Skocz do zawartości
brattanek

Ad Blocking nie działa na RT-AC68U

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

brattanek

Ustawiłem na routerze:

Beznazwy-1.jpg

Testuje na TV podpiętym do routera przez wifi i reklamy na YT się pojawiają :/  jakiś pomysł dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Ta funkcja coś dziwnie działa albo nie działa w ogóle - na czystym OS i czystej przeglądarce reklamy w YT nadal się wyświetlają. Info od RMerlin'a wiele wyjaśnia :

This feature developed by Asus was never finished or enabled in the official firmware for various reasons. I decided to enable it in this build as an experimental feature. Note that this won't be as effective nor as flexible as dedicated solutions such as AdBlock. You cannot whitelist or blacklist any URLs, for instance.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brattanek

No to lipa, dzięki za info. A reczne dodawanie adblocka widziałem tutorial na sieci robil ktos to?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Tak, rzeczywiście jest taka możliwość

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość linków.
 Nie wypowiem się jak to działa i czy działa -używam uBlock Origin w chrome :

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
ligeza

Ja testowałem blokowanie reklam na merlinie. Metoda była oparta  na dodawaniu wpisów do DNS podmieniając adresy stron z reklamami na 0.0.0.0. Działało to nie najgorzej, ale nie pamiętam jak radziło sobie z youtubem. Na smartfonach było całkiem nieźle, a w komputerze mimo wszystko używam ublock + firefox.

• Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Dzisiaj zadziałała mi funkcja Pop-up windows Ad Blocking :

na stronie : 

W sumie nieciekawie działa ten "feature" - zamiast blokować całą stronę wolałbym wyciąć bloki z witryny :/ Kontroli nad adresami żadnej - brak black/whitelist url wyklucza to praktycznie z normalnego użytkowania. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Borg

Taka ciekawostka ten "feature" blokuje np. nc+go - włączyłem na tablet dziecka obie opcje, kilka dni później chciałem coś obejrzeć za pomocą aplikacji nc+go i przez kilka minut złorzeczyłem na NC+ ale okazało się że  streaming ad block  odcięła aplikacje - żeby było śmieszniej oczywiście w aplikacji nie wyskakiwało żadne ostrzeżenia z routera, po prostu kanały się nie ładowały . Po moim i po Waszych przypadkach chyba już jasne dlaczego Asus nie chce tego oficjalnie wprowadzić do softu :)

Edytowane przez Borg
  • Lubię to 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Podsumowując ten "ficzer" - znika z asuswrt-merlin w 378.54 :

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, aby wyświetlać zawartość pola kod.

Temat został zamknięty - jeśli się z tym nie zgadzasz zgłoś to Moderatorom. Twoje zgłoszenie na pewno zostanie rozpatrzone.

Z poważaniem,
Ekipa Openitforum.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• muzykcb
      Przez muzykcb
      Cześć.
      Dajcie znać czy tylko u mnie od dobrego tygodnia zarówno na najnowszym sofcie Merlina jak i najnowszym od ASUS-a nie działa narzędzie Download Master
      posiadam: RT-AC68U ale sądzę że w innych może być podobnie.

• GrzegorzZ
      Przez GrzegorzZ
      Witam

Mam pytanko odnośnie modelu jak w temacie. Mam dwie kondygnacje w domu, ok 350 m2 i wszędzie podłogówkę (maty aluminiowe itp). Juz wiem, że niestety router się nie przebije ( miałem nadzieję, że w tej cenie to cud się wydarzy ) i teraz pytanie. Jak to ogarnąć, żeby nie ciągnąć kabla? Nie bardzo jest jak to zamaskowac . Wcześniej wyglądało to tak, że dostawcę Internetu mam podłączonego pod switch, od switcha idzie w 4 kierunkach do dekodera oraz jeden do routera TP-link wr743nd (biuro) potem na korytarzu to link re200 i na dole tp-link re210. Na górze było dobrze. Na dole podejrzewam pojawiał się problem od nadmiaru odbiorców  (tv, 2 kompy plus telefony). Przyznam, że mialem nadzieje, ze Asus mnie wybawi z opresji, ale niestety nie, sygnał na dole jest za słaby. Jakieś pomysły? Tylko błagam,w języku polskim.
    • kowalio
      Przez kowalio
      Witam
      Już od dłuższego czasu nie mogę wejść do ustawień routera w zakładkę Aplikacja USB.
      Kółeczko z aktualizacją kręci się cały czas. Zmieniałem oprogramowanie na oryginalne i merlina i to samo.
      Mogę prosić o podpowiedz?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Używamy plików cookie do celów związanych z reklamami, mediami społecznościowymi i statystykami. Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Wszystkie wymagane w tej kwestii informacje zawierają: Polityka prywatności, Regulamin oraz Warunki użytkowania.