagate IronWolf 10TB) nastąpiła awaria prądu. Po włączeniu urządzeń okazało się, że  system stracił cały wolumen, który teraz jest niewidoczny. Błagam pomóżcie, bo te dane na serwerze to ponad 5 lat mojej pracy...

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.