Jump to content
brattanek

Asus AC68U a dodawanie filmów z napisami

Rate this topic

Recommended Posts

brattanek

Witam,

Od kilku dni posiadam ten router i mam problem z wgraniem napisów na dysk USB. Wygląda to tak jak chcę przeciągnąć film i wgrać na router nie mogę mam "zakaz" na kursorze.

Beznazwy-1.jpg

Wiec filmy wgrywam przez FTP i film działa na tv bez problemu. Jak z plikiem avi dogram napisy w formacie SRT to przez FTP napisy sa widoczne, przez explorera nie i na tv rowniez nie. Obstawiam, że jest coś z prawami dostępu ale w opcjach za duzo nie widze.

Jaka rada?

house

Filmy pobrane przez DownloadMaster np z torrentow ?

napisałem przez Tapatalk

brattanek

Filmy skopiowane z laptopa na dysk usb przez wifi.

house

A jak ustawiłes konta użytkowników? Wygrywasz jako admin? Folder tworzyles na komputerze czy na routerze? Dysk jest sformatowany w ntfs?

napisałem przez Tapatalk

brattanek

Folder robiłem w panelu routera. Zrobiłem inny test. Pendrive w NTFS z filmem i napisami srt podpięty pod router i uruchomiony jako serwer plików. TV widzi film ale nie odpala napisów. Ten sam pendrive podpięty pod tv i wszystko działa jak należy.

ligeza

Wiele telewizorów ma problemy z obsługą napisów srt poprzez DLNA, to może być powód dla którego TV nie widzi napisów przy pendrivie podłączonym do routera.

• Like it 1

house

a logujesz się jakoś do zasobu ? ustawiłeś uprawnienia czy wszyscy mają pełen prawa odczytu i zapisu ?

brattanek

Ustawienia sa domyslne. W total commanderze podalem login i pass z routera i mam prawa do kopiowania. Natomiast na expolerze nie moge podac danych do logowania (wyglada to jak bym przegladal jako gosc). Admin ma prawa R/W nie widze opcji dodania gościa do media servera.

house

Admin ma prawa R/W nie widze opcji dodania gościa do media servera.

DLNA nie ma kont do logowania, stream'uje treści do wszystkich kompatybilnych urządzeń w sieci LAN. 

Natomiast na expolerze nie moge podac danych do logowania (wyglada to jak bym przegladal jako gosc).

wpsując \\adresIProutera nie ma okienka do logowania SMB ? wyłącz w opcjach dostęp dla gości i powinno się pojawić - wymuszasz wtedy autoryzację.

wracając do napisów - plik *.srt z napisami ma taką samą nazwę jak plik z video ?

brattanek

wpsując \\adresIProutera nie ma okienka do logowania SMB ? wyłącz w opcjach dostęp dla gości i powinno się pojawić - wymuszasz wtedy autoryzację.

W exploerze wchodzę bez autoryzacji (nie pamiętam czy dałem aby zapamiętał dane do logowania), wchodząc przez chrome podaje logi i pass. Dostęp dla gości wyłączony.

Film i napisy w jednym folderze i z tą samą nazwą.

Jak w pierwszym poście pisałem. Wchodzą przez FTP napisy są widoczne (logowanie na admina) a otwierając ten sam folder przez explorera widoczny jest tylko film tak jakby pliku srt nie było.

house

W exploerze wchodzę bez autoryzacji (nie pamiętam czy dałem aby zapamiętał dane do logowania),

wklep w command line : 

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

i zobacz czy coś się zmieniło ? napisy dorzucałeś jako inny user - np przez ftp ? 

brattanek

wklep w command line : 

You do not have the required permissions to display the content of the code field.

i zobacz czy coś się zmieniło ? napisy dorzucałeś jako inny user - np przez ftp ? 

Tak napisy dograłem jako admin przez FTP i są nie widoczne pod explorerem. Co do czyszczenia praw usera zrobię po pracy.

///edit

komenda nic nie poprawila

Edited by brattanek

house

tutaj:

ustaw tak:

openit_1430924351__2015-05-06_165838.png

wymusisz logowanie i zobaczysz pliki przez explorer'a

brattanek

Cały czas mam wyłączone logowanie dla gości. Wgrałem merlina, zrobiłem factory reset i dalej przez moj komputer moge wejsc na router na dysk i do folderu z filmem lecz napisow tam nie ma. Jak podepne do laptopa napisy sa.

