Skocz do zawartości
brattanek

Wewnętrzna karta sieciowa do laptopa

Rekomendowane odpowiedzi

brattanek

Obecnie w laptopie mam taką kartę 

2015-05-0707.32.23.jpg

działa ona w zakresie n, chcę ja wymienić na zakres ac co polecacie? Port to mini PCE?

• Lubię 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

chcę ja wymienić na zakres ac co polecacie?

zobacz : http://openitforum.pl/topic/544-porównanie-kart-ac/

mam DW1550 : http://openitforum.pl/topic/541-dell-dw1550-bcm4352-rt-ac68u/ i polecam. 

Port to mini PCE?

tak, port to mini-pcie

Pytanie jakiej marki masz laptopa ? HP i Lenovo mają blokadę kart w biosie więc nie można do nich tak łatwo dołożyć coś szybszego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brattanek

Laptop to Acer Aspire

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

To nie masz tego problemu. Acer nie ma szykan w biosie. Czasem jest problem z dostępnością DW1550 na rynku ale pojawiają się od czasu do czasu. Na alledrogo znalazłem nawet aukcję :

Dodaj odpowiedź w tym temacie, aby wyświetlić ukryty link.

Nie ma lepszych wbudowanych rozwiązań - oczywiście jest Intel AC7260 ale miałem i zmieniłem na kartę DELL'a.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Idanit

tak, port to mini-pcie
port tak... ale karta to chyba half mini-pcie. W miejsce mini-pcie można włożyć wersję half na odwrót raczej nie.  ;-)

Mam i Intel-a i Dell-a. Na dzień dzisiejszy żadnych różnic. Sugerował bym się ceną zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
sebasvp

A jak sprawa ma sievz lapkami asus tez jest problem przy wymianie karty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@sebasvp nie, z asusem nie ma problemów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
brattanek

To nie masz tego problemu. Acer nie ma szykan w biosie. Czasem jest problem z dostępnością DW1550 na rynku ale pojawiają się od czasu do czasu. Na alledrogo znalazłem nawet aukcję :

Nie ma lepszych wbudowanych rozwiązań - oczywiście jest Intel AC7260 ale miałem i zmieniłem na kartę DELL'a.

Za drogo poczekam na coś tańszego ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

@brattanek zdefiniuj tańszego :) Za DW1550 w sklepie DELL zapłaciłem rok temu 164zł, wcześniej za Intela AC7260 kilka miesięcy wcześniej 199zł. Cena lekko ponad 130zł to okazja bo te karty jak już się pojawiają są droższe. Azurewave można był jakiś czas temu kupić za : 

Szukaj używanego Intela AC7260 - pojawiają się używane egzemplarze po ok 70PLN.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
house

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

• Przeglądający   0 użytkowników

Brak zarejestrowanych użytkowników, przeglądających tę stronę.

• Podobna zawartość

• OpenITbot
      Przez OpenITbot
      Karta sieciowa Edimax EN-9320TX-E to karta przeznaczona do wykorzystania przy tworzeniu szybkiej magistrali danych. Zapewni wysoką wydajność potrzebną np. przy transferach dużych plików lub edycji filmów HD, które wykorzystują wysoko wydajne systemy pamięci masowej, serwery oraz sieci. Podłączenie EN-9320TX-E za pomocą kabla RJ45, sprawi że system natychmiast uzyska lepszą wydajność oraz prędkość 10Gb/s. Karta EN-9320TX-E to idealny wybór, aby zmodernizować serwer lub stację roboczą. Jest to energooszczędne i ekonomiczne rozwiązanie, które spełnia wymagania adaptera sieci Ethernet o niskich opóźnieniach oraz dużej przepustowości i wydajności.

10GbE – Większa prędkość sieci EN-9320TX-E zapewnia 10 razy większą wydajność niż istniejące karty Gigabitowe przy wykorzystaniu 10 gigabitowego interfejsu RJ45.

Zaawansowane funkcje i zabezpieczenia EN-9320TX-E obsługuje tagowanie wirtualnej sieci 802.1Q (VLAN) dla ramek Ethernet, umożliwiając zarządzanie siecią w elastycznym i bardziej bezpiecznym środowisku. Ponadto karta obsługuje fukcje gwarantujące najlepszą wydajność np. ramki 16K Jumbo i IEEE 802.3x Flow Control.
      Ekonomiczna i łatwa migracja Opłacalne rozwiązanie – najwyższa wydajność przy zastosowaniu adaptera szybkiej transmisji 10Gb/s w połączeniu z siecią 10 Gigabit, jak również pełną zgodność z poprzednimi standardami 10/5/2,5/1Gb/s i 100 Mbps oraz istniejącą siecią kablową.
      Źródło: Informacja prasowa
    • uszko33
      Przez uszko33
      Co sadzicie o tym modelu karty?  Ubiquiti WifiStation-EXT.

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności