Skocz do zawartości
  • Podobna zawartość

• NivezNo1
      Przez NivezNo1
      Cześć, od wczoraj mam router Netgear Nighthawk r7000. Zastanawiam się nad zmianą firmware. Wyczytałem dużo dobrego o Tomato. Zależy mi najbardziej na bezpieczeństwie, prywatności i stabilności. Nie wiem czy dobrze mi się wydaję, czy miałem wczoraj problemy z Toyą czy r7000 nie rozsyła poprawnie sieci wifi dla linuxa Gentoo chociażby. Po kablu raczej także nie działo łącze poprawnie na linuxie na Windows 10 Pro wszystko wporządku. Nie jestem pewien czy to problem z firmware ale również czasem mi zrywa połączenie z telefonem. Jak na przykład jestem w kuchni dalej trochę od Netgear'a. Nie wiem jak sprawdzić którą wersję mam pobrać do swojego modelu? I zastanawiam się nad DD-WRT vs Tomato, które bardziej spełnia moje wymagania? Dziękuje z góry za pomoc.
    • OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  
    • house
      Przez house
      Jeden z użytkowników forum snb opublikował screeny FW z rozwijanej gałęzi 382 - konkretnie jest to wersja beta 9.0.0.4_382_10918 dla Asus RT-AC87U. Według autora plik ma charakter niepublicznej wersji beta, nic nie wiadomo na temat dostępności w kanale stabilnym na stronie wsparcia produktu, konkretnej daty itp. 

Jak widać zmiany dotyczą przede wszystkim AiProtection, który zawiera przede wszystkim nową funkcję - Two-Way IPS (Intrusion Prevention System). Po raz pierwszy funkcja ta pojawiła się w FW 3.0.0.4.380_6947 w biznesowym modelu BRT-AC828, który ma pojawić się na sklepowych półkach w najbliższym czasie.
      Z pozostałych zaprezentowanych zmian zobaczyliśmy nowe funkcje powiadomień o zagrożeniach - dostarczane przez webgui routera, aplikację na smartfonie i email : 

rozbudowane dane informacyjne dot. portów routera :

oraz brak statusu alpha/beta przy funkcji MU-MIMO :

Ogólnie rzecz ujmując zmiany nie są czystą kosmetyką i przeniesieniem pewnych rzeczy pomiędzy sekcjami. Niepubliczna wersja beta dla RT-AC88U wśród powyższych zmian posiada :
      - 2nd Generation Ai Protection - New Wireless Driver - New LAN Driver Więc jest szansa, że takie zmiany trafią do pozostałych modeli. 2 kierunkowy IPS to rzecz bardzo przydatna w kwestii bezpieczeństwa domowej sieci. Miałem okazję zapoznać się z tym rozwiązaniem w BRT-AC828 i muszę przyznać, że narzędzie realizuje swoją funkcję dobrze, niestety nie bez znaczenia dla zasobów CPU i RAM urządzenia. Asus jest już drugim producentem, po Synology SRM, stosującym takie rozwiązanie w segmencie routerów SOHO. Nie wiadomo na jakie inne konkretne modele routerów trafią wspomniane zmiany (z tego "preview" wiadomo na pewno o RT-AC87U/88U) oraz kiedy aktualizacje trafią do użytkowników    
      źródło :  Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
  • Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności