Jump to content
brattanek

DDNS a adres IP

Rate this topic

Recommended Posts

brattanek

Próbuje ustawić DDNS na noip.com lecz przy konfiguracji mam taki komunikat:

Router sieci bezprzewodowej aktualnie wykorzystuje prywatny adres IP WAN (192.168.x.x, 10,x,x,x, lub 172.16.x.x). Router ten może znajdować się w środowisku wielu NAT, a w tym środowisku usługa DDNS nie może działać.

Adres IP routera zaczyna się od 10.xx.xx.xx i taki jest ustawiony w noip.com wraz z domena jakasnazwa.ddns.net

RT-AC68U soft merlin

Jakaś rada?

house

pomiędzy ddns a wan Asusa jest kolejny router Twojego ISP więc jesteś za podwójnym NAT'em.

brattanek

pomiędzy ddns a wan Asusa jest kolejny router Twojego ISP więc jesteś za podwójnym NAT'em.

Czyli nic z tego?  :(

house

Na WAN masz adres prywatny klasy A więc jeśli nie masz możliwości przekierowania portów na tym urządzeniu to nie.

house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• waldi1888
      By waldi1888
      Mam skonfigurowany FTP i  chciałbym udostępniać pliki na zewnątrz ale wyskakuje komunikat "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownika".
      Mam ustawiony port 21 na routerze i podany na synology w usługach plików -> FTP. 
      Gdzie leży problem, że nie mogę otwierać stron z zewnętrznym IP i portem 21?
      Wewnątrz sieci działa. Kiedy najeżdżam na folder i wybieram udostępnione łącze, kopiuję adres i wklejam w przeglądarkę to się otwiera.
      Ale gdy wybieram na tym folderze "Utwórz żądanie pliku" i kopiuje łącze i wklejam w przeglądarkę to wyskakuje komunikat jak wyżej "Ten adres zawiera numer portu sieciowego, który zazwyczaj nie jest wykorzystywany do przeglądania stron WWW. Firefox anulował żądanie dla bezpieczeństwa użytkownik".
    • jw68
      By jw68
      Witam.
      Mój problem polega na tym, że po podłączeniu do routera modemu usb z kartą od orange i uzyskaniu od nich publicznego adresu ip
      nie mogę dostać się z zewnątrz do swojej sieci. Wcześniej RT2600ac był ustawiony z WAN od netii i wszystko śmigało. 
      Myślałem że podepnę modem usb z siecią komórkową i wszystkie konfiguracje przekierowania portów przełączą się na IP z orange.
      Niestety tak to nie zadziałało.
      Nie wiem gdzie mam zmienić jakieś ustawienia. 
      Proszę o pomoc. Z góry dzięki 
    • arsal
      By arsal
      Pytam z ciekawości - u jakiego z operatorów uzyskam zewnętrzny adres IP?
      Miałem T-Mobile i mam Play w połączeniu z modemem uzyskany adres IP należy do wewnętrznej przestrzeni prywatnej operatora. Czy u innych jest tak samo?
      Mam również UPC i tu po instalacji został przyznany adres IPv6 (niemożność ustawienia trybu bridge na routerze Compal CH7465LG) ale po bardzo miłej rozmowie z pomocą techniczną zmieniono na IPv4 i opcja włączenia trybu bridge na routerze zrobiła się aktywna. Jak jest u innych operatorów?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Obserwuj nas:

• Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.