Skocz do zawartości
Smev

NETGEAR Readynas 104 brak polaczenia z Front View (Adminpanel)

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

Smev    6
Smev

Witam,

mam problem z dostepem do RN104, firmware 6.2.2. NIe moge sie polaczyc z Front View. Poniewaz mediaserver nie widzial nowo wgranych plikow chcialem pomoc i najpwawdopodobniej przestawilem jakies ustawienie w SSH. Reboot z systemem operacyjnym z partycji 2 na NAS nie pomogl. Factory reseat to zapewne rozwiazanie, ale wtedy musze zabezpieczyc pare TB danych... W firmware 6.2.4. ten problem jest rozwiazany, tylko aby przeprowadzic update musze miec dostep do front view.

Customer Suport od Netgear poradzil mi, abym wykupil dodatkowy pakiet support, poniewaz 90 dni od zakupu uplynelo. Chamstwo! Na ich chacie spedzilem godzine: pierwsze 30 min. czekajac na polaczenie z tzw. asystenten, a drugie 30 min. prowadzac konwersacje z ich automatem do prowadzenia rozmow. Odpowiedzialem na szereg idioycznych pytan, tylko po to, aby sie dowiedziec, ze mam wykupic dodatkowy pakiet.

Prosze o pomoc, a dla zainteresowanych przesylam protokol zenujacej rozmowy z robotem netgear. To niebywale, ze pozwalaja sobie na takie skandaliczne traktowanie klienta! wypuscili bubel na rynek z bledami w oprogramowaniu i jeszcze chca na tym zarobic!!!

Ja: Hi
Justyna Firlej-Okonowska: Dzien Dobry
Ja: mam problem z readynas 104
Justyna Firlej-Okonowska: Nazywam sie Justyna Okonowska
Justyna Firlej-Okonowska: W czym moge pomoc?
Ja: nie moge sie dostac do adminpanel
Ja: versia oprogramowania 6.2.2.
Justyna Firlej-Okonowska: Prosze mi powiedziec, czy system jest rozpoznawany przez program RAIDar?
Ja: tak
Ja: firmware: 6.2.2.
Ja: status: intakt, dyski ok
Justyna Firlej-Okonowska: A co pokazuje display?
Ja: dostaje msg, ze z tego komputera nie moze sie polaczyc.
Ja: tylko IP i data 67%
Justyna Firlej-Okonowska: Jaka byla ostatnia wykonywana przez Pana czynnosc na serwerze NAS?
Ja: zaraz po restarcie z OS z drugiej partycji bylo, ze nei moze polaczyc sie z cloud serwer, ale zniknelo :)
Justyna Firlej-Okonowska: Jakim adresem probuje sie Pan dostac na FrontView?
Ja: jesli mozemy ominac zrzucanie danych i firmowy restart, to bede BARDZO wdzieczny
Justyna Firlej-Okonowska: Rozumiem, ze nie ma Pan backupu danych znajdujacych sie na dyskach?
Ja: pokazywanym przez display i raidar: 192.168.1.100
Justyna Firlej-Okonowska: OK
Ja: nie, dyski w raid to jest moj backup.
Ja: mam do nich zreszta dostep,
Justyna Firlej-Okonowska: Probowal Pan rozne przegladarki?
Ja: tylko do panelu zarzadzania nie.
Ja: yhy
Ja: tzn. tak :)
Ja: chrome i firefox
Justyna Firlej-Okonowska: Dobrze a czy probowal juz Pan przeprowadzic OS Reinstall?
Ja: tak, bez  zmian
Justyna Firlej-Okonowska: Tylko OS Reinstall chroni Pana przed utrata danych, Factory Reset juz niestety nie
Ja: no wlasnie, dlatego sie z Pania kontaktuje

Justyna Firlej-Okonowska: Jak sie swieca diody na urzadzeniu?
Ja: chyba jedna niebieska, ale momencik, odpinam laptop i ide do nas
Ja: power i 1 raz niebieska obok
Ja: widac tez numery dyskow
Justyna Firlej-Okonowska: zadna dioda od dyskow nie swieci sie?
Ja: podswietlone sa numery wszystkich trzech dyskow
Ja: mam do nich dostep
Ja: tylko do front view nie 

tu robot przestal rozumiec tekst
Justyna Firlej-Okonowska: Dziekuje. Gwarancja na oprogramowanie uplynela. Wsparcie software'owe dla sprzetu ReadyNAS wynosi 90 dni od dnia zakupu urzadzenia. Ma Pan dwie mozliwosci: 1. wykupienie kontraktu, 2. backup danych i factory reset
Ja: czy moglem niechcacy wlaczyc autentyfikacje dostepu przez jakis serwer?
Ja: tak, to wiem
Ja: a czy jak wykupie kontrakt, to pomozecie mi nie robic faktory reset?
Ja: szybko sie Pani zorientowala....
Justyna Firlej-Okonowska: Prawdopodobnie tak
Ja: hahaha, wiedza tajemna. i to ma byc post sale servis? wstyd!
Ja: tym bardziej, ze to bug w oprogramowaniu, o ktorym piszecie w aktualizacj  firmware na 6.2.4.
Ja: 1 pozycja w opisie zmian, nota bene
Justyna Firlej-Okonowska: Bug dotyczy innego rodzaju zmian
Ja: nie, to nieprawda, marnuje pani moj czas
Justyna Firlej-Okonowska: Dziekuje za zgloszenie

Justyna Firlej-Okonowska: Zycze Panu udanego dnia
Ja: to wstyd, ze urzadzenia sie zamyka i nie jest dostepne przez kabel!!!!
Ja: nastepnym razem prosze o d razu napisac, ze chcecie kase a nie marnowac moj czas na zadawanie pytan. skad pani nagle wie, o jaki bug chodzi?
Ja: nastepnym razem was juz nie kupie i tyle bedziecie mieli z takiego traktowania klienta!
Justyna Firlej-Okonowska: W zwiazku z brakiem dalszych pytan, zamykam Pana zapytanie, Raz jeszcze zycze milego dnia!

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
fascik    1
fascik

Masz do niego dostęp poprzez SSH? Tzn. czy możesz się zalogować na NAS-a poprzez SSH?

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

nie odinstalowywałeś ostatnio aplikacji która posiada webgui przez http ? jeżeli tak to zaloguj się przez ssh, przejdź do

cd /etc/apache2/sites-enabled

wklep

ls -la

poszukaj w

*/apps/nazwa aplikacji/http.conf

i skasuj plik http.conf. następnie :

/etc/init.d/apache2 start

w sumie to jest multum tematów na forum netgear z tym problemem a rozwiązania wysyłane są na PW - nic nie można znaleźć konkretnego :/

wchodząc w boot menu (

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
) wybierając OS Re-install powinieneś mieć możliwość zresetowania ustawień readyos bez utraty danych. Wystrzegaj się opcji Factory default bo sformatuje Ci dyski :/

W firmware 6.2.4. ten problem jest rozwiazany, tylko aby przeprowadzic update musze miec dostep do front view

niekoniecznie, możesz spróbować zaktualizować przez ssh :

cd /tmp 
wget http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/READYNAS-100/ReadyNASOS-6.2.4_arm.zip 
tar -xvf ReadyNASOS-6.2.4_arm.zip 
echo ReadyNASOS-6.2.4-arm > /.cf_update_in_progress 
reboot

lub

cd /tmp
wget http://www.downloads.netgear.com/files/GDC/READYNAS-100/ReadyNASOS-6.2.4_arm.zip
unzip R*.zip
rm *.html *.zip
echo ReadyNASOS-6.2.4-arm.img > /etc/.flash_update
rn_shutdown -r

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smev    6
Smev

Bardzo dziekuje za odpowiedzi. Niestety jestem zupelnym newbe i nie bardzo moge rozszyfrowac rady loginu przez ssh. Wiem, ze trwonie Wasz cenny czas, ale moze moglibyscie mi poradzic, co mam zainstalowac na pc (win7) aby otrzymac dostep do nas przez ssh? Internet jest w tym temacie dosyc lapidarny, albo zle szukam....

W miedzyczasie zrzucilem wszystko na dyski i zrobilem factory reset. NIe pomoglo.... podczas bootowania dostaje msg: cannot connect to discovery server. A moze ktos z was jest z wawy lub okolic i moglbym wpasc z moim pudlem? Jessli tak, to poprosze o email na smev@o2.pl i chetnie porozmawiam o rozwiazaniu tematu.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Pisz do mnie na PW, mogę obejrzęc w wolnym czasie ale musiałbyś go zostawić na dzień lub dwa.

Co do ssh - zainstaluj putty. Jeśli nie włączyłeś uslugi w webgui to nic nie zdziałasz.

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Smev    6
Smev

Jupiiiii! Problem rozwiazany, dosyc niekonwencjonalnie, ale dziala. Raidar pokazuje nie tylko adres IP, ale takze nazwe NAS. Wciskamy przycisk backup na 5 sek. poczym wpisujemy (nie spieszac sie) nazwe NAS do przegladarki. I, o Cud, po enter, pojawia sie okno do logowania do Front View, Admin panel, czy jak go tam zwal:D

DZIEKUJE WAM za pomoc, wsparcie i zajecie sie tematem!!!

:DD :) :rolleyes:  :DD :) :rolleyes: :DD :) :rolleyes: :DD :) :rolleyes:

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1386
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot

Zobacz plik ASUS RT-AC68U Firmware
      ASUS RT-AC68U Firmware
      Dodający OpenITbot Dodano 14.02.2014 Kategoria ASUS  
    • house
      Przez house
      Jeden z użytkowników forum snb opublikował screeny FW z rozwijanej gałęzi 382 - konkretnie jest to wersja beta 9.0.0.4_382_10918 dla Asus RT-AC87U. Według autora plik ma charakter niepublicznej wersji beta, nic nie wiadomo na temat dostępności w kanale stabilnym na stronie wsparcia produktu, konkretnej daty itp. 

Jak widać zmiany dotyczą przede wszystkim AiProtection, który zawiera przede wszystkim nową funkcję - Two-Way IPS (Intrusion Prevention System). Po raz pierwszy funkcja ta pojawiła się w FW 3.0.0.4.380_6947 w biznesowym modelu BRT-AC828, który ma pojawić się na sklepowych półkach w najbliższym czasie.
      Z pozostałych zaprezentowanych zmian zobaczyliśmy nowe funkcje powiadomień o zagrożeniach - dostarczane przez webgui routera, aplikację na smartfonie i email : 

rozbudowane dane informacyjne dot. portów routera :

oraz brak statusu alpha/beta przy funkcji MU-MIMO :

Ogólnie rzecz ujmując zmiany nie są czystą kosmetyką i przeniesieniem pewnych rzeczy pomiędzy sekcjami. Niepubliczna wersja beta dla RT-AC88U wśród powyższych zmian posiada :
      - 2nd Generation Ai Protection - New Wireless Driver - New LAN Driver Więc jest szansa, że takie zmiany trafią do pozostałych modeli. 2 kierunkowy IPS to rzecz bardzo przydatna w kwestii bezpieczeństwa domowej sieci. Miałem okazję zapoznać się z tym rozwiązaniem w BRT-AC828 i muszę przyznać, że narzędzie realizuje swoją funkcję dobrze, niestety nie bez znaczenia dla zasobów CPU i RAM urządzenia. Asus jest już drugim producentem, po Synology SRM, stosującym takie rozwiązanie w segmencie routerów SOHO. Nie wiadomo na jakie inne konkretne modele routerów trafią wspomniane zmiany (z tego "preview" wiadomo na pewno o RT-AC87U/88U) oraz kiedy aktualizacje trafią do użytkowników    
      źródło :  Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.
    • Tibo
      Przez Tibo
      Z racji tego iż jest to mój pierwszy post na forum, witam wszystkich bardzo serdecznie  
      Wracając do meritum, odnośnie instalacji alternatywnego oprogramowania znaleźć można mnóstwo instrukcji w postaci poradników i tutoriali ale co w przypadku powrotu do oryginalnego softu Asusa.
      1. Czy w każdym przypadku zainstalowanego już oprogramowania alternatywnego (dd-wrt, openwrt, tomato itd.) procedura powrotu do softu producenta tj. Asusa wygląda tak samo? tj. wgranie oryginalnego oprogramowania przy pomocy "Asus firmware restoration"?  
      2. Czy można zmienić oprogramowanie alternatywne bezpośrednio jedno po drugim? Np. Tomato na DD-WRT? Czy lepiej po drodze wrócić do oprogramowania Asusa?
      Zależy mi na bezproblemowej, zmianie softu na Asusie RT-N66U bez jego "uwalenia".

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności