Skocz do zawartości
brattanek

Asus AC68U a dodawanie filmów z napisami

Oceń temat:

Rekomendowane odpowiedzi

brattanek    1
brattanek

Witam,

Od kilku dni posiadam ten router i mam problem z wgraniem napisów na dysk USB. Wygląda to tak jak chcę przeciągnąć film i wgrać na router nie mogę mam "zakaz" na kursorze.

Beznazwy-1.jpg

Wiec filmy wgrywam przez FTP i film działa na tv bez problemu. Jak z plikiem avi dogram napisy w formacie SRT to przez FTP napisy sa widoczne, przez explorera nie i na tv rowniez nie. Obstawiam, że jest coś z prawami dostępu ale w opcjach za duzo nie widze.

Jaka rada?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Filmy pobrane przez DownloadMaster np z torrentow ?

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
brattanek    1
brattanek

Filmy skopiowane z laptopa na dysk usb przez wifi.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

A jak ustawiłes konta użytkowników? Wygrywasz jako admin? Folder tworzyles na komputerze czy na routerze? Dysk jest sformatowany w ntfs?

napisałem przez Tapatalk

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
brattanek    1
brattanek

Folder robiłem w panelu routera. Zrobiłem inny test. Pendrive w NTFS z filmem i napisami srt podpięty pod router i uruchomiony jako serwer plików. TV widzi film ale nie odpala napisów. Ten sam pendrive podpięty pod tv i wszystko działa jak należy.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
ligeza    47
ligeza

Wiele telewizorów ma problemy z obsługą napisów srt poprzez DLNA, to może być powód dla którego TV nie widzi napisów przy pendrivie podłączonym do routera.

• Lubię to 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

a logujesz się jakoś do zasobu ? ustawiłeś uprawnienia czy wszyscy mają pełen prawa odczytu i zapisu ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
brattanek    1
brattanek

Ustawienia sa domyslne. W total commanderze podalem login i pass z routera i mam prawa do kopiowania. Natomiast na expolerze nie moge podac danych do logowania (wyglada to jak bym przegladal jako gosc). Admin ma prawa R/W nie widze opcji dodania gościa do media servera.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

Admin ma prawa R/W nie widze opcji dodania gościa do media servera.

DLNA nie ma kont do logowania, stream'uje treści do wszystkich kompatybilnych urządzeń w sieci LAN. 

Natomiast na expolerze nie moge podac danych do logowania (wyglada to jak bym przegladal jako gosc).

wpsując \\adresIProutera nie ma okienka do logowania SMB ? wyłącz w opcjach dostęp dla gości i powinno się pojawić - wymuszasz wtedy autoryzację.

wracając do napisów - plik *.srt z napisami ma taką samą nazwę jak plik z video ?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
brattanek    1
brattanek

wpsując \\adresIProutera nie ma okienka do logowania SMB ? wyłącz w opcjach dostęp dla gości i powinno się pojawić - wymuszasz wtedy autoryzację.

W exploerze wchodzę bez autoryzacji (nie pamiętam czy dałem aby zapamiętał dane do logowania), wchodząc przez chrome podaje logi i pass. Dostęp dla gości wyłączony.

Film i napisy w jednym folderze i z tą samą nazwą.

Jak w pierwszym poście pisałem. Wchodzą przez FTP napisy są widoczne (logowanie na admina) a otwierając ten sam folder przez explorera widoczny jest tylko film tak jakby pliku srt nie było.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

W exploerze wchodzę bez autoryzacji (nie pamiętam czy dałem aby zapamiętał dane do logowania),

wklep w command line : 

net use * /DELETE /Y

i zobacz czy coś się zmieniło ? napisy dorzucałeś jako inny user - np przez ftp ? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
brattanek    1
brattanek

wklep w command line : 

net use * /DELETE /Y

i zobacz czy coś się zmieniło ? napisy dorzucałeś jako inny user - np przez ftp ? 

Tak napisy dograłem jako admin przez FTP i są nie widoczne pod explorerem. Co do czyszczenia praw usera zrobię po pracy.

///edit

komenda nic nie poprawila

Edytowane przez brattanek

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

tutaj:

http://192.168.1.1/Advanced_AiDisk_samba.asp

ustaw tak:

openit_1430924351__2015-05-06_165838.png

wymusisz logowanie i zobaczysz pliki przez explorer'a

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
brattanek    1
brattanek

Cały czas mam wyłączone logowanie dla gości. Wgrałem merlina, zrobiłem factory reset i dalej przez moj komputer moge wejsc na router na dysk i do folderu z filmem lecz napisow tam nie ma. Jak podepne do laptopa napisy sa.

Tak wygladaja ustawienia:

Dodaj reakcję lub odpowiedz w tym temacie, aby zobaczyć ukrytą zawartość.

Po zmapowaniu folderu z filmem napisy sa widoczne:

Po wejscu przez router jest tylko film.

EDIT:

działa ;) sprawdzalem to na jednym filmie co sie okazalo ma walniete napisy inne działają ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
house    1389
house

działa ;) sprawdzalem to na jednym filmie co sie okazalo ma walniete napisy inne działają ;)

:facepalm:

Temat zamykam jako rozwiązany.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Openitforum

Forum poświęcone przesyłaniu i przechowywaniu danych w małej sieci. Prezentujemy testy urządzeń oraz pomagamy w ich obsłudze i konfiguracji.

Powiadomienie o plikach cookie

Kontynuując przeglądanie strony, wyrażasz zgodę na używanie przez nas plików cookies. Więcej informacji zawiera nasza Polityka prywatności