Tak wygladaja ustawienia:

Beznazwy-11.jpg

Beznazwy-12.jpg

Po zmapowaniu folderu z filmem napisy sa widoczne:

Beznazwy-13.jpg

Po wejscu przez router jest tylko film.

EDIT:

działa ;) sprawdzalem to na jednym filmie co sie okazalo ma walniete napisy inne działają ;)

house

działa https://openitforum.pl/uploads/emoticons/default_my_wink.png sprawdzalem to na jednym filmie co sie okazalo ma walniete napisy inne działają https://openitforum.pl/uploads/emoticons/default_my_wink.png

:facepalm:

Temat zamykam jako rozwiązany.

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• Piotr K
      By Piotr K
      Witam serdecznie,
      mam trzy pytania, i będę wdzięczny za pomoc ekspertów:-)

1. czy udało się komuś uruchomić na routerze Asus DSL-AC68U stabilne połącznie 3G ?
      Testowałem 4 modemy USB (Huawei 1750, Huawei 173, Huawei 3131, ZTE669) i po podłączeniu do routera 
      żaden nie był wykrywany. Cały czas w mapie sieci mam komunikat: USB 3.0 Brak urządzenia. 

2. Czy mogę wgrać na ten router alternatywny firmware dla routera Asus RT-AC68U z poniższego linka ?
      https://sourceforge.net/projects/asuswrt-merlin/files/RT-AC68U/Release/
      I czy to pomoże w uruchomieniu któregoś z moich modemów 3G na tym routerze ?
      Mogę zrezygnować z funkcjonalności modemu ADSL w routerze (nie używam)

3. Czy po ewentualnym wgraniu alternatywnego firmware, będę mógł wrać oficjalny soft Asusa w razie potrzeby ?
    • Pakot
      By Pakot
      Czesc,
      informacja dla potomnych. Problem: router w trybie AP wariuje z wifi, zwlaszcza 2,4ghz. Na tyle to upierdliwe, ze dziala jakies 2-3 min. po restarcie, potem calkowicie przestaje, siec pojawia sie i znika co kilka minut, urzadzenia (rozne) nie moga sie polaczyc albo lacza i rozlaczaja. Co ciekawe, po przestawieniu w tryb router wszystko wraca do normy.
      Problem pojawil sie po uaktualnieniu FW do najnowszego 3.0.0.4.382.51610 , ale pozostaje rozniez po cofnieciu do wczesniejszych dostepnych na stronie Asusa: 3.0.0.4.382.51129 oraz 3.0.0.4.382.50624.
      Rozwiazanie:
      zapodac wczesniejszy FW: 3.0.0.4_382_15525, do znaleznienia w sieci.  
    • H4mm3R
      By H4mm3R
      Witam wszystkich, 
      Od dwóch dni szukam informacji w internecie jak skonfigurować router, kamerę, serwer żeby Surveillance Station wykryło kamery w mojej sieci - niestety bez powodzenia. Może tutaj znajdzie się ktoś kto zna się na rzeczy.
      Posiadam:
      Serwer: Synology DS216+II
      Router: Asus RT-AC5300 + RT-AC86U + BLUE_CAVE (w AiMesh)
      Kamera: HikVision DS-2CD2141G1-IDW1 + EZVIZ CS-CV310

Jak pisałem wyżej mam problem z wykryciem kamery przez SS, dziwne jest to że SS zamiast kamery wykrywa drukarkę Canon. Próbowałem przekierować porty (chyba zrobiłem to dobrze). Sprawdzałem z drugą kamerą i to samo. Podpinałem również kamery pod WAN (wcześniej robiłem to Wireless). Już nie mam pomysłu gdzie i co jeszcze zmienić, sprawdzić. 
      Jest ktoś w stanie mi pomóc?

openitforum.pl

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.
  • Create New...

Important Information

We use cookies for purposes related to advertising, social media and statistics. By continuing to browse this site, you agree to our use of cookies. All information required in this matter includes: Privacy Policy, Guidelines and Terms of Use.