Skocz do zawartości
house

DELL DW1550 i Windows 10

Rekomendowane odpowiedzi

house

Testowo zainstalowałem Windows 10 Home Insider Preview na swoim laptopie i okazało się, że jest jakiś problem z DW1550 i wydajnością. Sterownik z Windows Update jest nawet świeży (jeden o ostatnich z 6.30.x) ale link zestawia się jedynie na równe 400 Mbit/s i nic więcej - wydajność na poziomie 30MB/s. Instalacja najnowszego sterownika z windows 8.1 nie rozwiązuje problemu. Sprawdziłem kilka wersji FW i niestety problem jest po stronie Windows 10. Powrót do 8.1 wykluczył wszystkie inne opcje - karta zestawia się poprawnie na 866 Mbit/s i wydajność wraca do normy. Jeśli ktoś z Was testuje ten system i posiada DW1550 niech napisze jak mu ten zestaw działa i w jakim laptopie  ;-)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

W dell inspiron w kompilacji 10041, karta działał bardzo przyzwoicie, zestawiała się na 866 i transfery podobne do windowsa 8.1 (50-55 MB/s). Nowszych kompilacji Windowsa 10 nie testowałem bo nie miałem czasu, a z racji różnych innych błahych problemów w tym systemie obecnie używam W8.1. Jutro niedziela, to pobiorę najnowszą kompilację i z ciekawości przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

W dell inspiron w kompilacji 10041, karta działał bardzo przyzwoicie

używałem ostatni build 10074 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

używałem ostatni build 10074 

U mnie na tym buildzie działa podobnie jak na W8.1. Sterownik oryginalny z systemu: 6.30.223.256.

post-248-0-46145400-1431238821_thumb.jpg

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Czyli to wina mojego laptopa. W sumie nie mam pomysłu dlaczego taki zgryz się pojawia ale podejrzewam coś z zarządzaniem energią (pomimo testów na zasilaczu itp - może to wina Intel Speedstep).
Dzięki za info chociaż ja pobrałem wersję Home Insider a u Ciebie widzę PRO.

//edit:

Czyli to wina mojego laptopa.

a jednak nie :) okazuje się, że przyczyną takiego dziwnego działania jest opcja Universal Beamforming - domyślnie wyłączona. Po powrocie do opcji wyłączonej wszystko działa ok. Explicit beamforming nie ma wpływu na działanie i osiągi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

nowy sterownik dla BCM43xx dla Windows 10 :

Information package: Name: Broadcom Wireless LAN Driver BCM43xx (Broadcom 802.11 Network Adapter Driver) Date & Version : 05/14/2015, 7.35.267.0 OS: Windows 10 - 32/64bit.

Gdyby ktoś z Was miał opory przed nowym systemem i sterownikami to oszczędzam Wasz czas na testy :

openit_1437064719__2015-07-16_183800.png

nie zauważyłem większej róznicy względem Windows 8.1. DW1550 działa idealnie.

//edit: aktualizacja do 7.35.290.0

Edytowane przez house
formatowanie
  • Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
jacekb1

To nie jest normalne, nadal cie nienawidze :)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To nie jest normalne, nadal cie nienawidze :)

oj tam, oj tam  :DD tak na rozluźnienie :

Edytowane przez house
formatowanie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

:/ i gdzie tu prawo i sprawiedliwość się pytam...

@house możesz przypomnieć nam wszystkim na jakim to konfigu uzyskujesz w/w wyniki które powodują depresję u niektórych userów :?:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
dokładnie takim :

Xnote to brand na naszym rynku laptopów Clevo 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Qrcze czy to naprawdę w tym lapku/chipsecie jest cały myk że masz takie wyniki... chyba oprócz Ciebie nikt nie dobija do takiego poziomu..

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Co innego "wymyślnego" może posiadać ? Stawiam na bardzo dobrej jakości anteny do karty umieszczone w obudowie matrycy. Nic innego nie przychodzi mi na myśl. Intel AC7260 chodził w tym laptopie bardzo dobrze, tym bardziej karta DELL'a. Te 60-70MB/s nie jest żadnym trickiem - od strzała każdy plik leci bezprzewodowo ile "fabryka dała" beż żadnego tuningu - dlatego publikuję filmiki. Możemy zrobić test - ktoś z Was podeśle mi swoją kartę i sprawdzę jak to działa - ewentualnie zapraszam do siebie na piwo (PM) i sprawdzimy wspólnie :) . Kolejna sprawa to NAS - nierestartowany od 3 tygodni po kablu działa tak :

NAS performance tester 1.7 
Running warmup...
Running a 1000MB file write on \\DISKSTATION\x 5 times...
Iteration 1:    117,17 MB/sec
Iteration 2:    101,53 MB/sec
Iteration 3:    117,14 MB/sec
Iteration 4:     90,20 MB/sec
Iteration 5:     95,26 MB/sec
-----------------------------
Average (W):    104,26 MB/sec
Running a 1000MB file read on \\DISKSTATION\x 5 times...
Iteration 1:    115,54 MB/sec
Iteration 2:    112,77 MB/sec
Iteration 3:    113,59 MB/sec
Iteration 4:    114,68 MB/sec
Iteration 5:    115,64 MB/sec
Average (R):    114,44 MB/sec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Ciekawostka - zaktualizowałem Win8.1 do Win10 i zainstalowałem najnowsze sterowniki 7.35.290.0. Wydajność była OK, ale nie mogłem uruchomić transmisji obrazu WiDi. Komputer nie potrafił wyszukać Netgear PTV3000. Sądziłem, że to jakieś niedopracowanie sterowników karty graficznej. Dzisiaj coś mnie tknęło i wróciłem do wersji 6.34.223.5 z września 2014. WiDi ożyło a wydajność jest dalej OK :DD

Edytowane przez Sierek
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzisiaj dostałem update th2 build 10525. Nie dość, że rozmontował mi chrome x64 to DW1550 na baterii zestawia się jedynie na 400Mbit/s i działa na pół gwizdka :/

@

- sprawdź tą wersję :

Edytowane przez house
formatowanie
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Sierek

Działa :)

Sprawdziłem jeszcze raz wersję  ​7.35.290.0. i też działa :blink:

Wygląda na to, że ta wersja miała problem z pierwszym znalezieniem odbiornika albo w międzyczasie któryś update Win10 namieszał, a było ich sporo. Teraz, gdy odbiornik już pokazuje się na liście bezprzewodowych ekranów, każdy ze sprawdzonych przeze mnie driverów poprawnie łączy się z odbiornikiem. Trwa to o wiele szybciej niż w Win8.1.

Edytowane przez Sierek
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Dzisiaj dostałem update th2 build 10525.

troszkę dużo tych poprawek jak na nowy system i jak widać nie zawsze są one udane

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

rolling distro, na debiana się zapatrzyli :) uważam, że całość idzie w dobrą stronę a używając wydań kanału insider muszę liczyć się z błędami. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

Po przejściu na W10 transfery u mnie spadły. Nie mogę osiągnąć więcej niż 30 MB/s, a o osiąganych na 8.1 50 MB/s mogę pomarzyć. Macie jakiś pomysł co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@

jaka karta ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit
Po przejściu na W10 transfery u mnie spadły.

Miałem też tak na początku i na Dell-u i Intel-u i zewnętrznej karcie Asus-a, zresztą zawsze tak mam jak wymienię system lub kartę. Wydaje mi się, że jest to kwesta dogadania się karty z routerem, czasami wystarczy godzina a czasami dzień. Odczekaj jeszcze i zrób test ponownie.

W trakcie testu sprawdź połączenie, czy masz stałe 866,5Mb/s czy może mniejsze lub pływa. Bo jeśli tak to jest to przypadek opisany powyżej.

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

@pawlos jaka karta ?

Karta to DW1550 a router to R7000

W trakcie testu sprawdź połączenie, czy masz stałe 866,5Mb/s czy może mniejsze lub pływa.

Podczas kopiowania szybkość jest stała 866,5 Mb/s.

W dniu dzisiejszym prędkość kopiowania to około 24 MB/s.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

To dziwne faktycznie, ja na szybko zapuściłem dwa testy i u mnie jest tak jak zawsze 45-47MB/s. Z tym, że ja mam router Asusa. Może @house zrobi test u siebie bo zdaje się ma wypożyczony R7500... niby to też nie to samo ale zawsze bliżej.

Sterownik oczywiście najnowszy, 7.35.290.0 lub 7.35.295.2?

Edytowane przez Idanit

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

Pobawiłem się trochę i odinstalowałem sterowniki od karty, później reset systemu i teraz działa poprawnie, czyli mam D - 50-52 MB/s, U - 40 MB/s. Może komuś ta informacja się przyda :)

• Lubię to 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Mam nadzieję że ten niezły wynik się utrzyma. Przypomniałem sobie że na moim R7000 którego obecnie sprawdza @house, były wyniki w okolicy 50MB/s ale to było zazwyczaj przez jakiś czas od czystego zainstalowania systemu, potem dość znaczny spadek zo +/- 35MB/s i tak już zostawało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

To u mnie takie wyniki się utrzymywały. Czasem się zdarzało, że D spadał do około 45 MB/s. Jedynie wtedy musiałem zrobić reset kompa lub routera. Nie pamiętam dokładnie co pomagało bo sprawdzałem to dość dawno. Przez jakiś czas nie bawiłem się w sprawdzanie transferu. Czekam dopóki coś się nie wyjaśni odnośnie niższego transferu niż u house'a. Gdybym nie musiał rozbierać całego laptopa to bym już dawno mu wysłał moją kartę :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

Nie wydaje mi się, że to kwestia karty. gdyż kilka innych osób na forum ma BCM94352HMB (DW 1550 lub AW-CE123H) i nikt nie jest w stanie dobić do stabilnych 55MB/s za to @house od strzała ma 60+ a i 70+ nie jest jakimś rzadkim zjawiskiem.

Więc wydaje mi sie że to o lapka chodzi, tylko pytanie czy o jego konstrukcję, chipset płyty głównej, zastosowane anteny i ich układ ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
pawlos

Długo już myślałem nad możliwościami house'a. Chciałbym wyeliminować jeszcze jedną możliwość. Tzn oryginalność karty. Jego jest ze sklepu Della a moja z chin. W sklepie Della są trzy rodzaje tych kart.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
eclip

Może założyć wątek z wynikami, podając zmienne np, karta (jej dane), sterownik, system, router, serwer (wydajność po lan), anteny (każda karta jest to upgrade laptopa który nie był do niej zaprojektowany i tu przydała by się wypowiedź fachowca, czy anteny 2,4 GHz 1 x tx + 1 x rx nadają się do 5GHz ac 1 x tx/rx + 1 x tx/rx ?).

Ja zacząłem szukać wąskiego gardła. Jestem na etapie że muszę kupić nowy laptop z kartą 2x2 ac ale jak mam wydać 3-4k to chyba kupie macbook na broadcom i skończę gonić króliczka.

Moja karta DW1550 D 30-40 MB/s W10.Serwer po lan 60MB/s.

Pzdr

Edytowane przez eclip

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
dimson

To, że z chin raczej nie wyklucza oryginalności choć fakt zawsze większa pewność od producenta. Ciekawi mnie jeszcze podział tych kart na pod kątem regionów z tego co pamietam @house posiada wersję tzw południowo-afrykańska ale ktoś z forum kupował troszkę później i otrzymał "izraelską" i chyba też z wynikami transferu nie było za różowo. Byłoby niezrozumiałe gdyby jedna wersja tej samej karty była dużo lepsza od drugiej, dlatego stawiam na laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Może założyć wątek z wynikami, podając zmienne

załóż i pokaż jak mniej więcej ma to wyglądać to dopiszę swoje info i podepnę temat.

Jestem na etapie że muszę kupić nowy laptop z kartą 2x2 ac ale jak mam wydać 3-4k to chyba kupie macbook na broadcom i skończę gonić króliczka.

o tak, macbooki (nie wszystkie, chyba pro) mają 3×3:3 BCM4360 w Airport Extreme (6gen), wtedy wszyscy będą gonić Ciebie i zostaniesz króliczkiem :D Poważnie,
chyba ma taki zestaw i działa to naprawdę fajnie. ale osx ? :/

Więc wydaje mi sie że to o lapka chodzi, tylko pytanie czy o jego konstrukcję, chipset płyty głównej, zastosowane anteny i ich układ ?

ja jednak myślę, że albo sterowniki albo sam OS. Twój router najlepiej działa z OFW, najgorzej z xwrtvortex a z tomato tak sobie ( dziś znowu tomato mnie wkur#$%o, bo ustawienie routera aby było szybko i stabilnie przez przynajmniej 1 dzień wymaga trochę czasu). Zobacz :
. Coś mi się wydaje, że w Twoim egzemplarzu kuleją wzmacniacze antenowe. Prawdopodobnie po RMA powinno być lepiej (netgear nie naprawia sprzętu tylko go wymienia).

W sklepie Della są trzy rodzaje tych kart.

i tak naprawdę nie wiadomo czym się różnią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi