Skocz do zawartości
krasicki

synchronizacja przez data replicator 3

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

krasicki

Witam

Mam pytanie jak najlepiej ustawić program data replicator 3.

Wersja 1

Ustawiam synchronizację i chciałbym aby program wykonywał synchronizację w czasie rzeczywistym i wydaje się że wszystko jest OK tyle że po restarcie komputera program pyta o wykonanie kopii przyrostowej i po wybraniu tej opcji robi się ponownie kopia wszystkich zaznaczonych katalogów a powinna tylko zmienionych plików.

Wersja 2

Ustawiam harmonogram i chciałbym aby w określonym czasie program dopisywał tylko zmienione pliki a nie tworzył kolejną kopię wszystkich zaznaczonych katologów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

jaki os i jaki model synology ? sprawdzę u siebie na ds713+ jak to wygląda... szczerze, najlepsze różnicówki robi cloudstation  ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
branetre

@krasicki Zaznaczyłeś w ustawieniach żeby koipa była wykonywana przyrostowo ?

Miałem podobny problem i okazało się że nie zaznaczyłem jednego ptaszka przy sprawdzaniu i porównywaniu plików.

Te nie były brane pod uwagę i backup był wykonywany zgodnie z harmonogramem a nie przyrostowo jak chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krasicki

prawie wszystkie kompy na win7 ale jest kilka xp model dysku DS212j

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@krasicki Zaznaczyłeś w ustawieniach żeby kopia była wykonywana przyrostowo ?

Masz zaznaczony ten ptaszek ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krasicki

Prawdę mówiąc nie widze mozliwości zaznaczenia takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house
Dnia 4.06.2013 o 16:56, krasicki napisał:

Prawdę mówiąc nie widze mozliwości zaznaczenia takiej opcji.

nigdy tego nie używałem, ale klikasz środkowy guzik synchronizacja i pyta się o to :

pre_1370360846__sync.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
krasicki

Ten etap już przechodziłem. Po wybraniu przyrostowej kopii robi się ponownie kopia wszystkich plików a powinna ( tak przypuszczam ) tylko nowych i zmodyfikowanych.

Np. dzisiaj po wybraniu przyrostowej kopii, replikator przerzucił mi na dyskstation ok 7 GB , to nie możliwe żeby tyle nadpisał.

A jeżeli pominę przyrostową kopię to nie wiem czy czegoś ważnego nie ominę do zarchiwizowania.

Właśnie o to pytałem na początku, czy może jest jakieś inne ustawienie gdzie można zaznaczyć aby program tylko nadpisywał ???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Właśnie o to pytałem na początku, czy może jest jakieś inne ustawienie gdzie można zaznaczyć aby program tylko nadpisywał ???

natychmiastowa robi pełny backup, synchronizacja różnicowy - innej opcji nie ma.

aplikacja po starcie nie wiedzieć czemu zawsze robi fulla :wacko:  

ostatni post w tym wątku może Ci pomóc : 

Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link.

podobno utworzenie skryptu może rozwiązać sprawę.

ale uogólniając :

The only solution I have seen is to not use Data Replicator.

:blink:

nie lepiej zainstalować cloudstation - pododawać komputery na 1 userze w DSM i masz zmiany różnicowe z każdego pc do DS.i to w dwie strony  ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• house
      Przez house
      Dzięki jednemu z użytkowników nhl.pl wkrótce będę miał jedną kartę Intela model Intel® Dual Band Wireless-AC 7260
      Model o tyle ciekawy, że w formacie half mini-pcie.

Więcej info tutaj :

teraz pozostaje mi czekać na przesyłkę zza wielkiej wody i zdjąć whitelistę kart wifi w bios
      zobaczymy czy karta Intel polubi się z rt-ac68u i r7000

edit- jednak z pomocą przyszedł kolega @tamtosiamto i dzięki niemu będę miał możliwość przetestowania tej karty
    • Idanit
      Przez Idanit
      Mam pytanko, co wybrać:
      Intel  jak w temacie  (wewnętrzny):
      Asus USB-A56 czy Edimax EW-7822UAC (USB 3.0) może jakieś inne sugestie.
      Najważniejsze kryterium to wydajność, później ale dużo mniej istotne to cena (stąd edimax). Wygląd nie istotne (stąd też edimax).

Samsung NP550P7C
      i7 3630QM
      advanced N 6235 (pójdzie do innego kompa za Intel Wi-Fi Link 5100).

"Stacjonarny" Laptop, 99% czasu stoi w jednym miejscu na stałe podłączony do zasilania, dodatkowy kabelek przedłużający USB nie stanowi dla mnie żadnego problemu.

Póki co AC66U, wystawiony na sprzedaż, docelowo AC68U. Wiem, wiem, R7000 "ponoć" szybszy ale po N66U, AC66U mam sentyment i do asusa i do merlina
    • house
      Przez house
      Jak co roku o tej porze wystartował program beta Synology DiskStaton Manager w wersji 6.2.
      Nowe rozwiązania, nowe możliwości
      Z przyjemnością informujemy o wypuszczeniu wersji DSM 6.2 Beta.
      DSM 6.2 Beta jest dużym krokiem w rozwoju DSM i wprowadza nowości takie jak zaawansowany LUN, iSCSI Manager i Storage Manager w celu efektywnego zarządzania na zupełnie nowym poziomie. Aktualizacja zabezpieczeń bez przestojów w usłudze SHA i nieprawidłowe wykrywanie logowania DSM.
      Najważniejsze funkcje w DSM 6.2 obejmują:
      Ekscytujące technologie przechowywania w celu poprawy efektywności Storage Manager: nowo wprowadzony dodatek Storage Pool, zapewniający wysoce spójne i płynne zarządzanie pamięcią oraz wykorzystujące nowy pulpit nawigacyjny, zawierający wiele przydatnych informacji. Funkcja inteligentnego czyszczenia danych ułatwia zapobieganie degradacji danych. iSCSI Manager: odnowione, dedykowane narzędzie do zarządzania usługą iSCSI, zapewniające zaawansowany LUN dzięki udoskonalonej technologii migawki opartej na systemie plików Btrfs. Umożliwia ona robienie zdjęć w ciągu kilku sekund bez względu na rozmiar LUN. Maksymalizacja czasu pracy serwisu dzięki niezawodnym planom awaryjnym Synology HA: Nowe mechanizmy umożliwiają tworzenie i uruchamianie SHA w ciągu 10 minut. Dzięki wbudowanym i ulepszonym narzędziom monitorowania administratorzy IT mogą łatwo monitorować aktywny i pasywny serwer i przeprowadzać czynności konserwacyjne. Kompleksowa ochrona bezpieczeństwa podczas logowania i połączenia Security Advisor: Aplikacja ta używa inteligentnych technik do diagnozowania nieprawidłowego logowania i analizy miejsca ataku. DSM wyśle powiadomienia po wykryciu nietypowych czynności logowania. Administratorzy IT mogą przeglądać dzienne lub miesięczne raporty dotyczące skanowania systemu DSM za pomocą jednego kliknięcia. Poziom profilu TLS / SSL: Narzędzie do wybierania poziomu profilu TLS/SSL pozwala każdej usłudze sieciowej na posiadanie własnego profilu połączenia TLS/SSL. Dzięki temu użytkownicy mogą bardziej elastycznie konfigurować środowisko zabezpieczeń sieci. Zoptymalizowana komunikacja i płynna współpraca Czat i Kalendarz: Czat wspiera już długą oczekiwaną aplikację na komputerach stacjonarnych w systemie Windows, MacOS i Linux, a także takie funkcje, takie jak ankieta, boty, wątek (grupy dyskusyjne) i integrację zewnętrznych aplikacji do wideokonferencji. Kalendarz pozwala teraz na dołączanie plików do wydarzeń, aby scentralizować wszystkie istotne informacje, a także z łatwością wyświetlać planowane czynności. Wersję beta systemu operacyjnego Synology DSM 6.2 mogą bezpłatnie pobrać użytkownicy serwerów DiskStation, RackStation i FlashStation.
      Więcej informacji na temat zgodności i instalacji można znaleźć pod adresem
      Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto, aby wyświetlić ukryty link. pliki do pobrania :

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej wyjaśni nasza Polityka prywatności.